Ztrácí se chl. kapalina 1,6 74kW

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1545
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Ztrácí se chl. kapalina 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Dobrý večer. Začla se mi na golfu ztrácet chl. Kapalina. Když otevřu kapotu, tak nic není vidět, žádná mokrá hadice ani díl. Jen když se nahnu nad chladič, tak jde citit zápach chl. kapaliny, ale nikde nekape. Nevíte prosím kde se může ztrácet? Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
perceptio
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 14.01.2013 08:15
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztrácí se chl. kapalina 1,6 74kW

Příspěvek od perceptio »

Může prosakovat chladič - většinou úplně dole. Šáhni jestli tam není mokrej.
Golf IV Variant 1.6 16V - BCB

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1545
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Ztrácí se chl. kapalina 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Nedávno jsem měnil chl. kapalinu, tak jsem kouknul, jestli mi nekape ten vypouštěcí kohoutek, ale všechno suché. Na tu spodní hranu chladiče zkusím mrknout, děkuji za typ.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1545
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Ztrácí se chl. kapalina 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Dnes jsem koukal a asi jsem našel místo uniku. Spodek chladiče je suchý, ale jak je to plastové kolínko za chladičem, spojuje hadice asi 30mm průměr a jedna hadička asi 10mm, tak je to zespodu vlhké. Je to u VN modulu zapalování. I když nevím proč, zkusím to o víkendu omrknout.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1545
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Ztrácí se chl. kapalina 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

perceptio píše:Může prosakovat chladič - většinou úplně dole. Šáhni jestli tam není mokrej.
Těmi hadicemi u toho kolínka to nebylo. Je to opravdu chladič, měl jste pravdu. Nádobka na chl. kapalinu je asi po 14 dnech celá fuč. Až včera když jsem jel po práci domů, tak mi to nedalo a kouknul jsem znovu a pořádně. Pod autem zase loužička u pravého předního rohu. Tak jsem otevřel kapotu a spodek nárazníku úplně mokrý. Dnes jsme v práci končili dříve tak jsem si vyjel na rampu u garáže a našel příčinu. Teče to u spodního pravého rohu. Je tam ale zrovna přišroubovaný roh plastového tělesa ventilátoru, tak nevím kde přesně to teče, ale někde na spodku chladiče. Zítra zajedu koupit nový a o víkendu vyměním.
Chtěl bych poprosit, nějakých pár rad pro výměnu? Tady na foru jsem nic nenašel. Myslím jako co se musí všechno vytáhnout z auta pryč, na co si dát pozor apod. A jakou značku chladiče koupit? Je dobrá značka Febi/Bilstein?
Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ztrácí se chl. kapalina 1,6 74kW

Příspěvek od xerxes »

zdar budeš muset rozebrat celý předek pokud máš klimu tak o klima chladič jen zvěsiš,každopádně výstuhu dolu.pak saharu povilš na hoře na nasnicich pak už na to přijdeš jak dál :wink:

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1545
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Ztrácí se chl. kapalina 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Klimu mám. Sahara s ventilátory jde sundat i když je chladič ještě na autě? Tak ji tedy sundám. Spodní kryt se stejně ulomený, někdo ho jen připáskoval plastovými páskami. Výztuhu myslíte kterou, ta co je nad chladičovou stěnou? Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1545
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Ztrácí se chl. kapalina 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

Až teď jsem se dostal k výměně chladiče. Neskutečný porod pro mě amatéra. Hledal jsem něco narychlo, všude značkové na objednávku, jen levná čína. V jednom obchodě jsem koupil značku Hella za pěkný peníz a zklamání. Měl jsem za to, že je to nějaká velká firma, podle toho za kolik se jejich díly prodávají a na samolepce milimetrovým písmem napsáni Made in china. Tak vůbec nechápu.
Demontáž starého chladiče delší dobu, jelikož jsem to dělal poprvé. Podle zdejších rad tedy nárazník dolů, výztuha pod nárazníkem. Pak už šlo sundat chladiče, ale všude plno bebechů, hadic tak pořád někde něco vázlo. Nakonec byly díry asi v obou spodních rozích, bylo to tam růžové od kapaliny, taková jakoby pěna.
Nový jsem namontoval s velkými problémy, ale nakonec se povedlo. Jen mě štve, že když jsem tam rval ventilátory, tak jsem udělal pár rýh do lamel(poohýbal lamely), ale to by nemělo mít moc velký vliv na chlazení, ne? Je to schované pod ventilátory, tak to není vidět. Mezitím jsem zjistil co mi tam chybí od bývalých majitelů, co je ulomené apod.
Tak snad jeden z problémů vyřešen, dalších asi 50 přede mnou. :roll:
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
dwajt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 08.09.2014 19:57

Re: Ztrácí se chl. kapalina 1,6 74kW

Příspěvek od dwajt »

Ano, byva to casto chladic, kdyz se ztraci chlacici kapalina. Perceptio to odhadnul spravne (zravim Budejce!). Shodou okolnosti jsem ted prisel na ten samy problem. Zacala se ztracet chladici, hodne pomalu, ale ztracela se. Pod vickem oleje jsem nenasel zadny byly povlak, chladici kapalina cista, tak jsem zapatral, vlezl pod auto a ejhle, u chladice v pravem dolnim rohu zrezly flek a tam kapala ruzova kapalina. No, nakonec dobra zprava, mam najeto 340 tis. na 1.6 16V a uz jsem se pomalu loucil... Lepsi vymenit chladic, nez resit tesneni pod hlavou, nebo prasklou hlavu. Jasny, vymenit chladic stoji nejakou tu tisicovku, ale lepsi nez delat motor. Kolem a kolem, vsim jsem si, ze motor sam o sobe snese celkem dost, to jenom ,,to kolem,, toho nesnese tolik. Ale i cest chladici - byl puvodni. Preji hodne stastnych km a dobrych startu s benzinem!
VW Golf Variant MK7 1.4 TSI 92 kw Deep Black Pearlescent
VW Golf Variant MK4 1.6 16V 77kw Deep Black Pearlescent

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1545
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Ztrácí se chl. kapalina 1,6 74kW

Příspěvek od varok »

No mě stál chladič kolem 12 stovek, dělal jsem si to sám. Práce hrozná, mám pár promáčklých rýh v lamelách, což mě štve, ale jinak jsem to neuměl.
Budu ještě měnit čidlo na ventilátory, protože některý předchozí majitel ulomil ten plast do kterého ze zacvakává konektor a navíc je jeden pin už zelený. Tak jsem to oškrábal, ale nějak se ventilátorům moc nechce.

Ještě dám jeden laický dotaz. Kape mi kapalina u toho toho horního plasového kolínka co jde z chladiče. Jak je na něm hadice a stáhnutá tou mačkací sponou, tak to prolíná. Pomůže prosím když kousek hadice uříznu, nasadím na to kolínko a stáhnu tou sponou nebo mám raději koupit novou hadici? Snad už to je poslední místo kde se mi teď ztrácí kapalina, nebo mě mrdne.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“