1.4 16v a vysokooktanova paliva?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
jackup
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.06.2017 19:54

1.4 16v a vysokooktanova paliva?

Příspěvek od jackup »

Ahojte golfáci,

1) jezdíte někdo s 1.4 na vysokooktanový paliva?
- Verva 100
- Shell V-Power racing
- OMV a další

2) předpokládám správně, že 1.4 nebude vadit těch pár oktanů navíc? :-)

Nejde mi ani tolik o spotřebu, mnozí řikaj že to je placebo, ale hlavně o to, že např. Verva 100 nemá v sobě bioethanol, takže nekurví motor... A pak taky nesnášim Babiše, takže mu radši dám o pár kaček navíc nepřímo do státního rozpočtu na spotřební dani za dražší benzín, než přímo na jeho agrofert konto za prolobovaný bioethanolový sračky :-D

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: 1.4 16v a vysokooktanova paliva?

Příspěvek od Plague »

Já teda nemám 1.4 16V, ale zkušenost mám. Vůbec jsem tomu nevěřil a bral to jako zbytečně vyhozené peníze a hype.

Jenže pak mi můj šestiválec začal na studeno jet jen na 5 válců. Prblém jsme nenašli, prý mám zkusit čistící aditivum nebo právě tyhlety 100 benzíny, které ji obsahují a míchá je někdo chytřejší než já s plechovkou aditiv.

Po první nádrži problém zmizel, auto táhne jako nikdy.

Takže 100% tam funguje ta čistící složka. U oktanů to už je asi specifické podle řídící jednotky zda a jak to zvládá. Například známej nevidí rozdíl mezi OMV MaxxMotion 95 a 100. Čistící složku obsahují oba.

Já tankuju OMV. Vervu jsem jednou zkusil a měl jsem pocit, že jsem ztratil koně. Což ale prů může být i tím, že to dlouho nikdo netankoval, on totiž tenhle benzín rychle degraduje.

tl;dr: Rozhodně bys to měl zkusit, rozdíl poznáš sám. A já bych to doporučil už pro jednorázové vyčištění.

jackup
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.06.2017 19:54

Re: 1.4 16v a vysokooktanova paliva?

Příspěvek od jackup »

Díky, už jsem nabral plnou (50l) Vervy 100... Koupil jsem golfa, co cca půl roku stál a byl v nádrži zbytek benzínu, kterej pravděpodobně je příčinou toho, že mi to auto při volnoběhu několikrát chcípalo... Přikládám to tomu, že benzín s biosložkama by se měl vyjezdit do 2 měsíců, jinak začne zasírat motor, nebo se někde něco ucpalo, jak to půl roku stálo... Tak doufám, že to plná nádrž Vervy spraví...

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: 1.4 16v a vysokooktanova paliva?

Příspěvek od Crowley »

jackup: Plná verrvy nebyl dobrej nápad...

lepší je tam nacmrndat 5 litrů, vyjet do hladovýho oka, nacmrndat 5 litrů, vyjet do hladovýho oka atd.
Tímhle způsobem nejrychleji vypláchneš ten starej kentus z nádrže.

A tenhle postup platí pro libovolný vyplachování libovolný sračky z libovoný průtokový nádrže.
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: 1.4 16v a vysokooktanova paliva?

Příspěvek od noxik600 »

Hodně to naředil..
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“