Hlučný motor/výfuk po jízdě po dálnici

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Hlučný motor/výfuk po jízdě po dálnici

Příspěvek od sedli01 »

Zdarec, píšu o názor či radu. GIV 1.4, motorově v pořádku, olej 10W40, najeto kolem 160Tkm. Včera po jízdě po dálnici, cca 300 km ( s hodinovou zastávkou ) jsem zjistil, ze auto má jiný zvukový projev. Popsal bych to jako zvuk nějakého modelu RS, případně laděného výfuku. Na volnoběh v pořádku, nad 2500ot auto prostě oproti původnímu stavu řve, není to motor, ale typicky zvuk z výfuku, ale žádná rezonance. Lehal jsem pod auto a snažil se projít celé vedení výfukové soustavy a nic není uvolněno, nikde není díra ( bez koroze, dovezeno z Itálie ).

Tento dálniční přesun nebyl první, ale běžné jezdím 115 kmh tacho ( nekamenujte mě, je to slabý motor a do levého se necpu a než předjedu kamion, zjistuji situaci za mnou abych neomezoval ). Tentokrát jsem ale spěchal a jel jsem stále 140 kmh, otacky byly 4300.
Nemusí to mít vliv, ale měnil jsem týden zpět vzduchový i palivový filtr. Oleje dost.
Názor kolegy - mohl jsi vymest pavucinky - běžně tak nejezdím, občas slysim i názory ze s tím jezdím jako s dieselem, ze i podtáčím motor. Ale taková změna ve zvuku ?
Palivo stále stejné Benzina klasický N95, nyní s názvem Effecta.

Díky za reakce
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Hlučný motor/výfuk po jízdě po dálnici

Příspěvek od Plague »

No já mám podobný stav - Itálie, 160k km, ale 1.6 AKL. Co ho mám, tak od ~4200 otáček je prostě hlučný výfuk, ale ne jako děravý. Jen tedy u mne to je od dovozu, tak mě zajímá, co najdeš za řešení :)

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Hlučný motor/výfuk po jízdě po dálnici

Příspěvek od sedli01 »

Jak bude čas, zksuím někoho vzít a zajet někam na tiché místo a natočit to, aby to bylo jasnější.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Hlučný motor/výfuk po jízdě po dálnici

Příspěvek od sedli01 »

Tak záhada rozluštěna. Minule jsem se špatně díval, mám to prasklé v místě před tlumičem výfuku přímo uprostřed, přímo v napojení na ten tlumič ve sváru, takže musím nechat zavařit.

Na co to může mít vliv ? Zvýší to nějak spotřebu ? Nevim kdy jej mit cas poresit to.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Hlučný motor/výfuk po jízdě po dálnici

Příspěvek od Plague »

Spotřebu to maximálně trochu sníží, ale řve to a vypadáš jako nějaký neschopný tuner :)

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Hlučný motor/výfuk po jízdě po dálnici

Příspěvek od sedli01 »

Tak na tom jedno místě prasklé přémo ve sváru ( napojední na tlumič ) a na jiním místě to podfukovalo, tak opraveno obojí, objel jsem pár servisů a ve třetím mě vzali, oprava za 8 stovek, navařili asi 10 cm novou část, protožýe to prorezivělé a nemělo cenu zkoušet to vařit. A ještě novou objímku. Oprava za 8 stovek.

PROSÍM SMAZAT, DĚKUJI :)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“