Golf IV 1.4 16V - žere olej jako prase - prosím rady

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
alpine2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.09.2009 10:44

Golf IV 1.4 16V - žere olej jako prase - prosím rady

Příspěvek od alpine2 »

Ahoj, vím, že je tu na tohle téma napsáno hodně. Nikde už se ale moc nepíše o zkušenostech po přetěsnění motoru. Minulý měsíc jsem auto koupil, údajně najeto 180tis. Po 3 týdnech jsem zjistil, že při dělší jízdě z kopce začlo pod kopcem hulit jako prase. V servise dokonce bylo na podlaze vidět, jak je pod vejfukem mastnej flek. A auto pěkně smrdí a při couvání do garáže je celá zadýmená. Dolejval jsem 2l od koupě 10W40.Jinak jsem měnil už vzduchovej filtr protože je trošku mastnej.Motor je čistej, nikde není upatlanej, jen vana lechce. Servis nabídl možnost komplet GO motoru za 10tis i s prací. Teď zvažuji, zda do toho jít, jestli má někdo zkušenosti se zlepšením nebo je to vyhozených 10tisíc do háje? Za rady a zkušenosti děkuji! Bylo to auto pro manželku a teď mám máslo na hlavě. A za druhé, jak se teď ochladilo, tak auto přestalo ráno šlapat na volnoběh jak bych si představoval. Natočí to na 1000ot/min a následně to spadne na 500 a níž až to chcípne pokud to nepohonim plynem tak to je zdechlina, podle toho co jsem četl to tedy vypadá na škrtící klapku. Tak servis udělal diagnostiku a řekl, že klapka je elektronicky mrtvá. Zkusit vyčistit a pak už jen vyměnit. Máte někdo také zkušenosti? Děkuji za všechny rady i nerady.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf IV 1.4 16V - žere olej jako prase - prosím rady

Příspěvek od majrek001 »

tak v tvém případě to už asi gufírka na ventilech (zdřiky) nezachrání.. tady možná budou načaty i kroužky na pístech.. jiné řešení než to nechat opravit není..

mě to žere cca 2l na 15 000km s olejem 5W-40 a budu dělat gufírka a snad to bude stačit
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

alpine2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.09.2009 10:44

Re: Golf IV 1.4 16V - žere olej jako prase - prosím rady

Příspěvek od alpine2 »

Takže do toho tě 10 tisíc dát? A nechat to celé udělat. Nejvíc se bojím se toho aby to k něčemu bylo....

Tohle je ted aktualní fotka vzdu. filtru.
Přílohy
20141008_214603.jpg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf IV 1.4 16V - žere olej jako prase - prosím rady

Příspěvek od majrek001 »

to, že to je tak to zaamštěné tak máš ucpaný odlučovač oleje.. trochu to mastný je protože do filtrboxu jde odech klik, ale tohle je docela dost
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
perceptio
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 14.01.2013 08:15
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.4 16V - žere olej jako prase - prosím rady

Příspěvek od perceptio »

Ty jo, když máš takhle ten olej v sání, tak to bude opravdu spíš tím odlučovačem oleje. Páč jinak by se tam takhle ten olej asi nedostal.
Golf IV Variant 1.6 16V - BCB

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“