Golf IV 1.6 SR 74kW - cukání při přidání plynu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Honza24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.11.2008 18:46
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Golf IV 1.6 SR 74kW - cukání při přidání plynu

Příspěvek od Honza24 »

Zdravím, nedávno mě začal zlobit golf IV, klasické cukání při přidání plynu. Začalo to z ničeho nic, jeden den jsem jel v pohodě a druhý den se to již plně projevilo. Byl i problém se rozjet, hrozně to škubalo a zcela jistě nešel jeden válec. Jakmile jsem se rozjel, zařadil 2, 3, 4, tak už to bylo lepší a po zahřátí motoru to škube pouze pokud sešlápnu více plyn (zhruba od 1/3). Jinak jede v pohodě. Do kopce to je horší, i do mírného musím podřazovat, prostě to nemá výkon, což je pravděpodobně tím nefunkčním válcem. Logicky chci jít prvně po zapalovací soustavě, tedy svíčky, kabely, zapalovací cívka (mám tu společnou, ne jednotlivě). Včera jsem odpojoval kabely a jedna svíčka je celá černá, seškvařená + samozřejmě i kabel. Vše budu měnit, svíčky již mám a kabely mě přijdou zítra. Pěknej porod bude vyměnit samotné svíčky, je tam přístup pěkně na h....Dále by přišla na řadu nejspíše zapalovací cívka.
Ale i tak se chci ještě před samotnou výměnou zeptat, pokud to po výměně bude dělat stále, kde by mohl být ještě problém? Palivový filtr? Ještě jsem si všiml, když nastartuji, tak motor prvních pár vteřin běží kolísavě, ale pak se ustálí, ale když pak přidám trochu plynu, slyším od motoru jakoby slabé prasknutí, takový slabý ostrý zvuk, může to být vysokonapěťový výboj někde od kabelu? Rád bych si to spravil sám a tak chci zhruba předem vědět, co vše by tento problém mohlo způsobovat. Jinou závadu či chybu neregistruji, jen to prostě cuká když přidám více jak 1/3 plynu a vždy je to o něco lepší, když je motor již zahřátý.
Předem díky za každou radu.

Honza

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Re: Golf IV 1.6 SR 74kW - cukání při přidání plynu

Příspěvek od kufus »

Nastartuj a podívej se večer za tmy na tu cívku, někde tam to střílení určitě bude vidět ;)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf IV 1.6 SR 74kW - cukání při přidání plynu

Příspěvek od xerxes »

a strč tam ruku dostaneš kvalitní impuls :mrgreen:

Honza24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.11.2008 18:46
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.6 SR 74kW - cukání při přidání plynu

Příspěvek od Honza24 »

Zdravím. Tak jsem to vyřešil a je 100% po problému s cukáním :good: Šel jsem na to v sobotu ráno a prvně vyměnil svíčky 1. a 4. Ale s tím klíčem co mám přímo na svíčky, jsem 2. a 3. svíčku nemohl povolit ani náhodou. Vykašlal jsem se na to a s tím, že jsem vyměnil alespoň ty 2 (ve finále vypadaly i ty původní O.K.), jsem všude nacvakl komplet nové kabely. Po tomto již auto jede na všechny válce, necuká, i za studena ani jedno cuknutí. Mám z toho velkou radost :) Bylo to asi jedním z kabelů, protože při jeho odpojení ze zapalovací cívky, mi zůstal v ruce. Musel být už předtím přerušený, byla prasklá i ta keramická tyčinka a dalo mi pak hodně práce, abych tu zbylou část konce kabelu, dostal z konektoru té cívky ven :roll: Zkoušel jsem pak i jednotlivě odpojovat kabely od cívky, abych si byl jistý, že jde každý válec. Při posledním odpojení 4. kabelu jsem dostal zde kolegou zmiňovaný "impuls" :D Docela pecka ale nic drastického. Ale zadařilo a mám klid. I tak všem děkuji za reakce a přeji hezký den :good:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“