Jakou motorizaci vybrat..

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

VolkswagenT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.11.2017 21:04

Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od VolkswagenT »

Dobrý den,

jsem student a delší dobu uvažuji o koupi auta. Líbí se mi strašně Octavia I rs 132kw, bohužel prý docela dost žere a nejsou zrovna levné. Dívám se tedy po alternativách a nejlepší pro mě bude asi golf iv v benzínové variantě.
Kámoš má Golf IV 1.4 jezdí docela svižně, a má nějakých 9l/100 což mi příjde dost na 55kw. Celkově tento motor není podle recenzí co jsem četl moc spolehlivý a tudiž také odpadá. 1.6 je prý v podstatě to stejné.
Jediná motorizace co zbývá je tedy 1.8 a 1.8T a dost lidí doporučuje 1.8T GTI 110kW a dle recenze dokáže prý jet i za 5,5-6l. Což by bylo super. Ale příjde mi to nereálné nevím. Naopak 1.8 bez turba žere prý více.

Jinak budu jezdit 12 km tam a 12 km zpět (cca 8 km mimo město)

Co by jste doporučili ?

Děkuji.

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od milan000 »

1,8t žere podle toho jak jezdíš. Syn má agu základ a jezdí s tím 7 - 8,5l/100 ( 150ps ). Já mám taky agu a jezdím s tím 8 - 12l/100 ( 200ps ). Syn jezdí jak "důchodce", já mám zas rád svižnou a sportovnější jízdu ( a to mi je 53 ).
Tenhle motor se nekupuje na spotřebu - to si kup naftu rotačku. A musíš se o tenhle motor starat, pak ale budeš mít stálej úsměv na tváři a úžasnou radost z každého kilometru za volantem.

Odesláno z mého BKL-L09 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od patrabus »

Tak to má kámoš vysokou spotřebu, já jezdím i s klimou(Climatronic) za nějakých 6.5-7l/100km s 1.4, což odpovídá servisní knížce. Mě tento motor vyhovuje, jsou to držáci, mám už nakrouceno 324k, samo ne na nějakou extra svižnou jízdu, ale předjet kamion se dá :lol: Jen klepe...ale jede :D Šel bych do něj zas.
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od majrek001 »

tak nejhořší motorizaci co se snad kdy dělala si tam nechal 1.8 92kW

1.4 16v 55kW - prakticky bezporuchový motor - trpí od určitých km na spotřebu oleje - výkon bída na váhu golfa, převodovak nýty na diferáku je dobré vyměnit za šrouby než prasknou
1.6 8v 74/75kW - prakticky bezporuchový motor - trpí od určitých km na spotřebu oleje - výkon není ještě kdo ví co, ale dá se s tím jezdit občas i něco předjet, převodovak nýty na diferáku je dobré vyměnit za šrouby než prasknou, spotřeba je o něco vyšší než u 16v i charakteristiky motoru táhne spíš v nížších otáčkách
1.6 16v 77kW - prakticky bezporuchový motor - trpí od určitých km na spotřebu oleje - výkon není ještě kdo ví co, ale dá se s tím jezdit občas i něco předjet, převodovak nýty na diferáku je dobré vyměnit za šrouby než prasknou - spotřeba je cca od 6,5 - 8,5/100km, ale to už to musíš dávat pořád ( já jezdim svižně a mám dlohodovou za posledních 45tkm 7l/100km) palivo N98

1.8 92kW nebrat
1.8T 110/132kW - zajimavé svezení, olej to má taky rádo jako každý správný benzíňák, spotřeba je trošku horší 8 - 12l dle styli jízdy samozřejmě beru, že motor nepodtáčim, dražší servis vzhldem k přeplňování, ale za ten výkon to stojí - spotřeba u benzínu nesmyslí 5,5 - 6l - to máš asi nějakou naftu tak 1.9 110kW :)

2.0 85kW - jednoduchý blbu vzdorný motor sice žádný závoďák, ale nemá se tam moc co pokazit kolem těch 8 - 9l se s tím dá jezdit


za mě uričtě 1.8t sice to trochu žere více, ale to svezení je úplně jinde
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 16.08.2018 14:22, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od Plague »

No hlavně jestli chceš jezdit 12km, tak si ke spotřebě připočti 2-4l podle počasí a stylu jízdy...

