škrtící klapka AKL

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

škrtící klapka AKL

Příspěvek od iroc »

Zdar chlapy , tak už i na mě došlo asi zdechla , bo na diagnostice to vypisuje vadný snímač polohy škrtící klapky .
Začalo se to projevovat tak že když jsem otočil klíčkem tak to zatočilo motore a zdechlo. Ostatní členy diagnostiky bez závad .
Klapku jsem vyndal a vyčistil nasadil zpět a světe div se motor naskočil otáčky na 1200 neměl jsem čas udělat základní nastavení udělám dnes.

Ale mám dotaz , předpokládám že bude v háji ten podělanej potenciometr ( vydřená dráha ), dá se to rozdělat a případně pročistit spray na kontakty aby se to na chvíli zachránilo . Máte s tím někdo zkušenosti s čištěním potenciometru

motor klasa 1,6 AKL

Martin
Martin Kolín

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: škrtící klapka AKL

Příspěvek od xerxes »

pokud jsi šikovnej tak se da vyměnit
co se týče nastaveni klapky,dělaš i adaptraci?

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: škrtící klapka AKL

Příspěvek od iroc »

Což o to šikovnej sem , v káře se hrabu pořád :) , nastavení a adaptace proběhne dnes , důvod VAG mi neběhá pod W7 home premium takže jsem se včera u toho zasekl ... :) - pořídím not z bazaaru s XP :):) ať mám klid , vím že to jde rozběhat přes virtual PC ale v osm večer už jsem na to neměl chuť skočím dnes za kámošem do dílny ať to nastaví . jediné co mi chodí je VCDS_Lite ale to je pouze trial verze a full funkční jsem nenašel ...

Pokud to pomůže ok pokud ne budu to muset rozhodit a podívat se na tu odporovou dráhu jak vypadá , u jedné mazdy jsem to takhle vyčistil kontaktolem a běhá to dodnes
Vyměnit myslíš jen tu dráhu ? Hledal jsem po netu jestli je to k sehnání ale nedaří , když bude klapka KO tak holt budu muset vzít novou upřímě je zázrak že vydržela 240 tis :)

Jináč byla zasrána jak jetel hlavně za.
Martin Kolín

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: škrtící klapka AKL

Příspěvek od iroc »

Dobré ránko klubáci , zdej jsou nové poznatky ,

byl jsem včera jen tak z hecu v servisu :) a říkám potřebuji natavit klapku je to urgentní - nemáme čas ale zkusíme to ... první pokus nevyšel a tak jsem jel do další a ani druhý nevyšel,jel jsem tedy za kámošem co dělá v jiném servisu tedy ve třetí a nakonec se nám povedlo spojit káru s diagnostikou od bosche.

Nastavení klapky proběhlo otáčky za tepla drží na 800, ale ráno jsem přišel k autu a otočím klíčkem motor chytne otáčky vyskočí na 800set a po cca 5ti vteřinách vylítnou na 200 tis to vydrží taky pár vteřin a pak se opět ustálí dole. Behěm jízdy do práce volnoběh normální.

Diag ale bohužel stále vypisuje chybu snímače volnoběžných otáček na klapce takže ji budu kuchat , neb hlava pomazaná a zkušená mi sdělila že i ten podělanej spínač co je uvnitř může být tzv vysedanej ....
Takže přeji pěkný den všem...dnes si s tím budu opět hrát...
Martin Kolín

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: škrtící klapka AKL

Příspěvek od iroc »

ještě mám dotaz , nevíte někdo jak proměřit konektor ke klapce rtespektive káble co kde na jakém pinu by mělo být za napětí a pod... ?

Děkuji
Martin Kolín

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“