Motor sa pomaly zohrieva + zlta kontrolka oleja 1.6 16V 77kw AZD

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
JebemNato
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.01.2018 14:58

Motor sa pomaly zohrieva + zlta kontrolka oleja 1.6 16V 77kw AZD

Příspěvek od JebemNato »

Zdravim, prosim vas o radu, mam takyto problem:

- na 50km trase (rychlostou 55km/h obec a 100km/h mimo obce) pri vonkajsej teplote okolo 0°C sa mi nezohreje motor tak aby som mohol mat nastavene vyhrievanie na povedzme 19-20°
- napriklad na tejto trase po 30km(kedy je uz teplota na cca 90°) prechadzam cez mensi kopec, pricom pri zjazde na zaradenej 4ke-5ke a vypnutom vyhrievani teplota behom 2 minut klesne cca na polovicu a potom trva dalsich 15km kym sa zohreje na 90°

- dalsi problem je, ze pri dlhsej jazde (niekedy 50-70-90km) po dialnici na tempomate cca 110km/h mi vzdy zacne svietit zlta kontrolka oleja pricom oleja mam dost
- tu som si vsimol, ze chladiaca kvapalina stupla z Min. par cm nad Max. ---co neviem ci je normalne? voda je inak cista..
- ked jazdim obec-mimo obce tato kontorolka nezacne svietit

-motor ma za sebou asi uz dost km, voda nezmizla za cca rok ani ml, olej som menil nedavno aj s filtrom - olej sa strati niekedy pol litra za pol roka niekedy pol litra za dva mesiace, najazdim pravidelne cca 2000km mesacne

Vopred dakujem za nejake napady

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Motor sa pomaly zohrieva + zlta kontrolka oleja 1.6 16V 77kw AZD

Příspěvek od 11mAjA11 »

Termostat asi v prdeli.
Dej pred chladic kus papundeklu a kdyz se to bude lip ohrivat a pomaleji chladnout tak je termostat KO.
Oranžová svítí při nízke hladině ale je to většinou až cca 4mm pod spodní ryskou znamená to že je nutne doplnit 1litr oleje, pokud oleje je dost tak muze byt poskozeny snimac v olejove vane treba..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“