Když fárko žere olej.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
wouty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 03.08.2015 22:25

Když fárko žere olej.

Příspěvek od wouty »

Tisíckrát omálané, milionkrát řešené téma "auto žere oil" ..
Už nějaký ten den pozoruji, že se mi strácí olej. Asi decka na 200km. Kruci.. Už i na mě došlo ..
Na víčku není žádná emulze.
Zároveň mi svítí kontrolka elektroniky motoru - Kámoš mi to pichl na vag, "sporadická chyba" u lambdy.
Když jsem se včera vracel z víkendu, rozsvítila se mi kontrolka oleje. Jel jsem asi 15 km, než jsem zastavil, skočil si na oběd a olej dolil. Když jsem nastartoval, olej nesvítil, což byla očekávaná situace ale zhasla i již zmiňovaná kontrolka elek. motoru.

Tak jsem si tak říkal, že ta lambda čuchá asi olej a proto svíti. Ale proč nesvítila potom, to nevím. A teď moje hlavní otázka: je možné, že olej žere pouze do nějaké hladiny a pak už ne? Zkoušet se mi to moc nechce :D .. Pak se kontrolka rozsvítila mimohodem zase, ale dnes jsem nedolíval a nesvítí, asi chvilková anomálie :)

Co jsem si tak pročítal tady forum, tak klapky jsem nečistil. Ve čtvrtek se půjdu optat za mecháčem, co by stálo překroužkování ( pístu?) a nějaké gumičky, co by mohly být spálené, které stírají olej ( bohužel netuším )

Za přípominky, rady apod děkuji :)

GIV 1.6 16V, tankuji vervu, olej 10W40 ..

Uživatelský avatar
EgoBurian
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 28.06.2016 17:03
Bydliště: Týn nad VWltavou (Kameňákov)

Re: Když fárko žere olej.

Příspěvek od EgoBurian »

Tak témat o tom je tu myslím dost ;)
Jinak když ti žere decku tak je to ještě tak nějak dobrý ale stejně budeš muset dělat aspoň gufera na ventilech ;) mě si moje 1.4 vzala půl litru oleje za 200km :D takže jak už sem párkrát psal nechal sem vyměnit gufera stírací kroužky na válcích a přetěsnit hlavu a od tý doby mám pokoj ;)
Chudej pracující
Ex Golfína MKIV 1.4 16V
Ex VW Jetta 1.8T
Audi S4 B5 2.7 biT
VW Lupo 1.4 TDI
Ex VW Polo 6N 1.4 mpi Open Air
https://www.instagram.com/lukeeno_s4b5/

wouty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 03.08.2015 22:25

Re: Když fárko žere olej.

Příspěvek od wouty »

wouty píše: A teď moje hlavní otázka: je možné, že olej žere pouze do nějaké hladiny a pak už ne?
:pleasantry: :baseball:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“