1.6 77kW AZD, problém se startováním.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Domisseksmisekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.09.2017 22:34

1.6 77kW AZD, problém se startováním.

Příspěvek od Domisseksmisekk »

Golf 4 1.6 77kW motor AZD 223tkm

Ahoj lidičky,
Prosím vás mám takový problém..
Pro Info. - Je to pár měsícu zpět co jsem boural auto na předek viz. Foto č.1
Auto takto nabourané odjelo ještě vpohode 300km :D před bouračkou jezdilo celkem vpohodě až na kolísání otáček mám KO lambda sondu, takže to bude tím.
Koupil jsem si použitý startér ze stejné motorizace. I kompresor klimatizace..
Asi půl měsíce jsem auto nechal stát na parkovišti než jsem si sehnal díly na výměnu předku
Po nastartování jsem měl pocit jako by to jelo na 3 válce po zešlánutí plynu se rozjeli všechny válce – to bude možná tím že jsem vyměnil staré svíčky jednobodové za Nové BOSCH Super 4 ( 4 bodové ) četl jsem zde někde že jsou na ně spíše negativ takže to možná bude tím..
Další problém když mám auto na volnoběhu začně mi pod kapotou něco vrčet přestane to až trošku přidám Plyn ( takový pocit jako kdyby byl ve ventilátoru nějaký drátek neb něco a přes ten drátek se ten ventilátor točil.. )

Auto jezdilo celkem vpohodě až na tyhle chyby..

Před pár dny jsem se pustil do výměny startéru, neboť ten muj starý blbnul nastaroval jsem klidně až na šestý pokus , po Nastartování šlo slyšet ze startéru jako kdyby to šlo přes „ložiska“ 
Tak jsem to vyměnil
Odpojil jsem baterku, Klíčky ze zapalování byly vytáhlé
Vyměnil jsem startér opět nastrojil
Nastartoval jsem hned na první pokus Jenže.. asi tak po 10 sekundách motor samo od sebe chcípl, tak jsem nastartoval znovu, přidal jsem trošku plynu – a motor chcípl okamžitě..
Zkusil jsem přehodit zpět starý startér – problém přetrvával..
Před 2 dny jsem teda namontoval zpět nový startér a zkusil nastartovat Jenže teď už se nechytl vůbec.. viz. Videa https://www.youtube.com/watch?v=mvWLQQM ... IjpnsJWbYX
Známej mi pujčil OBD2 abych se podíval na „diagnostiku“ jednu chybu mi to ukázalo P0171 - http://www.dtcsearch.com/P0171/?from=Torque
Tak jsem vyčistil klapku byla jen mírně zanešená a nemyslím si že by to bylo tím.. Možná zkusit základní nastavení ?
Jiný kamarád mi říká že by to mohlo být těsnění pod hlavou.. ale je divný že by to přestalo jezdit jen co jsem vyměnil startér ..

Děkuji za jakoukoliv radu! :)
IMG_20170721_125207.jpg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: 1.6 77kW AZD, problém se startováním.

Příspěvek od majrek001 »

nebliká ti imobilizér na budíkách (autíčko s klíčem oranžové)..

za dost problémů se startem a zdechání za jízdy atd může čidlo otáček kliky/vačky - bohužel vetšinou nepíše chybu


jinak 1.6 16v se řeší tady :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... start=1740" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Domisseksmisekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.09.2017 22:34

Re: 1.6 77kW AZD, problém se startováním.

Příspěvek od Domisseksmisekk »

Super díky za tip! zkusím na to mrknout. 8)
imobilizér mi nesvítí jen klasika při otočení klíčem do první polohy - všechny světílka jen mi svítí EPC,Check ( ta sonda..) ručka a Baterka ale baterka má 11,8V podle "diagnostiky" tak si myslím že je ok není sice nic moc ale nakopnout auto by měla bez problémů.

Díky za URL určitě to omrknu :good:

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: 1.6 77kW AZD, problém se startováním.

Příspěvek od 11mAjA11 »

Baterka neni dobra, pokud muzes zkus to startovat z druheho auta pres startovaci kabely.
Pokles napeti pri startu muze znacne ovlivnit celkove kvalitu staru. Svicky bych osobne vyhazel a koupil jednobody ty co tam maji byt, zbytecne se namahaji civky, pricemz ty jsou u techto motorizaci fakt pomerne hodne nachylne a umiraji docela casto, to muze byt to chovani na 3 valce a podobne..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Domisseksmisekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.09.2017 22:34

Re: 1.6 77kW AZD, problém se startováním.

Příspěvek od Domisseksmisekk »

Kable sice nemám ale v práci si půjčím a uvidím
Svíčky budu měnit určitě 8)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“