Motor- Jaky vybrat (motorizace)

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od Fuggycz »

Dobrý den rozhodl sem se si pořídit VW golf IV ale nevím jakou motorizaci chtěl bych benzin.. takže 1.6 .. dostal sem nabídku 1.6i 144 tis najezd 09/01 rok výroby v edici special ale má menší kosmetiku ďůlek u zadniho kola v lemu .. :)

prosím o zkušenosti a doporučení nejlepší motorizace děkuji
Přílohy
důlek v zadnim lemu pro povšimnutí
důlek v zadnim lemu pro povšimnutí

Uživatelský avatar
EgoBurian
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 28.06.2016 17:03
Bydliště: Týn nad VWltavou (Kameňákov)

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od EgoBurian »

Za mě z benzínovejch 1.8T 2.0 nebo 2.8 :) u 1.6 bych se zaměřil na chod motoru a stav přeovodovky a jestli to bere olej. Ale o 1.6 je tady napsáno kvanta :)
Chudej pracující
Ex Golfína MKIV 1.4 16V
Ex VW Jetta 1.8T
Audi S4 B5 2.7 biT
VW Lupo 1.4 TDI
Ex VW Polo 6N 1.4 mpi Open Air
https://www.instagram.com/lukeeno_s4b5/

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od Fuggycz »

zdravím , já vím ale 1,8 t jsou dost vyjety .. podle me a ta spotreba .. :D :D . je mi jen o to jaka z tech 1.6 je nejlepší .. je to pro me celkem složitá věc vyber auta :) ale ty kilaky a stav by mel by celkem dobrý ne ? v tuto chvíli je to auto ještě v německým bazaru nekdy v příštím týdnu pro něj borec pojede diky :)

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od Fuggycz »

to boužel asi neožná na prohlídce jestli to bere olej že ? :) takže to bude buď a nebo ? děkuji

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od patrabus »

Spíš jdi do poslední vyráběné Pacific edice(2002-3), má v základu ESP, Climatronic, Alarm s dalkou a Polodot a hlavně kovový obložení interiéru, to klasický - pogumovanej plast bude celý orejpaný... Co se týče motoru, to ti neporadím, já mám 1.4 a neměnil bych.
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od Fuggycz »

já si myslím že ta 2001 nebude špatná volba co myslíte ?

cituji z emailu..

4x elektricky ovládaná okna, elektricky ovládaná zpětná zrcátka, 4x airbag, ABS, ESP, originální autoradio, manuální klimatizaci, palubní počítač, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, výškově nastavitelný volant, na vozidle originální elektronová kola s velmi zánovními letními pneu.

Uživatelský avatar
EgoBurian
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 28.06.2016 17:03
Bydliště: Týn nad VWltavou (Kameňákov)

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od EgoBurian »

Asi takhle.. 1.6 z roku 2001 co má 144000 bych moc nevěřil.. Já měl 1.4 a krom fsi obě 1.6 jak SR tak 16V.
A všechny motory ten olej braly..u 1.4 sem nechával dělat motor. Teď mám turbínu a pohoda. Hlavně se s tím člověk nebojí předjet když na to přijde. Pacific edice jsou fajn jen je jich míň a jsou o chlup cenově vejš. Ale žádný pokovení tam není.. Je tam max dekor broušenýho hliníku a jinak klasika pogumování. Ovšem můj názor.. 1.8T nebo větší obsah. :)
Chudej pracující
Ex Golfína MKIV 1.4 16V
Ex VW Jetta 1.8T
Audi S4 B5 2.7 biT
VW Lupo 1.4 TDI
Ex VW Polo 6N 1.4 mpi Open Air
https://www.instagram.com/lukeeno_s4b5/

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od Fuggycz »

to je fajn .. ale z myho rozpočtu asi nic nevymyslim mam +- 60 000 na auto takže proste od vás chci dobre poradit jak to udelat protože to auto už chci mít dýl a davat do něj aji naky peníze prosim o pomoc v tomto :) 1.8t moc nesezenu kdyz jo tak s velkym najezdem a taky budu mít velkou pojisku + vetsi spotreba :) děkuji všem za pomoc !

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od Fuggycz »

https://auto.bazos.cz/inzerat/87479174/Golf-IV.php" onclick="window.open(this.href);return false;

ty km asi nebudou moc real ? že ? :D nebo stav toho auta

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od 11mAjA11 »

Stav pocitadla km neznamena realny stav nejety autem..
Kdyz nikdo to auto nevidi a nema sanci ho projet, tekzko rict jak na tom ve skutecnosti je..
U 17 let stareho auta muze clovek tezko cekat luxusni kosmetiku (ale neni receno ze nemuze byt to auto pekne kdyz se k nemu puvodni majitel dobre choval), hlavne at je mechanicky OK.
Ja s 1.6 16V nemam problem, sem spise naftar, ale zene na dojizdeni do prace 12km jedna cesta ta 77kw bohate staci, LPG tomu chutna normalne, motor je ve skvele kondici a do vymeny nemusim dolivat vubec olej.
Ale hodnotit auto z popisu muze snad jen buh..
Urci si prioritu kolik do toho chces nalit penez, co od toho cekas, jak dlouho to chces mit a na co to budes vyuzivat, podle toho kupuj auto jake se Ti libi a vybirej motor, nekdo jezdi s 1.6 do 6, jiny se nedostane pod 8..vsechno je to relativni..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od Fuggycz »

ahoj,děkuji za odpověd .. :) ja vím že stav km není skutečný stav km :) já sem si říkal že by sem chtěl tu 1.6 ze by mě to stačilo :) hlavně to auto chci mít dlouho nebo ňakou dobu. chci do toho vražet penize .. muj sen je s toho mít podobni aspon trochu těmto autům o jsou na srazech atd .. :) takže tak no :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od majrek001 »

myslím, že tě ta 1.6 brzo omrzí - já už bych pokud znovu do benzínu do 1.8T - všechny 1,4/1,6 8v/16v (krom posledních 1,6 16v BCB) - trpí na nýty na diferáku, který je potřeba vyměnit za pevnostní šrouby jinak pak proletí obalem ven (BCB už má vyřešeno z výroby pevnostními nýty) - nevím jak je na tom 1,6 FSI 81kW, která má už asi nejspíš jinou převoduvku.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od Fuggycz »

Zdravím prosím neměl by nekdo fotku tech nytu jak to vypada na aute diky :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od majrek001 »

přesně nevím k čemu to chceš vidět - on tady každý druhý asi nerozebírá převodovky - jestli při auta budeš rozebírat převodovku před koupí

fotku nýtů nemám, ale tady máš fotku šroubů, který se mění

Obrázek
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: Motor- Jaky vybrat (motorizace)

Příspěvek od Fuggycz »

a neřídi se ty nýty třeba podle kodu motoru třeba ? zatim nevím co to co chci koupit má kod motoru jak zjistim doplním díky

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“