Opět zlobí převodovka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Opět zlobí převodovka

Příspěvek od varok »

Dobrý den, po pár měsících mě opět zlobí převodovka a řazení. Nějakou dobu mi nešla vyřadit třeba 5ka po delší jízdě. Vždycky se to ale nakonec povedlo. Dnes ráno při cestě do práce to samé, ale 5ka nešla vyřadit ani na sílu, a i když jsem řadící páku dal do neutrálu, auto se chovalo jako by tam i přesto ta 5ka zůstala. Asi před rokem jsem měnil převodovku(rozsypaný diferák) za starší po opravě a několikrát seřizováno. I přes to jde dost špatně řadit 1 a 2. Teď tam nejde 1 a někdy 2 narvat skoro vůbec. Chtěl bych poprosit, co s tím může být? Málo oleje? Trošku mi prosakuje kolem jednoho gufera u poloosy. Nebo může to být i vymlácenými silentbloky motoru a převodovky? Já už se z toho vergla zblázním. :sorry:
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od noxik600 »

Nejspíše převodovka v háji, co jiného, bohužel.
Ještě bych zkontroloval a všechny táhla řazení k převodovce a jestli ty budou vypadat v pořádku, tak je nejspíš v háji hřídel v převodovce nebo samotná převodovka. Být tebou, tak napíšu např. Sixtovi a domluvím se s ním. Třeba poradí, jestli se vyplatí ji opravovat nebo ne.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od varok »

Tak to by mě na...o. Tuhle jsem koupil jakože repasovanou od jednoho zdejšího člena. Prý jsou vyměněné ty střelené nýty za šrouby z té sady, vyměněné gufera a opravený prasklý plášť, ten jsem viděl zavařený při výměně. Zkusím dolít ten olej co jsem dnes koupil a uvidím. A ten olej se prosím dolévá šroubem co je dole pro kontrolu oleje? Já to po výměně převodovky doléval tím horním šroubem, vedle je nějaké čidlo, myslím spínač zpátečky. Je to velký průser?
Ty táhla jsem dnes zkontroloval a vypadají že jsou dobré. Měnil mi je ten co mám od něho převodovku, ty původní už měly hrozné vůle.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od noxik600 »

Takže ona převodovka DUU? Tam se leje z boku od kola řidiče.

Co vím, tak sada na opravu diferenciálu jsou jen ty šrouby a jestli jsi někdy koukal na opravy/repase převodovek, tak se musí dělat všechny ložiska a vyměnit vše poškozené nýty a tím, co udělalo díru do obalu. Pokud ne, byla to otázka času.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od varok »

Já tomu zase až tak moc nerozumím. Sám si ledasco opravím, ale baví mě spíše karosařina. motory jen tak všeobecně. Ano, mám převodovku DUU, omlouvám se, zapomněl jsem to dopsat. No bylo mi řečeno, že je převodovka opravená. Auto normálně jezdí, jen jak jsem už psal na začátku, šlo špatně vyřadit 5ka. Dnes ráno nešla vyřadit ani násilím a jakoby zůstala zařazená, i když jsem dal řadící páku do neutrálu. A od té doby jde hodně špatně zařadit 1ka a občas i 2ka. 3,4 a 5 docela jde. A ten Sixta je ta firma z prahy co dělá opravy převodovek? Kdysi mi tady na něho někdo dával odkaz. No chtěl jsem ušetřit a sehnal jsem převodovku za polovinu. Moje chyba. U nás někdo prodává převodovku po GO, ale opět nevím jak to je opravené. Byl bych moc rád, kdyby to bylo jen malým množstvím oleje, nebo třeba otrhané silenty a tím pádem jde motor s převodovkou trošku mimo osu toho táhla, nebo tak něco. Ale jestli zase odešla převodovka, tak si to půjdu hodit.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od noxik600 »

Já ji měl taky a řazení se zlepšilo výměnou oleje za originální + jsem do toho dal na radu dvě plechovky lubrifilmu 2.0. To tě asi vyjde nejlevněji.
Jj, ten Sixta http://www.prevodovky-sixta.cz/
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od varok »

