Občas nechce naskočit a pocukává, 1,6 74kW

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Občas nechce naskočit a pocukává, 1,6 74kW

Příspěvek od Fessy »

Zdravím,

tak po dlouhé době jsem tady u vás zase s prosbou. Ve čtvrtek jsem chtěl nastartovat a naskočilo to asi až na popáté a to taky pouze na 3 válce, chvíli jsem držel nohu na plynu a auto se vzpamatovalo. Napadla mě autobaterie, protože vlastně ani nevím, jak dlouho tam je. Svíčky, váha vzduchu jsou nové. Dnes jsem přišel k autu, s tím, že jsem se fakt bál, jestli naskočí nebo ne. Předtím jsem pomocí nějakého transmitteru z číny změřil přes autozásuvku napětí. Ukázalo se nějakých 12,7 V, tak jsem se lekl, že je to málo, že zase nenaskočí a ono ejhle, krásně naskočil.V průběhu 10 km jsem auto 3x vypnul a znovu startoval a pokaždé bez problému a znovu přeměřil během jízdy a ukázalo mi to nějakých 14,6 V. Hledal jsem na internetu a zjistil jsem, že 12,7 V je normální napětí baterie při více jak 75% nabití. Myslel jsem právě, že to má být okolo těch 14, ale takovým napětím se má baterie pouze nabíjet, ne?

Chtěl bych se tedy zeptat, jestli někdo neví proč je můj golfi takto náladový :D Párkrát se mi to už stalo, jediné co jsem vysledoval je snad jen to, že se to děje když je pod nulou. Jakmile je třeba jeden stupeň, tak se mi to ještě nestalo. Nebo jsem si to jenom vsugeroval a golfi se chová podle myšlenek v mé hlavě? :blush: Toť otázka :laugh:

Ještě bych teda rád dodal, že hlavně když je teda studený, tak při nižších otáčkách trochu pocukává, jako bych prostě na vteřinu sundal rychle nohu z plynu.

Na diagnostice nic není.
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Občas nechce naskočit a pocukává, 1,6 74kW

Příspěvek od majrek001 »

čidlo teploty chladící kapaliny co ukazují oba okruhy?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Občas nechce naskočit a pocukává, 1,6 74kW

Příspěvek od xerxes »

přesně tak ono tě to možná zmátne ikdyž na budíkách ukazuje 90 ale třeba muže jít do jednotky motoru jiný udaj,takže mrkni do bloku hodnot a nebo kup jiný ale origo díl

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Občas nechce naskočit a pocukává, 1,6 74kW

Příspěvek od Plague »

Mě teda pocukává jen prvních 10s po studeném startu. Taky se mi stalo, že nechce naskočit a musel jsem už párkrát tomu přidat plyn. Pak už jede jako hodinky, baterka točí i ukazuej dobře.

Já bych to apk viděl spíše na problém v pumpě, že tam nenačerpá dost ebnzínu předem (ostatně i proto má Golf navíc spínanou pumpu i dveřmi ne?), takže bych hledal tam. Chce to vyčíst závady.

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Občas nechce naskočit a pocukává, 1,6 74kW

Příspěvek od Fessy »

Na pumpu já právě vždycky čekám až dotlačí, než startuju. To čidlo zkusím, je fakt, že jsem ho měnil 2 roky zpátky a dával jsem tam nějaký ultra levný shit. Díky
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Občas nechce naskočit a pocukává, 1,6 74kW

Příspěvek od noxik600 »

Plague píše:Mě teda pocukává jen prvních 10s po studeném startu. Taky se mi stalo, že nechce naskočit a musel jsem už párkrát tomu přidat plyn. Pak už jede jako hodinky, baterka točí i ukazuej dobře.

Já bych to apk viděl spíše na problém v pumpě, že tam nenačerpá dost ebnzínu předem (ostatně i proto má Golf navíc spínanou pumpu i dveřmi ne?), takže bych hledal tam. Chce to vyčíst závady.
Tohle znám. Ale jen při opakovaném startu. První vždy OK, při dalším musím přidat plyn, aby se udržely otáčky. K tomu nepředvídatelně/ občas za jízdy auto přestane táhnout, ale jenom na čtvrt vteřiny a pak zase jde normálně. Tak nevím, jestli to je klapka a nebo pumpa.
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Občas nechce naskočit a pocukává, 1,6 74kW

Příspěvek od Fessy »

Přesně o tom mluvím, ale mně se třeba sejdou 3 cuky hned za sebou. Vím, že mám klapku KO, ale ještě jsem se nějak nedobral to vyřešit, tak třeba budeš mít stejný problém
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Občas nechce naskočit a pocukává, 1,6 74kW

Příspěvek od majrek001 »

ta klapka je taky problém ono když je téměř zavřená když nemaká el.část co drží volnoběh, ještě bych zkontroloval podtlakové hadičky k tomu pohupování a těsnost sání
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Občas nechce naskočit a pocukává, 1,6 74kW

Příspěvek od Fessy »

Do té klapky se mi právě ještě moc nechce, pořád nevím, jestli brát z vrakáče, nebo si připlatit. Příští týden jdeme na generálku, tak uvidím co o sobě golfi všechno prozradí.
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“