olej

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

marekVT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 29.12.2013 16:04

olej

Příspěvek od marekVT »

Zdravím klubáci,mám taký problém,že dnes ráno som išiel autom asi 3km a po návrate domov som si všimol olejovú mláku pod autom.Po otvorení kapoty som si všimol únik oleja z hornej časti motora na strane pri rozvodoch.Poradte mi kde je problém.V noci bolo asi -11 stupnov mráz.Je to golf 1.6 16v AZD.Dakujem

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: olej

Příspěvek od majrek001 »

vyfoť odkud to teče - možný víko ventilů nebo to teče z odvětrávaní kliky z filtrboxu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

marekVT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 29.12.2013 16:04

Re: olej

Příspěvek od marekVT »

vyzerá to na veko ventilov,ale mne sa zdá ten únik veľký.Boli za mnou kvapky oleja,kade som prišiel

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: olej

Příspěvek od 11mAjA11 »

To bych videl na zamrzly odvetrani klikove skrine a nasledne ten pretlak od toho jak se pisty melou nahoru a dolu nekde neco vyrazil (tesneni, gufero atp..).
Chce to umyt, odmastit a projet aby bylo vidno kde to uchcava..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

marekVT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 29.12.2013 16:04

Re: olej

Příspěvek od marekVT »

...mohlo by to byť aj cez mierku oleja?Môže tade vytlačiť olej až skoro na veko a také veľké množstvo?

marekVT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 29.12.2013 16:04

Re: olej

Příspěvek od marekVT »

Bol som na to pozrieť,a ked som naštartoval a vytiahol mierku oleja,tak začalo tade tlačiť olej.Poradte,čo robiť.Dík

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: olej

Příspěvek od 11mAjA11 »

Rozmrazit odfuk klikove skrine zezadu motoru.
Je to tam zajebane grckama a zamrzlo to.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: olej

Příspěvek od majrek001 »

jj odmontuj ho drží na pár šroubkách a vyčisti bude asi krapek i zanaesený jestli si to nikdy nedělal
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

marekVT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 29.12.2013 16:04

Re: olej

Příspěvek od marekVT »

Vdaka za odpovede,ešte by som chcel vedieť ako to odvetranie vyčistiť?Raz som ho mal vymontované vonku,ale nevedel som ho rozobrať.Je to rozoberatelné,alebo nie.

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: olej

Příspěvek od Sonny »

Teď mi to udělalo to stejné.přes litr oleje vylítlo přes měrku.
Nouzové řešení je sundat zátku od nalívání oleje a jet bez ní.(hned na benzínku pro olej!)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: olej

Příspěvek od majrek001 »

propláchl jsem ho benzinem nebo něčím a vyteklo docela dost bordelu (hadici jsem sundal to je asi jasný)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: olej

Příspěvek od matasimek »

Hlavně pozor at nezadřete motory, častý problém v mrazu, že se olej vytlačí nahoru, nevrátí se do vany a přidře se na klikovce.
známý dával (ale na Fabii 1.4 )nějaký díl co se prodává pro severské země, nějaký vyhřívací prstenec k hadicím k tomu odvětrání.

čaděj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 18.04.2017 18:42

Re: olej

Příspěvek od čaděj »

Je možné aby takto vytekl téměř všechen olej z motoru? Včera se mi stalo podobné, sice na 1.4, ale taky jsem přišel k autu po jízdě (18km) a pod ním olejová kaluž, otevřel jsem kapotu a celý levý horní roh byl zasraný od zhora dolů od oleje. Dneska jedu na umytí motoru a do servisu se na to podívat. Musel jsem dolít cca 2l oleje. Při zkoumání zdroje jsem si všiml prasklé hadičky od odvětrávání klikovky u filtrboxu. (dá se říct že se prasklina nachází ve středu té olejové šlamastiky). Kolem měrky oleje nebyl znát únik, ale od víčka oleje byla trochu skvrnka.
Auto celý víkend stálo.

Někde jsem četl že to můžou způsobit vadné pístní kroužky a motor pak tlakuje do vany, ale nevšiml jsem si za poslední dobu že by motor žral oleje více než jindy. Též se neztratil výkon, což bych asi očekával při ztracení komprese alespoň jednoho válce a ani z výfuku se ze mě nečoudilo.

Doufám že to bude jen ta "blbá" hadička, teď jsem do auta investoval a nerad bych aby byl motor KO.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: olej

Příspěvek od 11mAjA11 »

Pri techto mrazech proste zamrzlo odvetrani klikove skrine a flusalo to kudy to melo nejmensi odpor
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: olej

Příspěvek od matasimek »

Vzhledem k mrazům které přišly bych závadu hledal v tom plastovém návratovém domečku, separátoru olejové mlhy, většinou tam kondenzuje voda, je tam takový labirint a komůrky, ztačí kapka kondenzované vody, zamrzne a ucpe, někdy i celý domek mráz roztrhá, pak tamtudy camrá olej. Pístní kroužky taky možné, ale to by ten motor dával vědět i jinak, malý výkon, kouřil by, nejel by. Zaflusával svíčky apod. Podle mně je prevence každý podzim měnit olej bez ohledu na proběh, tak se minimalizuje riziko kondenzátu. Ikdyž od prosince do února tam krátkýma jízdama zase vznikne....

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“