Klepani při plynu, 1,6 SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Hexxatron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.08.2016 00:14

Klepani při plynu, 1,6 SR

Příspěvek od Hexxatron »

Čau borci, mam ožehavý problém :-D
Potřeboval bych poradit, popřípadě dat typ na příčinu.

1,6 SR
98 rok
270k nalitano

Auto jede jak ma, skoro zadne velke trable. Dva dny zpet se mi za jízdy zaclo objevovat Klepani hodne nepříjemné Klepani od motorového prostoru, nez sem zastavil zjistil jsem zeto klepe jen při přidání plynu a zařazené rychlosti, cim vic plynu tím větší klepani cim min plynu mensi klepani při udržování rychlosti zadny Klepani, při neutrálu zadne Klepani, při každe rychlosti od 1-5 to klepe stejne, zpátečku jsem nezkousel, no zastavil jsem otevřel kapotu a nic, klekl jsem pod auto mrkl na převodovku a nic dole to bylo jen trochu mokré od deště, nezjistil jsem nic, musel sem jeste dojet 40kilasku dom, auto sem nehonil a jel vsude jak důchodce abych aspon trochu eliminoval Klepani, no tech 40 kilasku mi trvalo přes hodinu :-D, no zhrnu co jsem zjistil za ty dva dny, s autem sem od te doby co to zaclo klepat najel cca 90 kilasku, při studenem motoru to nedělá nic auto jede jak ma nic se neozyva, pri zahřátí a par minutach to nezačne jenom tak, ale az treba dojedu ke křižovatce a az se začnu rozjíždět tak to vetsinou zacne, den zpet to dělalo takhle, dnes uz to nebylo tak hrozné to Klepani skoro zadne,

no takze celkový problém

Studeny motor OK zadne Klepani a muzu to ohulit


Teplý motor:
Při přidávání plynu auto klepe z přední části, na neutrál to nedělá, dělalo to jen pri zařazené rychlosti a přidáváním plynu rozjizdenim se, při dojezd na rychlost to nedělá, dela to při každe rychlosti naprosto stejne, zpátečku jsem nezkousel

Mam podezreni na převodovku, co by stim mohlo mit jeste neco společného je občasné klepnutí od pravého kola do zatáček kdy zrovna tím kolem vychytam nerovnost na cestách nebo kopec, ted sem se pomalu chystal na výměnu tlumičů a při tom sem chtel zkontrolovat to občasné klepnutí na podvozku a celkove podvozek, každopádně to bylo jine klepnutí nez tedkom řeším, trochu sem si zatim prolezl forum ale nikde sem nenašel neco podobného při tom sem se uz díval na repas převodovky, nadruhou stranu auto ma nalitano 270k tak myslím ze tam originál uz dávno nebude a bude tam uz repasovana převodovka nebo jen původní majitel pokud se mu strihli nity koupil jetou převodovku, vic věřím repasovany ale nemam žádnou jistotu, při projíždějí VW fora a co sem si tak projel si říkám jestli nemuze byt neco s přední nápravou, nebo treba silentboky uložení motoru, převodovky, nevim sem z toho vedle :-D radej sem natočil video kde aspon trochu muzu specifikovat ten zvuk Klepani točil jsem to dnes a neni to tak hlučné jak předešlé dva dny, s autem sem zatim jezdil velmi opatrně, ale opravdu nevim kde by mohl byt problém, na videu to je slyšet na zacatku videa při odbočování a následném zrychlovani rozjezd 2- přeřazení 3, a ke konci videa to jde myslím slyšet lip při dalším odbocovanim a rozjizdeni se, budu vam moc vdecny za nějakou radu, nebo me alespoň trochu nasměrovat na co kouknout, nebo typ co by to mohlo byt. Jinak spojka mi uz zabírá hodne nahoře, ale s ni sem zatim nemel nejak trable

Diky vam moc vsem, a za tu gramatiku se omlouvam ;-)


https://youtu.be/zpanJyTU5HA" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: Klepani při plynu, 1,6 SR

Příspěvek od krejdaz »

Ahoj,
tenhle zvuk jsem už slyšel, a to bylo když mi odešel na trojkovym golfu homokineticky kloub na pravým kole,akorát to bylo doprovázeno boucháním,tak že jsem myslel,že mi uleti náprava. Mechanik říkal,že ten umělec přede mnou tam dal na prd mazivo a úplně to vyschlo.Po výměně v pohodě a byl klid.Začlo to taky v půlce cesty domů a když jsem to vezl do dílny,tak to taky nezačalo hned,takže co,tak bych nechal zkouknout klouby. :good:
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Hexxatron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.08.2016 00:14

Re: Klepani při plynu, 1,6 SR

Příspěvek od Hexxatron »

Diky za typ, dneska se mi snad podaří dat auto na zvedak, tak snad budu chytřejší, jinak sem zjistil dal kdyz sem vcera jel do prace rano a byl jedes stupeň a vlhko tak po zahřátí to klepalo skoro furt při každém rozjizdeni, at uz zatáčka nebo rovinka, a odpoledne kdyz bylo slunečno tak mi to cestou zpet zaklepalo tak 6x a nic, auto mohlo byt v zaberu a nic se neozyvalo, no záhada jak cip