No já tam snad dávám originál. V takové stříbrné(šedé) láhvi 1L a na samolepce je VW a nějaké nápisy. Číslo mi tady kdysi psali začínající 060, tak snad dávám dobře.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od varok »

No já bych se chtěl tohohle střepa zbavit a koupit něco jiného v lepším stavu. Buď opět Golfa IV, který se mi docela líbí, ale už nějaký novější typ po roce 2001, to byl myslím Facelift, ne? A nejlépe motor 1,8T, jenže ty v podstatě nejdou sehnat, nebo všechno v čechách a nebo už nalítané kolem 300. To nechci. Popř. Seat leon ten starší typ, taky ten motor.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od varok »

A když jsem to předtím na radu jednoho nalil jinam než má být, tedy tím horním šroubem, nemohlo se i tím něco po...t? Vím že se nesmí lít olej tím zeleným víčkem co je přichycené takovým tím plíškem, protože bych polil spojku. Ale když to budu tedy chtít dolít jak se má správně, tak povolím ten šroub dole, myslím že u převodovky DUU je zboku, samozřejmě musím mít nahnuté auto na stranu a doleju? Jen nevím jak to funguje při té kontrole kolik tam je oleje. Když stojí auto na kolech a vyšroubuju ten šroub, tak musí být hladina oleje až po spodní okraj té díry?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od srotty »

Klidně to nalej zase vrchem, tím nic nezkazíš.
Ano, při kontrole hladiny má být se spodním okrajem díry. Mnozí doporučují tam dát o deci více.
Nechci tě strašit, ale dolitím oleje to nebude. Vypadá to, ž převodovka je hotová. Předchozí majitel opravil jen rozbitý diferák, ale zbytek převodovky nechal původní. Takže můžou být v háji synchrony, ložiska, jejich pouzdra a já nevím co ještě. Chápu , chtěl jsi ušetřit. Ale v tomhle případě to bylo opravdu jen na chvíli.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od varok »

Hm, tak to jste mě moc nepotěšil. Jestli je teda převodovka zase kaput. Už vím že se v tomhle nevyplatí šetřit. Zkusím dolít ten olej a uvidím.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od noxik600 »

Zkus a dej vědět.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od 11mAjA11 »

Já bych ten olej vypustil a ohledal co vyteče, pak bych řešil co s tím dále. Tyhle zaručene repase za málo peněz jsou repase stylu omýt od bordelu, opucovat, nacancat a trada s tím do světa. Kdo ví co se tam syplo když vystřelil nyt..
Tam bude něco ohnuté asi, nějaká vidlička nebo něco..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od varok »

Tak dnes jsem trochu oleje dolil, asi pul litru a projel. Zlepšení není. Tak nakonec je to trošku jinak. Při cestě do práce ráno a cesta z práce odpoledne. Nejde tam ani 1, 2 tak jde zařadit 3 a 4. Naopak když jde občas dobře zařadit 1 a 2ka, tak zase nejde zařadit 3 a 4. Pětka tam jde skoro vždy i zpátečka. O pauze v práci jsem koukal na ty různé táhla a páky na převodovce jestli není třeba něco ulomené, vypadnuté nebo povolené a nic jsem nenašel. Ale je zajímavé, že zhruba půl roku po výměně převodovky a seřízení toho složitého mechanismu šlo řadit docela pěkně. Spojku jsem dával novou Sachs. Auto jede normálně, nic nerachotí, jen tam prostě nejde zasunout kvalty.
Řadící páka má hrozné vůle, nemohlo by to dělat tohle? A jak je to řešeno? Z kabiny jde vidět jen takovou plastovou kuličku na řadící páce velikosti asi ping pongového míčku v plastovém pouzdře. Prostě když cvakám rukou tím mechanismem přímo na převodovce v motorovém prostoru, jak je ta hřídel hned z převodovky, tak to jde krásně lehce, tak mi připadá že to je spíše něco s tím řadícím mechanismem. Ale nevím co s tím.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Opět zlobí převodovka

Příspěvek od noxik600 »

Nahoře může být při pohybech do stran, kdy se ochodí to plastové pouzdro. Spíš bych koukal pod auto na uchycení.
Někde jsem měl popis seřízení, ale musí být táhla v pořádku.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“