1.6 74kW Variant (malinko těžší) jezdí slušně až s N98, jinak nic extra (takže 1.4 bych psychicky nedal), spotřeba 8.5 při jízdě do města tak ~20km, v timě o litr víc. Když se jezdilo jen 10km, tak 9.5 v teple.

Plus na tak krátké vzdálenosti bych určitě šel do benzínu, ale mám pocit že se tady najde několi lidí co s tím nebudou souhlasit :)

VolkswagenT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.11.2017 21:04

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od VolkswagenT »

Také mi těch 5,5-6,5 přišlo divný :D ačkoliv napsal tam toho dost :D https://www.tipcars.com/magazin/recenze ... etech.html" onclick="window.open(this.href);return false; možná to bude "karbonovou" fólií :D na kapotě :laugh:

Ještě se zeptám.. Za kolik koupit např. 1.8T / 1.4 / 1.6

Jinak zatím jsem jezdil ve Fabii II 1.2 HTP 44kw a jezdil jsem s tím 6-6,5l výkon teda do kopce není žádný, ale po rovině to bylo docela živý

Fabie I jsou na tom nejspíš úplně stějně ne ?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od majrek001 »

tak dost zálěží na jízdním stylu ono na palubáku vyčaruješ cokoliv a pokud to pravidelně podtáčíš pod 2000ot, tak sice ušetříš párk korun a pak do motoru pošlel pár destítek tisíc - podtačení nemá rád žádný motor kór turbomotory - pak jen všechno zakarbonovaný atd


tak to ti ta 1.8t urve ruce po HTP to nejde ani trošku to 1.6 16v je pro ní závoďák a 1,8t to je úplně jiný svět
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

VolkswagenT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.11.2017 21:04

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od VolkswagenT »

Náhodou s HTP jsem z 0 na 100 tachometrových dal za 13s :D Problém to má vyloženě jenom do kopců tam to prostě nejede.

Nejvýkonnějším autem co jsem zatím jel byla Octavia III facelift rs 135kw a na to, že je to nafta tak to jelo dost slušně :D Takže si myslím, že bude pro mě asi dost velkým překvapením ta 1.8T

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od majrek001 »

já jezdím s HTP pravidelně v práci měli máme jich po víc různé výkony a do těch 80km/h se to dá docela, ale je to liný.. tak nafotový RS to má trošku jiný projev jelikož to bude mít krouťák kolem 400Nm což HTP má kolem 130Nm :) - já mám v passatu 370Nm a oproti té 1.6 16v 148Nm (1.8t 210Nm zase je to dohnané otáčkami) to jede neskutečně
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

VolkswagenT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.11.2017 21:04

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od VolkswagenT »

Mohl bych se zeptat ještě za kolik to zhruba sehnat ?

1.6 / 1.8T / 1.4

Ještě tak mimo Octavia I Rs 1.8T cca cena ?

Uživatelský avatar
EgoBurian
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 28.06.2016 17:03
Bydliště: Týn nad VWltavou (Kameňákov)

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od EgoBurian »

