klepanie ventilov?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
djpetr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.01.2008 03:42
Bydliště: Plzeň

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od djpetr »

Mě to klepe taky. Je nás dost a nevidim, že by někomu ten motor kleknul :D . A je to takovej brouček... :roll:

IV 1.4 16v

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od valec1 »

to jsou pekne vyhlidky :( takze mem jen cekat ze to zacne klepat i mojemu mazlikovi? :(

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od Type-17 »

doufej ze ne..... ja se uz rozhodl necham udelat rozvody a hnet pri tom necham rozebrat hlavu a at se podiva jestli nejsou spatne zdvihatka jak jo tak je necham vymenit a doufam ze to pomuze. za tuto praci chce jen 3000,- tak to je pohodicka. a pokud to zvladnou tak asi jeste zabrousit ventily.
nekdo tu psal ze to muzou byt hidrostely - nevite nekdo jaka je cena a kolik jich tam je? popripade nejaky obrazek?
valec1 píše:to jsou pekne vyhlidky :( takze mem jen cekat ze to zacne klepat i mojemu mazlikovi? :(

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od Type-17 »

kleknout neklekne, ale nez jezdit s tema pazvukama v Golfiku, tak to rovnou muzu jezdit v nejakem starem zdorbu.
djpetr píše:Mě to klepe taky. Je nás dost a nevidim, že by někomu ten motor kleknul :D . A je to takovej brouček... :roll:

IV 1.4 16v

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od alean »

djpetr píše:Mě to klepe taky. Je nás dost a nevidim, že by někomu ten motor kleknul :D . A je to takovej brouček... :roll:

IV 1.4 16v
ono je rozdíl klepe a klepe :)

Uživatelský avatar
djpetr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.01.2008 03:42
Bydliště: Plzeň

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od djpetr »

alean píše:
djpetr píše:Mě to klepe taky. Je nás dost a nevidim, že by někomu ten motor kleknul :D . A je to takovej brouček... :roll:

IV 1.4 16v
ono je rozdíl klepe a klepe :)
Ventily si někdy pěkně zazvoní a je celkem jedno, jestli má malé nebo vysoké otáčky. U našeho firemního Golfa V 1.4 16V, se kterým taky jezdí moje nohy :lol: , to nedělá. Jinak je Mazlík příjemnej, mám z něj radost a na to, že mu celkem šlapu na plyn, si ani moc nebere. Spotřeba se teď pohybuje okolo 8-9l, což při ostřejším stylu jízdy a teď v zimě mi přijde super :D .

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od Type-17 »

to je fakt cim vic mu davam zabrat tim min zvoni a papane taky 9 l. :lol:
djpetr píše:
alean píše: ono je rozdíl klepe a klepe :)
Ventily si někdy pěkně zazvoní a je celkem jedno, jestli má malé nebo vysoké otáčky. U našeho firemního Golfa V 1.4 16V, se kterým taky jezdí moje nohy :lol: , to nedělá. Jinak je Mazlík příjemnej, mám z něj radost a na to, že mu celkem šlapu na plyn, si ani moc nebere. Spotřeba se teď pohybuje okolo 8-9l, což při ostřejším stylu jízdy a teď v zimě mi přijde super :D .

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od bifur »

S tymto mozem iba suhlasit. Sestra s nim jazdila jak na kravach a zvonilo a klepalo to jak hovado. A zralo tiez okolo 9 a viac. Ja mu fakt davam do tela, ale dal som hustejsi olej, davam lepsi benzin, taha mi jak drak a teraz v zime papa 7,8 :P Ja som spokojny, hlavne ked pocuvam ake mavate spotreby a ake spotreby mavaju 1,6-kari.. 8) 8)

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od Type-17 »

jasne to jen zalezi na stylu. toho sveho mesersmita jsem kupoval pred zimou a kdyz jsem meril spotrebu kdyz byli teplo a jezdil jsem polehoucku bo jsem ho jeste poradne neznal tak spotreba byla 7,4 a 7,6 po meste. a to jsem jezdil porad se zarazenou rychlosti. takze super :lol:

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od VW.R32 »

Ahoj měla jsem taky problem s klepaním v nízkych otačkach!ale musim říct že od doby co jsem měnila olej tak se mi to ještě nestalo abych slyšela klep-klep :) !je možné že jsem na to už tak zvykla že mi to příjde normalní a zvuk lehce přeslechnu ale nevzpomenu si že by ted klepaly!!!olej jsem měla 5W - 40 a přešla jsem na 10W - 40!jen takovejmuj poznatek :wink:

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od DworiBak »

Type-17 píše:doufej ze ne..... ja se uz rozhodl necham udelat rozvody a hnet pri tom necham rozebrat hlavu a at se podiva jestli nejsou spatne zdvihatka jak jo tak je necham vymenit a doufam ze to pomuze. za tuto praci chce jen 3000,- tak to je pohodicka. a pokud to zvladnou tak asi jeste zabrousit ventily.
nekdo tu psal ze to muzou byt hidrostely - nevite nekdo jaka je cena a kolik jich tam je? popripade nejaky obrazek?
valec1 píše:to jsou pekne vyhlidky :( takze mem jen cekat ze to zacne klepat i mojemu mazlikovi? :(
Kolik ventilu tolik hydroštelů :wink:

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od DworiBak »

Tady je foto hydroštelů :
Přílohy
INA.jpg
INA 2.JPG

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od alean »

VW.R32 píše:Ahoj měla jsem taky problem s klepaním v nízkych otačkach!ale musim říct že od doby co jsem měnila olej tak se mi to ještě nestalo abych slyšela klep-klep :) !je možné že jsem na to už tak zvykla že mi to příjde normalní a zvuk lehce přeslechnu ale nevzpomenu si že by ted klepaly!!!olej jsem měla 5W - 40 a přešla jsem na 10W - 40!jen takovejmuj poznatek :wink:
to je dobrý poznatek,protože na kvalitě oleje je to přímo závislé :wink:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od bifur »

Presne tak. Odkedy mam 10W-40 je to celkovo s motorom o dost lepsie. Nepapa olej, spotreba lepsia a klepanie som pocul uz iba sporadicky..

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: klepanie ventilov?

Příspěvek od Type-17 »

na tohle jsem se dival u autokelly a tam to je pod zdvihatky ventilu.
DworiBak píše:Tady je foto hydroštelů :

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“