Vykuchanie katalyzatora

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Machete10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.06.2015 17:14

Vykuchanie katalyzatora

Příspěvek od Machete10 »

Čaute, mám golfa 1.6 16V (77kw) a mám tam 2 kazalyzátory (jeden je hneď za zvodami, dá sa povedať na zvodoch a druhý normálne tam kde má byť) chcel by som aspoň jeden z nich vykuchať na EK mi nezáleží... Prečo chcem vlastne toto spraviť? Chcel by som vymeniť celý výfukový systém nakoľko je už hrdzavý a zase to opravovať nemá význam (nechcem aby to revalo všetko by som tam dal sériu ale nové diely) a ak by sa dalo trošku zvýšiť výkon, najradšej by som vykuchal ten katalyzátor za zvodami nakoľko sa mi zdá, že sa výfukové plyny brzdia a vracajú sa do motora a auto cuká pri nižších otáčkach (prípadne môžem svoje zvody nahradiť za iné z akého auta by tam pasovali?) Ten katalyzátor by som najradšej vykuchal a ten druhý nahradil napr. 100-bunkovým katalyzátorom (športovým) prípadne rezonátorom, rezonátor sa dáva aj miesto stredového tlmiča ale bojím sa, že to bude moc hučať a to nechcem možno niečo decentné ale aby sa dalo vydržať v aute.... Aký máte na to názor? Bojím sa, aby sa ešte viac neznížil výkon lebo musí tam byť aj nejaký ten protitlak atď... Ďakujem vopred za komentare

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vykuchanie katalyzatora

Příspěvek od xerxes »

servus nekuchej ho nech kat tak jak je spíš dej pryč středový tlumič,koncový použij třeba z 1.8T a uprav si sání vyměn klapku

jinak všeobecně s tímhle motorem toho moc neurobiš-prodat koupit třeba GTI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“