Olejová vana

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Olejová vana

Příspěvek od varok »

Dobrý den, při výměně oleje oleje jsem zjistil, že předchozí majitele strhl závit na vaně kde se vypouští olej. Dal jsem nový šroub a teflonovou pásku, ale chci to opravit pořádně. Asi koupím novou vanu než se piplat s řezáním nového závitu s nejistým výsledkem. V jednom obchodě s ND jsem koukal že ceny van nejsou zase tak strašné, ale mají tam spoustu značek, tak nevím jakou vybrat, aby kvalitou nebyla úplné bláto. VIKA kupovat nebudu, Van Wezel mám špatné zkušenosti z karosařiny. Mají tam třeba Meyle, nebo Febi/Bilstein. Kterou prosím vybrat?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Olejová vana

Příspěvek od VWMysak »

Stačí převložkovat. Zbytečný kupovat vanu.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Olejová vana

Příspěvek od varok »

No já jsem spíše uvažoval o přeřezání závitu na trošičku větší. nevím jaký je ten originál šroub, myslím že 12x? Nějaké jemné stoupání. Tak bych nařezal třeba 14 závit s jemným stoupáním, jestli bych sehnal takový závitník a šroub.
Kdybych to převložkoval, jde to běžně koupit? Co jsem tak různě koukal po obchodech, tak nikde jsem nic takového neviděl. To je nějaká sada závitník, vložka se závitem a šroub? Je u toho nějaké lepidlo na zajištění té vložky ve vaně?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Olejová vana

Příspěvek od M@ty »

Jsou dvě možnosti - buď použít sadu kdy se zvětší závit na M15x1.5 a použije se i větší větší výpušťák : http://www.atools.cz/?action=detail&id=ID230 nebo se závit vyvložkuje a použije se původní rozměr výpušťáku : http://gmtools.cz/529,sada-na-opravu-po ... lozek.html - vložku můžeš vlepit lepidlem Loctite na šroubové či kolíkové spoje. Použil bych typ s vyšší pevností bez možnosti demontáže.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Olejová vana

Příspěvek od varok »

Aha, tak jestli jsem to dobře pochopil, tak se dává vložka jak jsem říkal s větším vnějším závitem a vnitřní je stejný jako původní závit, Připadá mi to spíše jako nějaká pružinka než vložka. Představoval jsem si něco masivnějšího alespoň z mosazi nebo tak něco. Kolik je tedy původní šroub, M12x1,5mm? Když bych řezal větší závit, není M15 zbytečně velký? Ale jestli je to přímo sada na to určená. Ta vložka závitu se tedy může přilepit klasickým tím modrým lepidlem na závity Loctite? Ten mám někde v garáži, nevím jestli ještě funguje.
Kamarád mi radil přeřezat závit na klasický metrický, abych mohl dát obyčejný šroub, ale to mi nějak nešmakuje. Ten jemný závit tam asi není jen tak, ne?

p.s: už jsem si všimnul, původní závit je asi M14, i když mě se zdá menší, neměřil jsem.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Olejová vana

Příspěvek od vtuni »

třetí možnost koupit vypouštěcí ventil, ten tam napevno zalepit loctite lepidlem... a už nikdy nebudeš nářadí na vypouštění oleje potřebovat
http://www.ebay.com/itm/EZ-Oil-Drain-Va ... 1389040017" onclick="window.open(this.href);return false;
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Olejová vana

Příspěvek od varok »

vtuni: Hm, dobrá finta. Ale raději zkusím ty jednodušší způsoby alá originál.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“