Nerez výfukové potrubí- dělal někdo?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
johanek69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2010 18:20
Kontaktovat uživatele:

Nerez výfukové potrubí- dělal někdo?

Příspěvek od johanek69 »

Zdarec chlapi. Máme s kamarádem možnost si udělat jak na moji 1,6SR tak na jeho passata TDI z nerez trubek co se nám dostaly pod ruku. Je zde nějaká možnost, že seženu nějaké výkresy ohybů? Kamarád svařuje TIGem profesionálně a máme k tomu přístup..... Hledal jsem nějaké vlákno kolem tohoto ale nenašel jsem. (jestli jsem hledal zle, tak se moc omlouvám¨)
.......Blbe di vod toho...... :D

Uživatelský avatar
joe25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nerez výfukové potrubí- dělal někdo?

Příspěvek od joe25 »

Ahoj - no ač to vypadá na první pohled krásně potrubí + tlumič navěky není to tak jednoduché alespon podle mě. pamatuju si jak se se vyráběly nerezové tlumiče výfuků na škody 120 a žiguly ale byly k tomu vyrobeny matrice a lisovalo se z nerez plechů díly se pak k sobě zalisovaly a max. pobodovaly . A co se týče potrubí neumím si představit jak v nedílenských podmínkách -tzn.nemáš strojní vybavení - budeš tu nerez trubku ohýbat na potřebný rádius. Další problém je svar - nerez je jak známo potvora ráda při závaru vytváří pnutí a to mnohem větší než obyč ocel takže aby se ti nestalo že to pod autem zavaříš ale drnčet to bude tak že se bude chvět i přístrojová deska.Jinak hodně zdaru pak třeba napiš jak jsi uspěl.

bal8n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.01.2014 16:27

Re: Nerez výfukové potrubí- dělal někdo?

Příspěvek od bal8n »

Já sem taky někde slyšel, že je to sice pěkný, vydrží to atd. ale zase se to zanáší... Nevim co je na tom pravdy, možná záleží na nerezu (jemnej brus, atd.)

Uživatelský avatar
johanek69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2010 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerez výfukové potrubí- dělal někdo?

Příspěvek od johanek69 »

No co se týká ohybů, tak to vyřeší různá kolena, které se svaří. Kamarad svařuje nerez trubky pořád ve firmě. Vím, že to není jednoduché. O zanášení jsem neslyšel a meřekl bych, že se to nezanese víc jak normální potrubí. Nechci "tuning" jen prostě si to nahradit. Jestli to budem realizovat, tak určitě dám vědět. Ale spíš by to chtělo opravdu nějaký ten nákres. A nebo si možná od kamarada s díly půjčit potrubí a udělat si to podle něj, kdyby to měl na skladu.....
.......Blbe di vod toho...... :D

bal8n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.01.2014 16:27

Re: Nerez výfukové potrubí- dělal někdo?

Příspěvek od bal8n »

To zanášení sem slyšel tak, že normalní vejfuk se ti zanese, ale jak se měněj, tak to neni tak znát, todle jak prej vydrží dlouho, tak je to pak znát víc to zanešení. Ale jak už jsem předtím psal, nevím co je na tom pravdy, jen jsem to slyšel a samotnýho by mě zajímalo co je na tom pravdy...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nerez výfukové potrubí- dělal někdo?

Příspěvek od xerxes »

vím že v hnojniku u Haviřova dělaji je to firma eko raj

evroan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.11.2013 18:57

Re: Nerez výfukové potrubí- dělal někdo?

Příspěvek od evroan »

Nerezové potrubí jsem dělal asi tak před myslím 13 léty na golfu 1,6 řada IV a je tam do dnes.dělal jsem ho o něco málo silnější než je standart myslím na průměru asi z 50 mm a co se týče kolen tak jsem asi použil jedno koleno na půl to je 2 x 45° přez zadní nápravu a zbytek jsem řezal úhly přímo na potrubí.jestli se tam něco usazuje nebo né nedokáží posoudit,nezkoumal jsem to protože na výkonu se nic nezměnilo jestli by to mělo vliv.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“