Olej ve vodě a voda v oleji 1.6sr 74kw 8V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Contyb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.02.2015 07:17

Olej ve vodě a voda v oleji 1.6sr 74kw 8V

Příspěvek od Contyb »

Zdravím všechny,

Stala se mi taková nemilá věc. Vezl jsem známého pro auto a jak jsem se vracel zpět ( cca 45km ) tak jsem spozoroval úbytek výkonu. Poté jsem jel do práce a vše mi připadlo tak nějak v norměl. Odbyl jsem si pracovní směnu vrátím se k autu nastartuji a najednou spadly otáčky tak nízko až mi zdechl motor. Tak jsem ještě jednou nastartoval a držel jsem to tak, aby to nezdechlo a dojel jsem domů. Na druhý den jsem nastartoval a auto mělo najednou zvuk jako sekačka na trávu.

Rozebral se tedy motor -
1) Hlava šla dolů a na kontrolu, zda není prasklá - do Ostravy. - proběhlo srovnání, broušení, výměna gufer ( prasklá nebyla )
2) Dalo se nové těsnění i šrouby ( staré těsnění bylo skládané což bych řekl, že je ještě originál ? )
3) udělali se komplet rozvody ( i s pumpou )
4) kontrola výměníku
5) nový olej + filtr

Po nastartování už motor šlape normálně. Jedinné co zůstalo tak je šlem v oleji ( když vytáhnu rysku tak to vypadá jako kdybych měl spíš kapučíno v motoru než olej ) a podle všeho se ztrácí voda. Je pravda, že mnoho vody vyteklo i z výfuku, ale to dávám za důvod tomu těsnění. Zítra půjde dolů vana oleje na vyčištění, ale tak nějak se obávám aby nebyl problém ještě někde jinde, ale sakra kde. Jsem docela v koncích a už nevím kde hledat další nápady, tak se obracím zde na Vás.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Olej ve vodě a voda v oleji 1.6sr 74kw 8V

Příspěvek od vtuni »

tak úplně stejně jak může prasknout hlava může bohužel prasknout i blok..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Contyb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.02.2015 07:17

Re: Olej ve vodě a voda v oleji 1.6sr 74kw 8V

Příspěvek od Contyb »

nad tím se také uvažovalo, ale vypadá to ,že nepřibývá olej

Contyb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.02.2015 07:17

Re: Olej ve vodě a voda v oleji 1.6sr 74kw 8V

Příspěvek od Contyb »

No tak se auto dostalo domů.. první 2 dny to jelo normálně.. dneska jsem to nastartoval a je z toho dýmovnice celý dvorek komplětně bílý. Voda se ztrácí ještě více snad jak benzín. Voda je stále v oleji.

Předpokládám, že nejlepší řešení je výměna motoru celého že ?:D

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Olej ve vodě a voda v oleji 1.6sr 74kw 8V

Příspěvek od xerxes »

nejprve bych našel příčinu kde se to posralo :wink:

Contyb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.02.2015 07:17

Re: Olej ve vodě a voda v oleji 1.6sr 74kw 8V

Příspěvek od Contyb »

Tak nakonec se vyměnil i výměník ( co je nad olejovým filtrem )..

Mě to už prostě neleze do hlavy.. vše co by tohle mohlo zapříčinit bylo buď to zkontrolováno ( hlava, těsnění, dokonce i sání , klapka.. teď naposledy vyměněný výměník. Rozvody a pumpa taky nové ) už fakt nevím co s tím. Nic jiného než blok motoru to snad už ani být nemůže. Takže sháním nový motor už na to opravdu nemám. kdyby jste náhodou někdo věděli o nějakém, který je v nějakém slušném stavu tak sem s tím :wink: Každopádně bych rád zůstal u 1.6 8V 74kw. 16ti ventil nechci a nic jiného tam dávat taky nechci kvůli STK a pojišťovně nerad bych ještě potom popřípadě řešil nějaké problémy :)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Olej ve vodě a voda v oleji 1.6sr 74kw 8V

Příspěvek od xerxes »

napiš stevovi tady z clubu možná by něco moh mít je z berouna

Contyb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.02.2015 07:17

Re: Olej ve vodě a voda v oleji 1.6sr 74kw 8V

Příspěvek od Contyb »

tak už jsem sehnal motor.. sice to bylo 500km daleko, ale vypadá že je v pořádku.. z toho géčka co to bylo vytaženo vypadalo ještě lépe jak to moje :D takže nyní stačí jen namontovat a poté se uvidí, jak to pojede :)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Olej ve vodě a voda v oleji 1.6sr 74kw 8V

Příspěvek od xerxes »

každopádně se kukni na rozvody a pro jistotu sundej vanu a kukni na saci koš jestli neni přicpany

Contyb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.02.2015 07:17

Re: Olej ve vodě a voda v oleji 1.6sr 74kw 8V

Příspěvek od Contyb »

Takže dneska se usazoval nový motor. Rozvody jsou dány nové z toho předchozího ( bylo na nich naběhané plus mínus 50 km... )i s vodní pumpou.
Ale jak jsem se tak koukal na ten svůj původní tak jak jsem sundával výfukové svody tak na třetím válci šlo pořád vidět že je v něm voda. Že by vložka praskla na bloku motoru? to mi příjde už jako nejlepší řešení. Jinak hadička od odsávání klikové skříně byla taktéže od vody.
S tím motorem si opravdu někdo vyhrál, aby vydržel alespoň půl roku, aby se nedalo auto vrátit.

Jinak při té příležitosti jsem koupil i přední tlumiče a pružiny + zadní tlumiče.. Jak se to tak sbírá, tak na to autě bude od koupi postupně vyměněné snad vše.. Teď už jen čekám, kdy se poserou ty nýtky na té převodovoce, jak se všude píše. Pomalu a jistě přemýšlím nad výměnou za ty imbusy, ale teď potřebuji jezdit, tak nevím kdy to proběhne a pokud to vůbec má cenu.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Olej ve vodě a voda v oleji 1.6sr 74kw 8V

Příspěvek od xerxes »

pokud už auto někdo prodáva tak vicemeně z nějakou skrytou vadou,ty nyty na převodovce bych moc neodkládal :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“