velká spotřeba oleje trochu jinak, golf 1,6 SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

velká spotřeba oleje trochu jinak, golf 1,6 SR

Příspěvek od varok »

Dobrý večer, po prvních pár měsících s mým golfem 1,6 jsem se trošku uklidnil, motor olej asi moc nepapá. Mám ale trošku jiný problém, olej se ztrácí netěstnostmi. Hlavně pod víkem ventilů a olejová vana. Vana není tak strašná, ale víko ventilů je akutní.
Chtěl bych poprosit o radu. U golfů IV 1,6 akl je těsnění pod víkem ventilů normální gumové jako třeba u fávo/felicie, nebo nějaké papírové? A dát jen těsnění, nebo použít raději i červenou pastu?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: velká spotřeba oleje trochu jinak, golf 1,6 SR

Příspěvek od sedli01 »

Zdarec, čerstvá zkušenost u mě.

Při výměně zjištěna potečená vana, dáno na opravu - přetěsnění. Vana byla naprosto OK, olej tekl ze 2 míst ! - nejvíce zezadu motoru z odlučovače oleje - tvz. platový domeček - měl jsem ho prasklý, takže výměna a je tam těsnící kroužek.

Další místo právě pod krytem ventilů, tam to teklo méně. Na osobní radu pána ze servisu toto neřešeno - u většiny aut je prkotina shodit víko ventilů, u mého 1.4 je nutno shodit komplet rozvody atd atd, práce na dlouho a doporučováno dát nové rozvody, minimálně řetízek. Jelikož olej tím místem prosakuje minimálně a řetěz od oleje vůbec nebyl, vzhledem k vysoké náročnosti opravy a toho, že rozvody byly dělány nedávno se to nechalo být.

Takže hodně štěstí, pokud se do toho pustíš sám, je to ok :)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Mireben
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.08.2016 19:32

Re: velká spotřeba oleje trochu jinak, golf 1,6 SR

Příspěvek od Mireben »

Zdar borci, dneska jsem řešil podobnej problém.. (1.6 16v)taky potečena vana ze zadni strany. Teklo to kolem odlučovače, stačí vyšroubovat tři šrouby, vyměnit dvě těsnění v odlučovači a je po problému. Práce na 20 minut.. ;-)
Naposledy upravil(a) Mireben dne 09.05.2017 21:30, celkem upraveno 1 x.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: velká spotřeba oleje trochu jinak, golf 1,6 SR

Příspěvek od varok »

Dobrý večer, tam je ještě nějaký odlučovač oleje? Je i u motoru 1,6 akl? Zkusím na to mrknout. Ale mě nejvíce valí olej z pod víka ventilů. Motor je úplně mokrý, teče to shora. Dělat si to budu sám, snad to zvládnu.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Mireben
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 31.08.2016 19:32

Re: velká spotřeba oleje trochu jinak, golf 1,6 SR

Příspěvek od Mireben »

U motoru akl je taky, jen vypadá jinak.. Ale pokud vám to teče z podvíka tak není co řešit.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: velká spotřeba oleje trochu jinak, golf 1,6 SR

Příspěvek od varok »

Dobrý den, tak po delší době se vracím k tématu. Dnes jsem měnil olej a vše nejhorší co mohlo být. Těsnění pod víkem ventilů už mám nějakých pár týdnů vyměněno, zdá se vše v pořádku. Kapal mi ale olej i u šroubu na vypouštění oleje z vany. Dnes jsem při výměně oleje zjistil, že je šroub volný. Vyšrouboval jsem ho a vím kde je problém. I když jsem si koupil nový šroub s těsněním, je v podstatě zbytečný. někdo strhnul závit. Hovada :evil:
Nový šroub jsem tedy dal a omotal teflonovou páskou a v nejbližší době mě čeká buď oprava na jiný závit, nebo výměna vany. Co by jste doporučili vy? Je lepší koupit nějaký větší závitník a vyřezat nový závit na větší šroub, nebo sehnat novou vanu?
Druhý průser je takový, že jsem koupil olej a olejový filtr, ale v obchodě mi dali jiný typ filtru. Chtěl bych se prosím zeptat, jaký typ filtru má být na 1,6 74kW motor? Dali mi s vnitřním závitem(díra se závitem jako bývá na matce), ale originál mám s vnějším závitem(jakoby šroub s dírou). Tak teď nevím, jestli už někdo měnil na motoru ten domeček na olej. filtr, nebo jestli mi dali v obchodě špatný typ filtru?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
draken
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.08.2012 12:54
Bydliště: Liberec

Re: velká spotřeba oleje trochu jinak, golf 1,6 SR

Příspěvek od draken »

Na 1,6 SR 74 kW (motor AKL) patří tenhle filtr:
http://www.olejgroup.cz/olejgroup/eshop ... n-OP-526-1" onclick="window.open(this.href);return false;
Takže asi na tom motoru někdo měnil ten domeček na olejový filtr..
Golf IV 1.6 74 kW Variant

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: velká spotřeba oleje trochu jinak, golf 1,6 SR

Příspěvek od varok »

Takový filtr jsem koupil, ale z auta jsem vytáhnul jiný, měl krátký 6hran s vnějším závitem. Chlapi mi radíli, že se mi asi vyšrouboval mezikus z toho domečku na motoru. Vyzkouším, zatím nebyl čas.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

denton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 23.01.2015 19:25
Bydliště: ostrava

Re: velká spotřeba oleje trochu jinak, golf 1,6 SR

Příspěvek od denton »

Mireben píše:Zdar borci, dneska jsem řešil podobnej problém.. (1.6 16v)taky potečena vana ze zadni strany. Teklo to kolem odlučovače, stačí vyšroubovat tři šrouby, vyměnit dvě těsnění v odlučovači a je po problému. Práce na 20 minut.. ;-)
Ahoj mam stejny problem byl jsem na geometrii a zjistil mi ze mi tece olej kolem odlucovace ale ze to neni takova hruza jen me zajima kdyz se to opravuje mel bych asi prvni vypustit olej nebo to neni treba

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: velká spotřeba oleje trochu jinak, golf 1,6 SR

Příspěvek od xerxes »

mysalíš tím odvětrání klikopvé hřídele?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: velká spotřeba oleje trochu jinak, golf 1,6 SR

Příspěvek od majrek001 »

denton:

olej se nevypouští..

jen to necháš stéct jsou tam myslím dva okroužky tak si je kup nový
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“