1.4 z 90% budou brát olej, 1.6 stejně tak a trpí taky na převodovky
Měl sem 1.4, 1.6SR a 1.6 16V, závodní auta to nejsou ale dovezou kam potřebuješ a všechny mi žraly kolem 8/100.
Se svojí 1.8t jezdím dálky většinou předpisově i za 7/100 ale pokud se svezu tak 9 a vejš, takže spotřebově podobně jako 1.4 1.6 ale uplně jiný svezení.
Za mě 1.8t nebo vr6. ale většinu ti napsali tady kolegové.
Jinak já prodávám svojí Boru v 1.8t 132kw kdybys chtěl.
RS okta no záleží na stavu ale kolem těch 100k
Chudej pracující
Ex Golfína MKIV 1.4 16V
Ex VW Jetta 1.8T
Audi S4 B5 2.7 biT
VW Lupo 1.4 TDI
Ex VW Polo 6N 1.4 mpi Open Air
https://www.instagram.com/lukeeno_s4b5/

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od milan000 »

Já jsem to svý pořídil třeba za 50t, ale s tím že turbo žere olej - takže výměna za jiné. Dávat budu buď to samé co tam je (k03s), nebo dám rovnou k04 a s ním to nechám zvednout na rozumných 240 - 250ps.
Předtím jsem měl rotačku, ale na přechodu mě údajně přehlídla dodávka, takže totálka zezadu. Tam je spotřeba jinde, na nádrž 1000km, u 1,8t maximálně 500km - spíš 400km při mém stylu jízdy. Olej samozřejmě žere, chce to hlídat a mít minimálně budík tlaku oleje. Ale to svezení!!! Když chci předjíždět, podřadím o dva kvalty a hubu mám od ucha k uchu.
Samozřejmě musíš mít u tohodle auta a navíc když máš víc koní, rozum! a přemýšlet! a taky mít buď zkušenosti s takovým výkonem.
Když to někdy vidím na silnicích u nás, tak je to na pár facek.
Jinak mám natočeno nějakých 340 000km

Odesláno z mého BKL-L09 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od vtuni »

Tak a bych taky rád nějaký svůj postřeh: 1,8T skvělý motor na zážitek z jízdy... Ale může ale nemusi být peklo na údržbu.... A ne každý mechanik se v něm úplně dobře vyzná. Obzvlášť v těch novějších s El. Plynem. Přecejenom je to samý podtlak samá hadice spousta čidel... a je tam spousta věcí navíc oproti atmosférickému benzinu. Na krátký tratě ho v podstatě sotva zahřeješ a turbo není úplně levná součástka. Motory už mívají ten nejlepší km průběh už za sebou a tyhle motory už od výroby lidi moc nelechtaji... Pořizovací cena bývá vyšší.... A servis pak taky.....

Prostě o opicich a bananech.....

Na druhou stranu když do 1,8T nacpeš cca 200-400 tis Kč budeš mít funny auto a úsměv od ucha k uchu. Dělá se na to fakt mraky zábavných komponentů :yahoo:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od milan000 »

Vtuni má pravdu. Holt o ten motor se člověk musí starat a to něco stojí. To není auto pro jízdu z bodu A, do bodu B.

Odesláno z mého BKL-L09 pomocí Tapatalk

VolkswagenT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.11.2017 21:04

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od VolkswagenT »

Jsem z toho teď docela rozpolcený.

Nejradši bych koupil tu 1.8T, ale nejsem si úplně jistej jestli bych to finančně zvládl, jelikož budu studovat na vysokou školu. Dle recenzí ten motor každej chválí, že je to legenda, držák a v podstatě to nejlepší, co kdy VW vymyslel, ale na druhou stranu mám docela strach z toho servisu.
Ačkoli si myslím, že na předjíždění bude nějakej ten koník v záloze :D a spotřebově budu skoro na tom samém jako u 1.4
A jak psal Vtuni, že na takto krátké vzdálenosti se sotva zahřeje turbo..

Jen takovej dotaz, ten kdo tento motor máte.. Kolik stojí pojistka a kolik jste nasypali do servisu za jak dlouhou dobu..

Ještě jsem si žádné auto nekupoval.. Když bych auto nechal prověřit např. ve Škodovce jsou schopni to nějak z analyzovat ? :D Nebo to je blbost ?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“