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Klepani při plynu, 1,6 SR

Příspěvek od majrek001 »

Zkus venkovni klouby - najdi si trochu mista a dejbolny a jezdi dokola (do deseti kolecek se vetsinou rozklepe) jestli to zacne klepat a to same na druhou stranu.. jeste bych kouknul na vzperu co je od nápravnice k prevodovce jestli nechodi kdyz budes pod autem
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: Klepani při plynu, 1,6 SR

Příspěvek od krejdaz »

Já sem jel z práce a předtím ani neklepnul a najednou na rovince mlaceni jak blázen.Tak jsem s tim dojel kousek domu a další den jsem s tím jel pomalicku do té dílny a po projetí kruháče si to sedlo a az do dílny to ani nekleplo,takže opravdu to může klepat jak chce,ale jak píše majrek,projet pár koleček a ono se to ukáže,jestli je v háji
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Hexxatron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.08.2016 00:14

Re: Klepani při plynu, 1,6 SR

Příspěvek od Hexxatron »

Na zvedak jsem se dnes nedostal, pri projetí s technikem to tipoval na výfuk, ze by to mohlo klepat, kdyz sem jel snim tak to skoro nedělalo, no minimálně, měl sem moznost zatim najet na nájezdy a lehnout pod zadni část, zjistil jsem ze plechy co kryjí výfuk nedrží a leží na výfuku, ta jsem to provizorně pridelal, pak jsem zjistil ze na zadním díle výfuku neni uchycení výfuku na zacatku posledního dílu výfuku, tyčka z výfuku je, ale guma ani uchycení ke kastli neni :-D pak je uplne vyrezly uchyt trubky výfuku mezi středním dílem a posledním, pred katalyzátor uz jsem se nedostal abych se podival tam na uchycení, každopádně kdyz sem zkusil s výfukem zahýbat trochu vic, tak leží a ma podobný klepajici zvuk, sice se mi nezdá ze by to bylo vyfukem, pac to dela jen obcas a kdyz uz tak pri přidávání plynu a rozjizdenim se, at je to zatáčka nebo rovinka je fuk, vetsinou kdyz je motor teplý, a pri kazde rychlosti se rychlost mění otáčky, a hlučnost klepani podle přidání plynu, no mozna ze to muze byt jen tim uchycení výfuku, to by byla výhra, ale myslim ze to bude necim jinym, pac na neutrál to nedělá a muzu turovat jak chci... homokinetak jsme vyloučili, ale rikal myslim neco o svislých cepech, jeste sem si rikal ze bych schvalne zkusil koupit novy převodový olej, a mam jeste otázku kdyz mi borci dělaly pred rokem rozvody mam najeto skoro 20k na nich a nejak se jim vytratilo víčko co je na převodovce nahoře bude to fakt blba otazka je mozne jezdit bez toho? Servisaci mi tehdy rikaly ze to nevadi, ikdyz sem tvrdil ze se mi to vubec nelibi, a ze je mozne ze mi tam neco spadne a dojebe to, ted sem se tam dival a rikam si jestli spis neni mozne ze by mi tama tim casem ten olej vycakal do haje pac kdyz si posvítím vidim jen akorat suché železa... No s těmi servisaky sem nebyl moc spokojeny i v dalších věcech, ale byl to kontakt od známého co na ne nemohl dopustit, jo nevim jestli to k něčemu bude ale tim otvorem bych měl i videt jestli jsou v převodovce nyty nebo šrouby ze? Pac sem tam mel šrouby, ale rikam bylo tam sucho což myslim ze to bude ten problem, vim ze to je dost hloupá otazka, ale radej se blbe zeptám ikdyz odpoved nejspis znam jen mi chybi ze se nemýlím, a naty serviaky bych mel vletet, ale zas vydrželo to rok a 20k najet, nojo VW dokáže kolikrat dřít i na sucho, no je to me prvni auto takze zkušenosti teprve nabyvam. Fakt moc diky za rady, urco to taky vyzkousim, a snad brzy najdu příčinu

Uživatelský avatar
krejdaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 26.11.2013 13:47
Bydliště: Strakonice

Re: Klepani při plynu, 1,6 SR

Příspěvek od krejdaz »

Prosimtě, hlavně do toho otvoru nic nelej,nebo si dojezdil!To nekoukáš do převodovky,ale na setrvačník,naleješ tam olej,a pak Ti hezky bude prokluzovat spojka a musela by prevodovka nejspis ven,abys to mohl vypláchnout. Jinak výfuk je prevít, mě taky klepal kryci plech u motoru a ten středový držák už mi taky výfuk moc nedrží.
VW Golf III 1.8 55kW AAM// VW GOLF IV 1.6 16V 77kW BCB

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Klepani při plynu, 1,6 SR

Příspěvek od majrek001 »

přesně hlavně tam nic nelej (stačí až proletí nýt z diferáku a nateče tam olej :)

ohledně převodovky máš nýty pokud to někdo nepředělal - šrouby jsou až od BCB (16v)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“