Teče hadice od spojky ???Nebo je to něco jiného?Dá se to vyměnit:??Golf IV 1.4 16v

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
vwkali
Člen klubu
Příspěvky: 60
Registrován: 05.12.2015 17:01
Bydliště: Plzeň

Re: Teče hadice od spojky ???Nebo je to něco jiného?Dá se to vyměnit:??Golf IV 1.4 16v

Příspěvek od vwkali »

Ahoj nechal jsem si měnit rozvody a zjistil jsem , že mám mokrou hadici od nádobky serva takovou tu černou a v nádobce mám kapalinu na minimu. Poradíte mi prosím jakou kapalinu koupit na dolití . Motor 1.6 16V ATN
IMG_1985.JPG
IMG_1986.JPG

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Teče hadice od spojky ???Nebo je to něco jiného?Dá se to vyměnit:??Golf IV 1.4 16v

Příspěvek od vtuni »

jinak záleží kolik to teče...to může jenom prosakovat...a pak je výměna celé hadice podle mě vcelku zbytečná... pokud se to servo nedolívalo a nekontrolovalo třeba několik let... tak to časem "spotřebovalo" ... pokud to doleješ po rysku a za měsíc (nebo dřív) budeš zase na suchu tak tě výměna nemine....

patří tam zelený olej do servořízení..

např...
http://www.cc-autodily.cz/olej-servorizeni-1-lit" onclick="window.open(this.href);return false;
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
vwkali
Člen klubu
Příspěvky: 60
Registrován: 05.12.2015 17:01
Bydliště: Plzeň

Re: Teče hadice od spojky ???Nebo je to něco jiného?Dá se to vyměnit:??Golf IV 1.4 16v

Příspěvek od vwkali »

IMG_1995.JPG
možná teď jen plaším , ale našel jsem i olej tmavej přímo u serva může to servo prosakovat a je drahá oprava ? Co je prosím toto na fotce ? Kompresor klimatizace ? Může i z něho tect olej ? Dá se přetěsnit ? Vydává syčivej zvuk .

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Teče hadice od spojky ???Nebo je to něco jiného?Dá se to vyměnit:??Golf IV 1.4 16v

Příspěvek od xerxes »

pokud ti prosakuje u servo tyče tak to je trošku problém utěsnit se to nedá,jen repas
na fotce máš klima kompresor, v kterých místech prosakuje?

Uživatelský avatar
vwkali
Člen klubu
Příspěvky: 60
Registrován: 05.12.2015 17:01
Bydliště: Plzeň

Re: Teče hadice od spojky ???Nebo je to něco jiného?Dá se to vyměnit:??Golf IV 1.4 16v

Příspěvek od vwkali »

xerxes píše:pokud ti prosakuje u servo tyče tak to je trošku problém utěsnit se to nedá,jen repas
na fotce máš klima kompresor, v kterých místech prosakuje?
Na fotce jak jsou vidět šrouby tam byl olej a na druhé straně pod hadicí trochu zaolejovaný . Koukal jsem , že na té straně u hadice je nad ní olejovej filtr tak mě napadlo jestli to nepolili v servisu, kdyz měnili olej a vyndavali filtr. Trochu jsem to otřel tak to budu kontrolovat. Jinak jaký olej je v tom kompresoru ten co v servu ?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Teče hadice od spojky ???Nebo je to něco jiného?Dá se to vyměnit:??Golf IV 1.4 16v

Příspěvek od vtuni »

klimakopresor má svůj vlastní natlakovaný okruh... a olej je úplně jiný... a i kdžy by byl stejný bez tlakové plničky klimy se do toho okruhu nedostaneš.
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
vwkali
Člen klubu
Příspěvky: 60
Registrován: 05.12.2015 17:01
Bydliště: Plzeň

Re: Teče hadice od spojky ???Nebo je to něco jiného?Dá se to vyměnit:??Golf IV 1.4 16v

Příspěvek od vwkali »

vtuni píše:klimakopresor má svůj vlastní natlakovaný okruh... a olej je úplně jiný... a i kdžy by byl stejný bez tlakové plničky klimy se do toho okruhu nedostaneš.
Jak zjistím jestli je ten olej pryč a když vyteče tak ten kompresor bude K.O. ? Nebude lepší si zajet někam kde plněji klimatizace , aby mi tam ten olej dofoukli plničkou ? :?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Teče hadice od spojky ???Nebo je to něco jiného?Dá se to vyměnit:??Golf IV 1.4 16v

Příspěvek od vtuni »

určitě bude protože to jinak ani nezjistíš... kontrola stavu chladiva je cca kilo... změří ti kolik ho tam máš+ změří únik ....
plus samo když budou doplnovat jak chladivo tak lej tak něco připlatíš... ale nic závratnýho...

teda pokud to nemáš úplně prázdný ... :tongue:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“