špatné startování a ztráta tahu za jízdy. Golf 4 1.4 16v

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
dominik401
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.04.2018 16:59

špatné startování a ztráta tahu za jízdy. Golf 4 1.4 16v

Příspěvek od dominik401 »

Zdravím. Tak za prvé. Auto mi jde špatně nastartovat, motor sice točí ale ne a ne naskočit. Po druhém pokusu kdy šlapu na plynový pedál se auto snaží naskočit, jenže po naskočení jakoby do motoru nešel benzin, začne tak "chrchlat". Po pár prošlápnuti asi až nasaje benzin tak normálně jede. Vypozoroval sem, že než mi auto začalo dělat tento problém, tak po otočení klíčku a naskočení kontrolek přestalo po pár sekundách takové to bzučení v motoru, nevim o co jde ale myslím že čerpadlo. Když mi to bzučení dřív vypínalo auto šlo nastartovat bez problému. Momentálně po delším stání to bzučení nepřestává a nastává problém popsaný výše. Nejde to prostě natočit. Za druhé. Stává se mi, ale ne pravidelně, že auto za jízdy přestane táhnout a znovu jako by do motoru přestal jít benzín. Šlapu na pedál, ale auto nereaguje a po zmáčknutí spojky zhasne. Děkuji všem co mi poradí.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: špatné startování a ztráta tahu za jízdy. Golf 4 1.4 16v

Příspěvek od varok »

Já jen že čerpadlo je vzadu v nádrži, né u motoru. Mám jiný motor, ale princip je všude stejný. Nejdříve mi sepne na pár vteřin čerpadlo po otevření dveří řidiče a vypne. Potom opět naskočí po otočení klíčku v zapalování, ale opět po pár vteřinách vypne. Podle mě čerpadlo vypne po natlačení soustavy na určitý tlak. Jestli vám čerpadlo už odchází a nedá potřebný tlak, tak běží stále. Proto vám nejde motor možná natočit. Nejsem ale profík na motory.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

dominik401
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.04.2018 16:59

Re: špatné startování a ztráta tahu za jízdy. Golf 4 1.4 16v

Příspěvek od dominik401 »

říkám, moc tomu všemu nerozumim, ale jak píšete, dříve se mi chovalo jako to vaše. Děkuji moc za ochotu. Zkusím to čerpadlo asi vyměnit.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: špatné startování a ztráta tahu za jízdy. Golf 4 1.4 16v

Příspěvek od xerxes »

chtělo by to trošku větší studii :wink: prověřit čidla čerpadlo regulator tlaku paliva :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“