Vysoká spotřeba oleje 1.6 SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

xczc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 28.06.2009 20:45

Re: Vysoká spotřeba oleje 1.6 SR

Příspěvek od xczc »

Mě 1.6 sr zere 0,5 l oleje na cca 50 km. Nikde netece. Coudi jak o zivot, pocukava, nechce se nu. Za studena je vse ok, vcetne startu. Za studena i normalne jede. Po zahrati coudi namodrale.

Pomuze mi vymena krouzku nebo se ta spotreba uz zastavit neda? Dolivam kazdy den. /40-50 km.

Co mohu delat a kde je problem?

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba oleje 1.6 SR

Příspěvek od KOŠŤÁL »

10l/1000km? No y krávo,to ještě jede?
To už asi bude na GO.
Můžeš udělat hlavu,rozhodit spodek,ale tam už by to chtělo měřit jak moc je to opotřebovaný.
Obrázek

xczc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 28.06.2009 20:45

Re: Vysoká spotřeba oleje 1.6 SR

Příspěvek od xczc »

Ono to auto jede v podstatě normálně, občas krásně, občas pridusene, ale olej žere jak tank.
Před měsícem jsem kontroloval olej a nikde nic neteklo, přesně mezi riskami.
Jednoho dne jsme Golfika naložili a od ty doby prutokac a cmoudi. Je to vůbec možný zničeho nic, aby takto zral?

Studený/teply starty: nádhera - bez problémů.
Zátah a jízda za studena: super, bez problémů. Problém až se auto ohřeje s olejem a kouřem.

Voda se neztrácí. Olej neteče na 100%.

Já jsem takový problém nikde nenašel, všichni když řešej olej, tak 1l/1000 km. Já mám o nulu víc.

Go motoru?, ale pomůže to?
Co stojí odhadem? 5-10 tis, 10-15 tis, 20 tis a více?

Nestačí jen gufera s kroužkem?
Pomoooc, každou radu beru.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Vysoká spotřeba oleje 1.6 SR

Příspěvek od Dymák »

jestli z ničehož nic vylítla spotřeba oleje takovým způsobem, tak to vidím na prasklej pístní kroužek
změř tlaky válců a hned poznáš, že jeden bude úplně mimo...

pak už záleží na tobě, jestli udělat jen ten jeden a jedem dál, nebo rovnou všechny
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

xczc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 28.06.2009 20:45

Re: Vysoká spotřeba oleje 1.6 SR

Příspěvek od xczc »

Dekuju za odpověď.
Takže pokud se ukáže praskli pístní kroužek, mám je vymenit asi rovnou všechny, že?
Odhadem cenu by jsi věděl za tu vymenu? Stačí orientačně.

Potrebuju s autem ještě chvilku jezdit, nedokurvim tam neco?

kkulisek.18
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 09.01.2015 22:16

Re: Vysoká spotřeba oleje 1.6 SR

Příspěvek od kkulisek.18 »

fingerol píše:Zdravim 1.6 sr 75 kw spotreba oleje litr na tisic km. Dany nove krousky, gufera tesneni po hlavou srovnana hlava motor vycisten od karbonu a nyni spotreba oleje litr tak cca 1500 km poradi nekdo cim jeste by to mohlo byt ? Olej nikde netece a do vody take nejde.
Delal se vybrus? A pak podle toho krouzky, nebo se jen naflakaly krouzky.. Pak varianta, ze udelali jen hlavu a na spodek se vykaslali... Kolik ma najeto km?

schneefall
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.08.2011 12:32

Re: Vysoká spotřeba oleje 1.6 SR

Příspěvek od schneefall »

To je neuvěřitelná spotřeba oleje
Já na 1.6 75 Kw BFQ měl prasklý pístní kroužek, spotřeba oleje litr na tisíc, auto jelo normálně. Začal jsem to řešit až s výpadky zapalování a rozsvěcením různých kontrolek. Prasklý kroužek vydřel do válce ohromnou drážku, která znamenala minimálně výměnu shortmotoru. Na vrakovišti jsem sehnal tenkrát (v roce 2011) motor necelý rok starý z oktávie I který měl najeto pár tisíc. Mám ho tam již 120 000 km a olej se zatím neztrácí. Nicméně jsem řešil jinou vážnou závadu - opotřebený axiály na klice. Auto hlásilo poruchu mazání s tím, že výměna tlakovýho spínače nepomohla.

Twiztid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 08.05.2016 23:58

Re: Vysoká spotřeba oleje 1.6 SR

Příspěvek od Twiztid »

Chlapi vim ze to nema nic spolecne ze spotrebou oleje ale je to normalni taky bordel? A po okraji takovy jakby rezavy povlak nebo co to slo by to odstranit ale nechtel jsem aby nahodou ten bordel nenapadal dovnitr
Přílohy
20160615_130703.jpg
20160615_130657.jpg
Volkswagen golf IV 1.6 r.v.2000

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“