Cukání motoru a závada bohatá směs Golf IV 1.4 16v 55 kW BCA

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
PETERHANS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.01.2020 21:03

Cukání motoru a závada bohatá směs Golf IV 1.4 16v 55 kW BCA

Příspěvek od PETERHANS »

Dobrý večer. Mám problém s mým Golfem IV 1.4 16v 55kW BCA r.v. 2003. Prohlížel jsem tady různá témata ledacos zkoušel, ale pořád se nedaří. Auto mi při brzdění motorem při poklesu otáček pod 2200 ot/sek začne cukat. Opakovaně se mi rozsvěcuje závada: dlouhodobé nastavení paliva, řada 1, rozsah 1, bohatá směs. Když to vymažu někdy se to objeví druhý den někdy klidně po týdnu ježdění. Většinou se závada objeví když auto po cca 25 km popojíždí na volnoběh v koloně z kopečka ať už se zařazenou rychlostí nebo bez ní. Při studeném startu diagnostika hlásí výpadky zapalování na válcích. Po chvilce chodu je zapalování OK. Při teplém startu je OK hned. Ještě mi při studeném autě kolísá intenzita osvětlení palubní desky. Nevím zda to vše nějak může souviset. Při brzdění motorem diagnostika hlásí nastavení klapky 5%, ale při škubání až 17%. Zároveň se objevuje hlášení o dodávce paliva. Zatím jsem vyměnil svíčky, přední lambdu, před časem i dvě zapalovací cívky, filtr paliva u nádrže a vyčistil klapku sání. Olej auto nijak výrazně nebere, spotřeba taky není špatná. Při přidání plynu auto reaguje hned a v tahu a při otáčkách nad těch cca 2200 nijak neškube.Pokud někoho napadne co se zkontrolovat děkuji za rady.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Cukání motoru a závada bohatá směs Golf IV 1.4 16v 55 kW BCA

Příspěvek od lister »

co vstřiky ? já bych je poslal na kontrolu a čištění ultrazvukem do jetservis.cz

při deceleraci pracuje motor s chudou směsí, vstřikuje se extrémně malé množství paliva, je nasáváno malé množství vzduchu a navíc vlivem nízkého tlaku v sání je snížený tlak paliva, to jsou všechno věci které negativně ovlivňují kvalitu promíchání směsi. což vede k vynechávání zapalování, to se projevuje jako škubání a nespálený benzín ve výfuku považuje lambda za bohatou směs..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukání motoru a závada bohatá směs Golf IV 1.4 16v 55 kW BCA

Příspěvek od xerxes »

mrkni ještě na hodnoty lambdy jak reguluje ikdyž je nová

PETERHANS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.01.2020 21:03

Re: Cukání motoru a závada bohatá směs Golf IV 1.4 16v 55 kW BCA

Příspěvek od PETERHANS »

Díky za rady. Zkusím lambdu znova prověřit. Mám diagnostiku Delphi. Když jsem to naposledy o víkendu zkoušel, přímo žádnou závadu na lambdě nepsala. Servisní příručku nemám, můžete mi napsat jaké hodnoty by to mělo vykazovat. Nebo myslíte, že by bylo lepší zkusit znovu WAG? Už jsem to přes WAG jednou zkoušel, ale nenapsal taky nic závadného. Ty vstřikovače by taky asi kontrolu snesly. Auto má 270 000 km a nevím jak tam jsou dlouho. Auto je dovoz z Německa a já ho mám dva roky. Jak dlouho přibližně trvá seřízení v jetservisu? Auto potřebuji na dojíždění do práce a tak když ho rozeberu musím se nějak zařídit. Zapoměl jsem v tom co už jsem zkoušel uvést, že jsem auto zkoušel u známého na emisní stanici. Jeho závěr byl, že sice zplodiny jsou trochu větší, ale ještě v pohodě v rozsahu povoleném výrobcem. Předem děkuji za odpovědi.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Cukání motoru a závada bohatá směs Golf IV 1.4 16v 55 kW BCA

Příspěvek od varok »

Koukal jste na vzduchový filtr?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“