Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh - VYŘEŠENO

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

milan.90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.12.2015 18:13

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh - VYŘEŠENO

Příspěvek od milan.90 »

Tak ty starý termostaty byly dobrý, ale problém byl ve spojení příruby s termostatem, nedoléhal úplně na těsno k přírubě, takže pořád pouštěl, i když byl zavřený. Koupil jsem termostat wahler i s přírubou v jednom a problém se vyřešil. Děkuji za tipy a rady. :)

pavlos_xj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.05.2015 22:58

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh - VYŘEŠENO

Příspěvek od pavlos_xj »

Ahoj, mám stejnou zkušenost jako kolega předemnou - až po výměně termostatu s přírubou se teplota drží na 90. Ohřeje se dřív a při jízdě už nepadá na 80.

lukas736
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.12.2016 16:24

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh - VYŘEŠENO

Příspěvek od lukas736 »

milan.90 píše:Tak ty starý termostaty byly dobrý, ale problém byl ve spojení příruby s termostatem, nedoléhal úplně na těsno k přírubě, takže pořád pouštěl, i když byl zavřený. Koupil jsem termostat wahler i s přírubou v jednom a problém se vyřešil. Děkuji za tipy a rady. :)
Sice staré téma, ale mám doplňující dotaz. Mám golf IV 1.4 16V a taky mám problém s teplotou vody. Mechanik mi měnil chladič, pumpu, termostat a je to pořád stejný. Já dnes zkusil vyměnit čidlo teploty, ale beze změny. Ten mechoš tam dal nějakej termostat za 300 ale nevim jakej typ. Ten termostat jsi tam dal tenhle? https://www.autodily-pema.cz/autodily/v ... tId=337699" onclick="window.open(this.href);return false;
P.S.: a co si myslíte o tomhle videu? https://www.youtube.com/watch?v=Q6kMbwTZARA" onclick="window.open(this.href);return false; konrétně že je lepší vyměnit celou tu skříň

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh - VYŘEŠENO

Příspěvek od xerxes »

co jsi tam dával za termostat?pokud to je nějaký no name tak je možná vadný jak píše yessmen hod ho do hrnce a uvidíš jak otevírá jesli vubec otevírá

lukas736
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.12.2016 16:24

Re: Golf IV se zahřeje pouze na volnoběh - VYŘEŠENO

Příspěvek od lukas736 »

vůbec nevím co to je za termostat. Vím akorát že stál asi 300. A taky vím že před výměnou to bylo uplně stejný. Právě si myslím že to protíká někde kolem termostatu a že termostat samotnej je možná v poho. myslím si že bude chyba právě v té přírubě nebo víčku

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“