Za deště vynechává válec

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
čaděj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 18.04.2017 18:42

Za deště vynechává válec

Příspěvek od čaděj »

Zdravím,
mám problém s vynechávajícím válcem za deště.

-Pokud prší lehce, je to v pohodě
-Pokud je liják, nebo se zvedá voda od kol aut, tak golfík začne po chvíli vynechávat (přesněji 2. válec z prava)

Vždy pomůže, když vymontuji svíčku, otřu ji hadříkem a dám ji zase zpět.
Přemýšlel jsem, jestli to nemůže být tím, že si golfík cucne vody, protože vynechávání je poznat pouze pokud sešlápnu plyn od určité meze (podle intenzity deště je to vždy jinak).
Na volnoběh jede na všechny až do omezovače.

Svíčky nové od jara, kabely a vzduchový filtr též.

Na sání k filtru mi chybí to zahnutí směrem k baterce podél chladičové stěny - tudíž mi to saje vedle nádobky na servo kapalinu.

Díky za všechny rady, je to dost na ho*no, když za deště nemůžu jet, nebo můžu, ale musím se plahočit, jak důchodce (pokud jsem opatrný s plynem tak nezačne vynechávat).

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Za deště vynechává válec

Příspěvek od xerxes »

budou ti nejspíš probijet keble k svíčkám a nebo cívka
Naposledy upravil(a) xerxes dne 09.10.2017 10:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Za deště vynechává válec

Příspěvek od 11mAjA11 »

A co když to kabely vůbec nemá..já teda osobně nikde nevidím žádnou specifikaci auta..motor (kód, r.v., atd...)..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

čaděj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 18.04.2017 18:42

Re: Za deště vynechává válec

Příspěvek od čaděj »

Kabely mám a byly měněny na jaře za uplně nové, na svíčkách mapy nemám, ale je to divné, taky jsem měl podezření na kabely, zkusil jsem jen kabel vytáhnout a vrátit, bezezměny, pomůže vždy vyndání a otření svíčky...když jedu jako důchodce za deště, tak není problém, ale když tomu trochu šlápnu na krk, nebo opravdu hodně leje, či se zvedá voda od kol, tak začne vynechávat, přemýšlím, jestli si nemůže cucnout vody, jelikož nemám vedení vzduchu k filtru od masky, vedení mi začíná až u vzduchového filtru u mísiče s teplým vzduchem od svodů a vynechává válec hnedka pod klapkou, tak mám podezření, jestli se tam nedostane při vyších rychlostech, nebo když potřebuje více vzduchu voda, nezustane v sání a potom když přidám plyn, tak jestli se nenasaje... Rv. 1999, 1J1, více info případně napíšu až se kouknu do techničáku. :) - Co jsem tak pročítal, tak jsem našel stejné téma u škodovky, biť fabie, ale taky 1.4 55kW a prý pomohla cívka, tak koupím novou a dám vědět. :) Na testování teď na podzim budu mít příležitostí až až. :D

EDIT: Jinak koukal jsem co se to naposledy stalo, motor byl krásně zahřátý, nikde nebyla vidět voda či vlhkost v okolí svíček a kabelů, uplná poušť. :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Za deště vynechává válec

Příspěvek od majrek001 »

tipoval bych na cívku - není někde porušená a jak se tam dostane vzdušná vlhkost tak začne haprovat - chtělo by to vyzkoušet jinou
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

čaděj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 18.04.2017 18:42

Re: Za deště vynechává válec

Příspěvek od čaděj »

Jojo, už je objednaná, vizuálně jsem koukal, sice nikde prasklina, ale co. :) voda je sviňa.

Jinak někde jsem četl, že tyhle cívky dávali jiskru do 2 válců najednou a že by bylo divné, že by nechytal jen 1 válec... ale co je na tom pravdy (aneb jeden povídal)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Za deště vynechává válec

Příspěvek od majrek001 »

to nevím to spíš když je přeblém se snímačem otáček na vačce ne?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“