Laděný výfuk + sportovní v. filtr, 1.6 74kW

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1547
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Laděný výfuk + sportovní v. filtr, 1.6 74kW

Příspěvek od varok »

Dobrý večer, chtěl bych vás poprosit o rady. Nedávno jsem koupil Golfa IV, 1.6 74kW r.v. 98. Je tam výfuk v dost nepěkném stavu, jak střed tak koncový díl. Tam už dokonce byla díra, tak jsem si to musel povařit. Životnost počítám sotva pár měsíců. Mám v plánu tam dát nějaký laděný výfuk, ještě nevím značku.
Motorům moc nerozumím, jsem spíše na karosařinu, tam už mám oddělané..... :D
První dotaz zní, jak je to se sériovým výfukovým potrubím? Zdá se mi to nějak divně navržené. Mám svody od motoru s vlnovci a katalizátorem dohromady. Za ním je spojka, ke které je připojen středový tlumič, takový delší válec asi 10cm průměr. Potrubí má všude průměr asi 50mm. Ze středového tlumiče už ale jde potrubí jen 45mm až do koncového tlumiče. To bylo v kuse, kvůli opravě koncového dílu jsem to musel dát opět na spojku.
Ale k věci. Nejsou tam zbytečné ztráty? Zlepší se něco když použiji po celé delce potrubí 50mm?
A jak udělat výfukové potrubí, aby to mělo nádherně hluboký zvuk? Je v tom nějaká finta, nebo to závleží jen jaký použiji koncový díl? Líbí se mi, když na volnoběh a při nízkých otáčkách má výfuk hoodně hluboký zvuk a naopak při hodně vysokých otáčkách už takový sportovnější.
Katalizátor nechám, i když ten výfukové spaliny asi taky trošku brzdí, ale to nevadí. Pak chci zkusit dát dynamizér a nějaký spotrovní koncový díl. Jaký použít dynamizér? Koncový díl ještě nevím, ale líbí se mi něco né moc nápadného, jen kulatá koncovka 80-90mm ta tenká. Nějaké tipy prosím?
Budu si to dělat sám, nějaké zkušenosti s výfuky mám, už jsem jich spousty opravil a upravil. COčko mám, rampu taky a chuť něco spáchat samozřejmě taky. Kdysy jsem blbnul s Favoritem co se týče úprav výfuků a různé laděné výfuky, ale to byla jen 1,3ka a žádných větších zlepšení výkonu jsem nikdy nedosáhnul.

A pomůže prosím něco sportovní vzduchový filtr? Chtěl bych asi nějaký Green konus, K&N jsou drahé. Ale nevím jaký rozměr použít, aby to stačilo krmit tu 1,6ku.
Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Laděný výfuk + sportovní v. filtr, 1.6 74kW

Příspěvek od VWMysak »

varok píše:... ale to byla jen 1,3ka a žádných větších zlepšení výkonu jsem nikdy nedosáhnul.
V tomhle případě to bude mít stejný neefekt stejně jako ten filtr. Ale stačí si pročíst stará témata a dozvíš se vše co potřebuješ. Ve finále auto prodáš a koupíš s dospělým motorem kde to má výkon už z výroby a potenciál k ladění. :wink:

Tohle je ztráta času, peněz a energie.

:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=157871" onclick="window.open(this.href);return false;
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1547
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Laděný výfuk + sportovní v. filtr, 1.6 74kW

Příspěvek od varok »

Nějaké staré témata jsem tady pročítal, ale asi zrovna né ty co by mi nějak poradily. No chtěl jsem nějakou 1,8ku v turbu, ale to v dnešní době sehnat je fakt jen o náhodě.

A mě se nejedná o zvýšení výkonu o 10ky koní. Jde mi o ten zvuk a kdyby mi to přidalo né tak výkon jako spíše to, že by to šlo lépe do toček, vůbec bych se nezlobil. :P
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“