nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Dobrý den, poslední dobou mi čím dál častěji hapruje motor po nastartování. Nastartuji a motor běží nepravidelně, malé otáčky, jakoby běžel jen na tři válce. Normálně mívá studený motor asi 1100ot./min. a po chvíli spadnou na klasický volnoběh asi 800. Teď i u studeného motoru jsou necelých 800ot./min. Když chvíli držím vyšší otáčky přišlápnutím plynu, tak se to upraví. U starších motorů typu Favorit to dělával nefunkční sytič, ale tady je už vícebodové vstřikování, takže je tam přibohacení směsi. Na vag-com mi to vyhazuje jen špatnou Lambda sondu, ještě jsem ji neměnil. Může to být tou Lambdou, nebo je chyba někde jinde? Je to tedy tím že se nezapne přibohacení směsi u studeného motoru?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Nikdo prosím neví? Už mi to tak startuje pravidelně. Může to tedy dělat ta Lambda, nebo čidlo teploty chl. kapaliny? Dělá to jen když je studený motor, tady když jedu ráno do nebo odpoledne z práce. Když se třeba někde po cestě stavím, potom nastartuji teplý motor, tak to nedělá. Na vag-com mi to hlásí jen tu špatnou lambda sondu.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od Plague »

No když nikdo odbornější nepíše, takže pokdu chceš laickou radu, vyřešil bych prvně chybu, co jednotka hlásí.

Uživatelský avatar
draken
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.08.2012 12:54
Bydliště: Liberec

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od draken »

Taky mám stejné příznaky, v chladnějším počasí to někdy dokonce chcípne.. Výměna čidla teploty nepomohla. Prý může být špatný některý ze vstřiků, funguje špatně, než se trochu ohřeje, ale zatím jsem je nezkoušel měnit.
Golf IV 1.6 74 kW Variant

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Mě kamarádi straší že mám prdlé těsnění pod hlavou, tak snad ne. Bude výplata, tak zkusím vyměnit tu lambda sondu a uvidím.
U mě to není závislé na počasí, ale řekl bych že to mám naopak. Při chladnějším počasí to startuje kapánek lépe. Připadá mi to, jakoby to nechytalo na všechny 4 válce. Nebo se nezapne přibohacení směsi(sytič), protože motor naskočí na dost nízké otáčky a po jemném přidání plynu asi na 1200 se to chytne a pak už to jede jak má. Ale všiml jsem si, že krátce po tom motor při akceleraci nemá vůbec výkon. Potom už je to dobré. Do servisu se mi to zatím dávat nechce, neznám u nás nějaký slušnější servis.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od krejdaz »

Zdarec,
osobně si myslím,ze lambdou to nebude, mám sice 16V,ale když mi pri startu asi vlitlo vic benzinu,tak mi to vyhodilo hlasku emise do dílny.Ale nijak se to neprojevilo. Zajel sem na diagnostiku a tam mi chybu smazli a v kanalu se podivali jak lambda reguluje,samozrejme na jednicku,dobry mechanik by měl vědět v jakých hodnotách se to má pohybovat. Kamarád má 8V v jednickovy oktavce,lambda po smrti a jezdí s tím úplně normálně,člověk by nepoznal,že je špatná,je to sice divný,ale je to tak,osobně jsem s ním jel. Co jsem měl trojkovyho golfa,tak začal nehorázně cukat když šel do otáček,zkusil jsem měnit od filtru po svíčky,rozdelovac.U třech mechaniků to bylo a ani jeden netušil,pak tonouci se stébla chytá,jsem odpojil lambda sondu a světe div se,z auta byla raketa a absolutně jsem nepoznal že lambda nereguluje,jelo to podle standardních hodnot z řídící jednotky a až na vyšší spotřebu by to nikdo nepoznal že ji tam nemám. Nebude špatná kabeláž ke svíčkam, ve vlhku to může probijet,a jak se to ohřívá,tak to vysycha.
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Zkusím nejdříve vyměnit Lambda sondu. Jestli nepomůže, půjdu dál.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Dobrý večer. Včera po příjezdu z práce jsem zkusil pohýbat s kabely ke svíčkám a konektory u vstřikovačů. A co se nestalo? Dnes ráno jedu do práce a po naskočení motoru zase ten krásný pravidelný volnoběh. K večeru po práci opět motor naskočil normálně, tak musím zaklepat. Teď už jen zjistit co blbne, jestli kabely ke svíčkám nebo jsem měl jen špatně zasunuté konektory vstřikovačů.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od krejdaz »

