klepanie ventilov?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
liehovista
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-Partizanska chrapač

klepanie ventilov?

Příspěvek od liehovista »

zazivam to pri podradeni a ked nevystihnem otacky ze mam mensie tak mi to zaklepoce,potom sa uz zobere a ide ok ,robi mi to pri 2 a 3.Co stym treba spravit bo som z toho magor :lol:
IV je IV

Uživatelský avatar
liehovista
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-Partizanska chrapač

Příspěvek od liehovista »

:idea:
IV je IV

Uživatelský avatar
breto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.10.2007 23:58

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od breto »

no to snad nééé, tak nejsem sám kdo má tenhle problém, už jsem z toho zoufalej. Byl sem s tím v servisu, po načtení to bylo všechno ok, na projíždce to samozřejmě udělalo jenom jednou a trošku. Řekli mi, že se na to mám vykašlat, že to nic není.
Pravda je taková, že to není dobrý, jenom nevím, kde pátrat po problému.

Tak prosímtě poraď, jestli si to už vyřešil...

dík

Uživatelský avatar
kena14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od kena14 »

Mam ten isty problem motor 1.4 16V a tiez neviem co s tym... v servise mi povedali ze je to normalne

Uživatelský avatar
vandal666
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od vandal666 »

pridávam sa k nespokojným, 1,4l 16V cukajúcim pri nízkych otáčkach vodičom :D čiže skrátka: robí to aj mne :)

Eduscho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.11.2007 21:18

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od Eduscho »

Ja to mam tak isto GIV 1,6 16V 2001

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od alean »

se divíte když máte o 8 ventilů navíc :roll: :lol:

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od GolfinoIV »

mam na tych co im to klepe jednu otazku mate auto v serii ci aj nejake upravy. ak ano piste ake
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
sabikeuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od sabikeuk »

GolfinoIV píše:mam na tych co im to klepe jednu otazku mate auto v serii ci aj nejake upravy. ak ano piste ake
Mne to klepe tiez, ale podla mna je to normalne na 1.4 16v s tazkou kasnou Golfa, ten motor je poddimenzovany. Mam tam chip ale robilo mi to aj predtym.

galandar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.10.2007 12:11
Bydliště: Praha

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od galandar »

Cuz, mel jsem to taky. Dostal jsem info,ze to je vackovou hrideli. Nakonec to vyresilo nachipovani motoru respektive upraveni palivovy mapy. Ted v pohode kdyz dam za dva nebo za tri pri mensich otackach...ale s tou vackou by to melo souviset,muj nazor je,ze kdyz se tomu pridal vykon ta hridel je pod vetsim tlakem pri nizsisch otackach...coz by nemelo vadit...

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od bifur »

1.4 16V seria bez uprav a niekedy jazdim ako zvonkohra. Ale mne to aj dost zralo olej aj benzin, co som tu uz pisal. Odkedy mam 10W-40 a tankujem benzin a nie sracky, tak nezere vobec olej, spotreba islo o 1.5 litra dole a ventily uz pocujem pomenej. Mne to ale zvonilo v celom rozsahu otacok a prestalo az po uplnom odbremeneni motora (po vyslapnuti spojky. proste kym bol pod zatazou tak zvonil). Zvoni mi to len ked sa ponahlam jak chuj a blbo pustim spojku a asi mu dam na zaciatku malo plynu, ale neprestane zvonit az do preradenia.. Len tak mimochodom: od kedy mam radio na plne gule tak som ho nepocul zazvonit ani raz.. :D :D :D :oops: 8)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od vtuni »

alean píše:se divíte když máte o 8 ventilů navíc :roll: :lol:
spíš o 4 míň :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Karlos2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od Karlos2 »

Jednoduchý řešení Schell V Power Racing. :D Mam taky 16.16V stejnej problem prostě klepaly :!: Větší komprse ta holt vyšší oktanové číslo.A je pokoj.

Uživatelský avatar
breto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.10.2007 23:58

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od breto »

Karlos2 píše:Jednoduchý řešení Schell V Power Racing. :D Mam taky 16.16V stejnej problem prostě klepaly :!: Větší komprse ta holt vyšší oktanové číslo.A je pokoj.
Souhlasím s tebou, že kvalitní benzín je potřeba, když beru V Power, nebo jinej s vyšším oktan.č. je to poznat. Z tankování superlevnýho benzínu někdev JZD už sem se vyléčil :idea:
Stejně sem se ale toho klepání nezbavil, není přece normální aby při akceleraci z 50km/h za 3 klepaly ventily...
Poslední teorie co by to mohlo být je "hydroštely", nejvíc je to slyšet na studenej motor, tak 1 až 2 min. než se to uklidní /to je moc, normální je spíš několik vteřin. To "semtamklepání" při akceleraci by se s tím snad mohlo vyřešit taky. :?

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od alean »

breto píše:
Karlos2 píše:Jednoduchý řešení Schell V Power Racing. :D Mam taky 16.16V stejnej problem prostě klepaly :!: Větší komprse ta holt vyšší oktanové číslo.A je pokoj.
Souhlasím s tebou, že kvalitní benzín je potřeba, když beru V Power, nebo jinej s vyšším oktan.č. je to poznat. Z tankování superlevnýho benzínu někdev JZD už sem se vyléčil :idea:
Stejně sem se ale toho klepání nezbavil, není přece normální aby při akceleraci z 50km/h za 3 klepaly ventily...
Poslední teorie co by to mohlo být je "hydroštely", nejvíc je to slyšet na studenej motor, tak 1 až 2 min. než se to uklidní /to je moc, normální je spíš několik vteřin. To "semtamklepání" při akceleraci by se s tím snad mohlo vyřešit taky. :?
normální mi to nepřipadá,nesmí to klepat vůbec :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“