VW New Beetle - chlazení a převodovka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bl&ckie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.05.2018 23:33

VW New Beetle - chlazení a převodovka

Příspěvek od Bl&ckie »

Ahoj lidi mám takovou prosbu, vlastním new beetle (píšu sem protože v sekci new beetle je absolutní ignor) mám problém momentálně s dvěma vecma a to že za jízdy mi začne občas blikat modrá kontrolka chladící kapaliny a mám takový pocit že se vůbec netočí ventilátor na chladicí, jinak auto topí i chladí ale nespina klimatizace, jen se rozsvítí tlačítko AC ale nesepne kompresor nic, dá se nějakou vylučovací metodou přijít na příčinu??. A druhý problém je takový že při přeřazení z 2-3rychlostni stupeň radicka vibruje a jakoby se klepe ale bez zvukových projevu(zda se ze to jde přes zuby ale není slyšet nic když z trojky podradim na dvojku je to v pohodě a když na dvojku tocim 3500ot. Tak tam zapadne taky v pohodě, děla to v rozmezí 1800-3000ot,napadli mě synchrony ale to by bylo slyšet ne?. Fakt nevím nu, ještě jednou se omlouvám že to dávám sem ale vzhledem k tomu že beetle je vlastne modifikovaný čtyřkovy golf tak si myslím že by se někdo mohl najít kdo by věděl co s tím zhruba je... Díky moc
Naposledy upravil(a) Bl&ckie dne 13.07.2018 09:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prosím o pomoc vw new beetle, chlazení a prevodovka

Příspěvek od xerxes »

nazdár Bl&ckie co se týče klimy tak by chtělo zjistit zda tam je dost chladiva tím pádem nesepne tlakové čidlo v soustavě a to řazení no mrknout na řadicí mechanizmus měly by tam být táhla tak seřídít :wink:

Uživatelský avatar
Bl&ckie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.05.2018 23:33

Re: Prosím o pomoc vw new beetle, chlazení a prevodovka

Příspěvek od Bl&ckie »

To s tou klimou mě to napadlo jestli tam není nějaká ta ochrana proti sepnutí, tak díky za potvrzení a u ty převodovky jsem slyšel názory že to je synchron na trojce a nejlepší tam dát jinou prevodovku, ale zase kdyby to šlo přes zuby tak by to snad bylo slyšet jako když se dá blbě zpatecka ne? Ta trojka tam západne vždy jen je to takový gumový a vibruje to a nad 3500ot to tam spadne bez problému tak nevím no, na ty táhla teda mrknu, je na to nějaký návod nebo radši servis?? Koupil jsem zřejmě páteční kus a už je v něm dost peněz tak zas to nechci dávat do servisu kde mi nutí výměnu prevodovky
A ono nejde jen klima ale. I větráky na chladicí, tam jsou cca dvě čidla.. Zjisti to vag kde přesně je závada jestli vetrak či nějaké to cidlo?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prosím o pomoc vw new beetle, chlazení a prevodovka

Příspěvek od xerxes »

ochrana proti sepnutí tam není pokud jde řazení ztuha tak to bude nejspíš táhlo špatně poštelované a nebo se ještě mrkni na ojel v převodovce v jakém stavu je.kdyby byly špatné synchrony tak to jde přes zuby

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“