Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od varok »

Zdravím, už stokrát probírané téma, spotřeba. Mám golfa IV, motor 1,6 74kW a podle mě mám moc velkou spotřebu benzínu. Bohužel nemám palubní PC, tak to počítám starým způsobem, tak to není úplně přesně, ale nemohu se dostat pod 10L/100km. Přes zimu ještě trošku více. Snažím se teď jezdit stylem důchodce, ale marný boj. Nedávno jsem měnil těsnění pod hlavou, hlava po repasi, kolem toho spoustu jiných věcí, tak jsem myslel že se to zlepší, ale ne. Vyměněny rozvody, svíčky Bosch, zap. kabely Tesla, čidlo teploty chl. kapaliny EPS, nová Lambda nějaká myslím UPS, středový a koncový díl výfuku a pořád to stejné. Auto mám něco přes rok a tak velkou spotřebu mám pořád. Motor má najeto snad 240000 km a nějaké drobné. Do práce to mám kousek, zhruba 5km, ale tak velkou spotřebu mám i na delší trasy.
Je to normální, jakou máte spotřebu vy? Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od majrek001 »

a na dlouhé trasy to počítáš jak, že dotankuješ před jízdou a po jízdě nebo to odhaduješ dle rafičky?

na krátké trasy to není nic neobvyklého - já jezdím s 16v (který žere méně než 8v) kolem 8,5l a to jezdí delší trasy kolem 10 - 15km

může být vadná lambda ono tady to šetření na neznámých značkách se projeví - lambdu origo/Bosch nebo ještě NGK..

zkus dát nádrž N98 ať se to pročistí a jízdou jako důchodce se akorát zanáší motor karbonem :)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od varok »

Ta Lambda nebyla o šetření, ale v obchodě kde jsem předtím kupoval více věcí jinou neměli. Takže koupit Lambda sondu Bosch?
Vím že to jsou krátké trasy, ale občas to projedu dál, třeba i 100km a i tak mi to dělá spotřebu kolem 10L.
Takže je lepší pro motor tomu trošku dávat? Zase tu jízdu alá důchodce neberte úplně doslovně, na 1500ot. to netočím.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od majrek001 »

to chce udělat pořádnou diagnostiku projít všechny teplotní čidla co ukazují, projít lambdu na diagnostice, váhu vzduchu atd

Bosch lambda funguje asi nejlépe - samozřejmě originál je originál, ale to chceš vědět, že je to špatně

dát lepší benzín alespoň nádrž dvě třeba omv maxxmotion 100 ať se pročistí vstřiky a celý palivový systém
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od varok »

Kdysy jsem jezdil na Shell benzín a občas dával ten 98 octanů. Už jsem ale změnil na EO, na jiném foru mi poradili benzín Optimal E95 nebo tak nějak. Ale kdyžtak zkusím i nějaký 100 octanový.
Na vag-com mi to chybu žádnou nehlásí, stará ano, proto jsem ji měnil. Čidla jsou pár měsíců staré, asi 3, zn. EPS z Auto Kelly, ale nevím jak jsou na tom tyhle čidla. Na vag- com se zdají teploty správné, váha vzduchu nevím kde je.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od majrek001 »

zkontroluj hodnoty - chyby je jasný, že to psát nebude - čidlo teploty porovnat okruh pro budíky i v motoru jestli jsou hodnoty stejné - vahá jestli dáva požadavek atd
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od varok »

Teploty chladící kapaliny jak pro budík tak pro jednotku vypadají podobně. U váhy vzduchu nevím jak zkontrolovat a která to je vůbec hodnota.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od xerxes »

nazdár teplotní čidlo má dva okruhy jeden signál jde do budíku a jiný signal do jednotky motoru.otáčky volnobehu jsou v normě?
Naposledy upravil(a) xerxes dne 24.02.2018 10:39, celkem upraveno 1 x.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od varok »

