Problémy se starováním

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Davidfranku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 12.06.2016 12:55

Problémy se starováním

Příspěvek od Davidfranku »

Dobrý den, mám takový problém. Mám VW Golf 1,4 55kW a dlouho mi trvá než nastartuji. Horší to je za studena, když třeba den-dva nejedu. Dnes jsem přišel ráno k autu po dvou dnech a potřeboval jsem odjet a chytlo to až po sedmém pokusu. vsunu klíč do zapalování, otočím, svítí kontrolky, zapne se rádio, fouká ventilace, za chvíli otočím klíčkem a snažím se nastartovat a nenastartuje. Nejsem expert na auta, jsem začínající řidič, jde o to, že při otočení klíčku startuje, ale zvuk motoru nenaběhne a nenastartuji.

Dnes jsem zjistil, že čím kratší pauzy mezi pokusy jsou, tím je to lepší. Takže sednu, zasunu klíč... jeden pokus nic a hned zkusím druhý, tak naběhne. Dříve jsem měl mezi pokusy 10s i více a naběhlo to třeba po šesté, sedmé... V případě, že startuji s kratší pauzu než den, není problém (např. když si zajedu do Tesca pro nákup a auto stoji hodinu před obchodem, pak příjdu a v pohodě naskočí hned). Někde jsem se dočetl, že to může bejt problém v tom, že jak dlouho stojí, palivo steče nebo zkrátka se nedostane do motoru a je třeba to víckrát zkusit, ale jinde zase píší, že muže být problém v kabelech nebo v dalších spoustě věcech. Chci se tedy zeptat, zda nemáte nějaké nápady či rady a event. kolik by se pohybovala finančně oprava. Děkuji.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od VWMysak »

Čidlo teploty, svíčky. Napíchnout na diagnostiku jestli to nepíše nějakou chybu.

Kdy naposledy na tom byl dělaný nějaký servis? Při otočení klíčku se spustí čerpadlo které tlačí benzín do motoru, takže "padání" benzínu není na pořadu dne jako to mají naftáci.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Davidfranku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 12.06.2016 12:55

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od Davidfranku »

Na diagnostice to nic nepsalo, jen budu muset měnit lambda sondu. Jinak do servisu jsem objednaný ve čtvrtek, jen mám strach, aby mi servisák nezavolal a neřekl, že to je to a to a budu platit 30 táců. :-D

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od noxik600 »

A dělal jsi na tom něco?
I v knize "Jak na to" se píše jako první, při špatných startech vyměnit čidlo teploty. Cena do 600Kč a je po problému. A nevyplatí se na něm šetřit. Já po koupi nastartoval 3x a pořád s tím byl problém. Musel jsem pri startu přidávat plyn, aby to chytlo. Výměna čidla za 160Kč a bez problémů.
Plus jsem měnil oleje, svíčky, filtry a nastavil vyčištěnou klapku.

Na servisy pozor, od všeho chtěj fakturu, abys mohl reklamovat. A jestli nevíš, tak až zavolají, hoď to sem, ať tě nenatáhnou 8O
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Davidfranku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 12.06.2016 12:55

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od Davidfranku »

Děkuji moc. Nic jsem zatím neměnil a nevyměňoval, snad bude problém v tom, co tady říkáte. Jinak ze servisu strach moc nemám, je to takový "rodinný" servisák, co se nám stará o auta už dlouho a je dobrej.

Každopádně, až mi zavolá, napíšu tu co a jak a když tak to prokonzultujem taky tady :)

Uživatelský avatar
Davidfranku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 12.06.2016 12:55

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od Davidfranku »

Ještě mi to občas ukazuje kontrolku EPC, ale to bylo jen 2x a pak hned zhasne. Svítí jen při startování.

EDIT: jinak dnes jsem přišel po dni neježdění k autu a chytlo napoprvé, bez problému.

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od noxik600 »

Nevim, jestli i tady, ale 2x problik je skok do nouzáku..
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Davidfranku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 12.06.2016 12:55

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od Davidfranku »

No jakože při jednom startování se zapla a pak kontrolka zhasla a druhej den to samé.

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od noxik600 »

Tak to jo.
počkej do čtvrtka, co řeknou.
Ale mohl bys udělat toto: odpojit baterku, rozpojit konektory kabeláží, prostříkat kontaktolem, připojit baterku a udělat základní nastavení klapky ( zapnout klíček na 30 vteřin, vypnout klíček - celkem 3x a až pak nastartovat) .
Elektřina v těchhle autech mě vždy dokáže překvapit, protože jsem udělal ty konektory(+ jsem čističem brzd prostříkl váhu vzduchu) + ZN klapky a začal mi fungovat alarm, přestalo blbnout zamykání zadních dveří a otáčky po startu 850-900 8O .
Asi je potřeba tý elektrice někdy dát volno :drinks:
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Davidfranku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 12.06.2016 12:55

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od Davidfranku »

To zkusím a uvidíme tedy co v servisu, snad to nebude za milion ta oprava. Toho se bojím nejvíc :-( Pak to tu písnu co a jak :-)

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od noxik600 »

Tak kde je závěr? Jak to všechno dopadlo??
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Jakub86Malek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.07.2016 12:12

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od Jakub86Malek »

Dobry den,mam problem u WV Golf 4 1.6v 77Kw...Auto delsi dobu stalo a ted nejde nastartovat,svicky jsou suche a nesepne mi benzinove cerpadlo,pojistky jsem skontroloval,co by to mohlo jeste delat?Predelaval jsem interier a mam jeste sundany tapicirung na dverich,ale to by to delat nemelo..prosim o radu..;)

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od noxik600 »

Vyzkoušej čerpadlo jiným zdrojem (12v), když sepne, projdi kabely.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Helena Urblikova
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.07.2016 11:36

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od Helena Urblikova »

Dobry den mam auto Suzuki Ignis combi M1,3A r.v. 2004 pri startu to zadrhava mam i nove svicky a i pri startu to dymi.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problémy se starováním

Příspěvek od majrek001 »

to jsi tu trochu špatně - zde je VW club
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“