1,4 16V má cenu opravovat?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
luigi.az
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.01.2013 00:32
Bydliště: Karviná

1,4 16V má cenu opravovat?

Příspěvek od luigi.az »

Zdravím Vás clubeři. Mám dost problém s motorem. Pěkně popořádku. Vjížděl jsem na rychlostku a měl jsem vytočenou 4ku cca na 5tis a rychlost byla nějakých 110 +/- a přejel jsem 3 takové větší hrboly a vyskočila na mě červená kontrolka oleje (oranžovou jsem snad ani na tomto autě neviděl) ubral jsem plyn a pořád neustávalo. V minulosti se mi toto stalo když jsem měl málo nebo naopak hodně oleje. Zastavil jsem vypl motor a čekal jsem. Zkontroloval jsem stav a byl mezi riskami. tak jsem se rozjel znova tentokrát už jsem najel na okrsku. po chvíli mi kontrolka začala blikat znovu což mi přišlo divné. ještě chvíli jsem jel ( nebylo kde zastavit) a začal strašný kravál z motoru jakoby jel na sucho a přišlo mi že je to zdechlé úplně. motor jsem vypnul a auto odstavil a nechal se odtánout do garáže. tam jsem po dni stání zjistil, že mám oleje nad maximem. odlil jsem cca litr a půl a vyzkoušel nastartovat. Chování bylo naprosto normální, ale až při přidání plynu začal klepat takovým hnusným ocelový zvukem a kontrolka už nevyskočila. Mám podezření na přeskočený rozvod a něco s písty. Má cenu toto opravovat a popř jestli máte zkušenosti kolik taková oprava stojí? Nový motor jsem hledal a cca kolem 10tis startujou ceny u nás a v polsku od 8. mám najeto podle tachometru 187tis a je to dovoz ve 136tisících. reálný počet neznám. Budu vděčný za jakoukoliv radu či podnět.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1,4 16V má cenu opravovat?

Příspěvek od xerxes »

nazdar,pokud ještě motor jede tak to ještě neni tak špatne,kukni na načasovani rozvodu možna by nebylo na škodu sundat viko ventilu,sundej vanu a kukni na saci koš pravděpodobně bude přicpany

Uživatelský avatar
luigi.az
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.01.2013 00:32
Bydliště: Karviná

Příspěvek od luigi.az »

Viko jsme sundavat chteli ale museli bysme rozhodit i rozvody a na to jsme nebyli pripraveni. Vanu jsme jeste dolu nedali ale mam to v planu delsi dobu uz.

Odesláno z LG G3s pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
luigi.az
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 31.01.2013 00:32
Bydliště: Karviná

Příspěvek od luigi.az »

Tak jsem se konecne dostal k vycisteni vany i sita. Oboje bylo fest zaneradene a dalo to zabrat nez se to vycistilo. Po slozeni a naslednem naliti oleje (pouzil jsem ten vylity jen jsem ho precedil pres puncochy) jsem nastartoval chvilku se zatrepal a pak se uklidnil ale stale klepe nad 2 tisice tak jakoby bylo neco uvolnene nebo narazelo do sten.
Nahral jsem jak ten motor zni.
https://youtu.be/EUiPmU9r-bg

Odesláno z LG G3s pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“