Čidlo teploty jsem dával nové před pár měsíci, asi 3 měsíce. Měnil jsem těsnění pod hlavou, hlava po repasi, tak jsem měnil i spoustu věcí kolem. Čidlo jsem koupil v Auto Kelly zn. EPS. Nevím jak je na tom s kvalitou, ale s touhle značkou jsem měl docela dobré zkušenosti u bývalých aut. Ve vag-com jsem se koukal a teploty jsou asi v normě.
Otáčky na volnoběh mám podle otáčkoměru kolem 800/min.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od Fessy »

100 oktanový benzin bych do toho motoru necpal. Taky jsem chtěl, tak jsem trochu hledal a ten motor na to není stavěný a byly i případy, kdy nevydržel vyšší teplotu spalování. Pokud jezdíš do práce 5 km, tak ta spotřeba sedí. Spíš si myslím, že máš na těch 5 km spotřebu vyšší než 10l/100km. Mám stejný motor a courky po městě dám klidně i skoro za 13l. Když jedu dálku a jedu fakt na spotřebu, tak se dostanu klidně na nějakých 6.4l (rekord 4.3 nebo kolik ) a takovou normalni běžnou jízdou s trochou divočení pravidelně kolem 7.6l na sto. Takže být tebou do toho necpu další prachy, ale pokud chceš jezdit za min, tak výměň za jiný typ motoru.

Jinak řešením místo 100 oktanového benzinu by mohlo být dokoupit nějaké koncentrované aditivum. Zrovna nedávno jsem se po něčem díval a není to vůbec drahé a mělo by to mít podobný efekt jako 100 oktan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od majrek001 »

Fessy: já jsem nepsal dávat tam trvale 100 Oktan, ale vyjet nádrž dvě kdy se dost pročístí vstřikovací systém - jsou různé čističe vstřikovacího systému s kterých bych měl větší strach

trvale je to nesmysl do 8v (do 16v je to nutnost) motor nepozná co je tam za benzín a nedokáže ho využít
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 24.02.2018 11:40, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vysoká spotřeba G olf IV 1,6?

Příspěvek od xerxes »

varok:mrkni ještě do bloku hodnot jak je na tom lambda,mělo by tam být lambda faktor a reguleju tak že jak přidáš otáček tak hodnoty by měli jít do mínusu pokud je tedy funkční

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od varok »

Fessy: Psal jsem že je to přibližně, nemám palubní PC. Ale kolem 10L/100km to bude, teď jak jsou mrazy to bude kapánek více. Ale i přes léto jsem měl spotřebu kolem 10L. měl jsem i delší cesty na výlet, třeba do kopřivnice apod. Jízda slušným způsobem, žádné tůrování až do omezovače-brzda. Ale i na těchto delších trasách mi to vychází odhadem kolem těch 10L.

xerxes: Lambdu jsem taky měnil, ale nějakou neznámou UPS nebo tak nějak, údajně made in USA. Koupil jsem ji v karviné v autotechně, jinou neměli.
Ve vagu mi to píše v bloku hodnot: Lambda faktor kolem 1, ale pokaždé trošku něco jiného. když už auto jednou nastartuji, tak se to potom už nemění. Jednou to ukáže třeba 0,99, jindy 1,02 apod. V bloku hodnot se mi V na Lambda sondě mění, ale pomalu. Někde jsem četl, že by se měly hodnoty hodně rychle měnit, ale mě se to mění tak odhaděm 1 za 2s, plus mínus. Skáče to od 0 do 1. Ale zatím s tím vagem neumím zázraky, jen takové ty základy. na jiném foru mi psali, že mám dát spíše lambda sondu Bosch, že tahle třeba funguje, ale špatně. Tak nevím.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od varok »

Vím že na takové krátké trasy nebudu mít spotřebu 7L/100km, ale přes 10L se mi zdá přes léto už docela hodně. Jeden známý má ten samý motor v Octavii I, auto podle mě těžší a větší a spotřebu má prý kolem 7,5-8L/100km. Ukazoval mi to na palubním PC. Jezdí trasy podobné jako já, možná nějaký km navíc.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Vysoká spotřeba Golf IV 1,6?

Příspěvek od majrek001 »

octavia není větší ani nebude těžší max o pár desítek kg jako třeba bora (palubák neřeš pokud to není spočténé i nádrž klidně se to rozchází i o 1,5l na 100km)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“