Jsem rád,že jsem poradil,ušetřil si peníze za lambdu,když už tak kupovat originál a to je ranec,a pak další výměna,zkoušel jsem jí vytočit na trojkovym golfu a to je spíš na utržení i se zavitem. A jak zkusit kabeláž atd, první detailním pohledem,a když tak zkusit profouknout kontaktolem a vytrit.Možná bylo jen něco povylezly a zamáčkl jsi to. Tak ať se povede a jezdí dále jako švýcary. :yahoo:
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Tak planý poplach. Včera to zlobilo zase. Tak to ve čtvrtek byla asi jen náhoda. :(
Včera jsem ale ráno nastartoval, tak se to zase trápilo jakoby na 3 válce, ale po asi 3 sekundách jakoby přeplo a i bez přidání plynu se samy otáčky zvedly a běželo to jak má, tak nevím. Po práci jsem to odpoledne napíchnul na notebook a koukal na chyby. Už tam není ani jedna, dokonce to už nepíše ani tu Lambda sondu, ale podle mě je i tak špatná. Protože když se podívám do bloku naměřených hodnot, tak je napětí Lambda sondy pořád 0,98 a to trvale, to druhé napětí 1. I když přidávám a ubírám plynu, tak se nic neděje. Pořád svítí 0,98.
Nevím jestli to s tím má něco společného, ale auto je na rozjezdy hodně líné, jde špatně do otáček, někdy dokonce přestane táhnout na okamžik úplně. Tak že by ta Lambda a jelo to v nouzáku? Ale vag-com mi nic nepíše.
Kdyby se to nepovedlo odšroubovat, tak ani nevadí, stejně chci dát svody už ty lepší s jedním vlnovcem.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od krejdaz »

Tak lambda by měla měnit hodnoty, tak jí zkus odpojit,jestli se změní chod motoru,katalyzatoru by to udělat nic nemělo a pokud je v háji tak už stejnak reguluje kravinama.Zkus se podívat i na svíčky,jestli třeba není jedna na odpis.Kamarád ma prdlej pistni kroužek a svíčka na to válci odchází,je od oleje.A po startu mu to docela zahulí.
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Svíčky chci stejně v nejbližší době měnit, bůh ví jak tam jsou dlouho, i když mi původní majitel tvrdil že jsou tam nové. Když odpojím Lambda sondu a je špatná, tak se asi nic nestane, že? Ale když je dobrá, což pochybuju, tak se bude motor chovat jak?
Jaké svíčky prosím dát?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od krejdaz »

No jestli je lambda po smrti tak by to možná taky poznat na spotřebě,ale jinak po odpojení by měla nejspíš zahlásit chyba,ale jinak by mělo jet normálně,ale pokud to auto nechtělo akcelerovat,tak po odpojení by měl být vidět rozdíl(u trojkovyho to tak bylo,u ctyrky nevim zda to ridici jednotka pusti,aby se neodpalil katalyzator),ale ještě bych zkusil vzit si nějakého pomocníka a at ti pri otevreny kapote pridava plyn a prosahej vsechny hadice,jestli třeba nemá falesnej vzduch. Jinak svíčky poznáš,jestli už jsou odpáleny. Jinak výběr dle příručky viz obrázek,doporucujou NGK,ale vím že tu kluci dávali i denso iridium power.
Přílohy
Screenshot_2017-08-19-15-31-48.png
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Můj golf je právě na rozjezdy takový líný a má hodně vysokou spotřebu. Nemohu se dostat pod 10L/100km a to i na delší trasy.
Mám ještě ten starší 8 ventilový typ 74kW.
Když se rozjíždím třeba na křižovatce apod. tak se motoru nechce moc do otáček a při určitých otáčkách je jakoby díra v plynu, tedy motor přestane táhnout. Je to ale mžik a když se to přehoupne přes tuhle část, tak pak už zase táhne. U vyšších otáček, asi od 3000 už je to lepší, ale nízké otáčky hrůza.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: nepravidelný chod motoru po startu 1,6 74kW

Příspěvek od krejdaz »

Což oni ty golfy nejsou nějaký formule,tyhle motory jedou od 3000 nahoru,ale ta spotreba je masakr,já mam když jedu jak závodník do 8mi litrů,normál kolem sedmi.Možná by to fakt stálo za to,zkusit odpojit tu lambdu,jestli to opravdu nedělá ona,páč ta spotřeba je fakt nesmyslná.
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“