Egr ventil

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
eartpavel3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.02.2018 11:49

Egr ventil

Příspěvek od eartpavel3 »

Čaute lidi, už od minulého roku mám problém s egr ventilem. Tedy nejpíš to je tím. Jednoho dne jsem jel na poštu a když jsem zastavil tak mi klesly otáčky a vzdechlo to. Pak jsem to celou cestu musel držet pod plynem a to i při řazení aby mi to nechcíplo. Rozhodl jsem se to zaslepit. Auto pak jelo normálně, jen mi svítila kontrolka motoru. Letos jsem ale musel na STK tak jsem musel záslepku vyndat a vymazat chyby. Vyčistil jsem ho, pro jistotu i škrtící klapku a než jsem dojel na STK tak se mi kontrolka znovu rozsvítila.. Možná to je i něčím jiným, protože auto jede normálně, auto necuká a otáčky drží. Potřeboval bych poradit co s tím.. už si nevím rady. dík

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4768
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Egr ventil

Příspěvek od srotty »

No moc jsi nám toho o problému neřekl. Co je to za motor ? Jaké byly chyby v ŘJ ? Nějaké jiné příznaky,kromě toho ,že to zdechá ?

eartpavel3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 12.02.2018 11:49

Re: Egr ventil

Příspěvek od eartpavel3 »

Golf iv 1.4i 55kw, chyba byla pouze jedna.. P0407 https://www.obd-codes.com/P0407." onclick="window.open(this.href);return false;. Žádné jiné příznaky, pouze mě štve ta kontrolka. Naštěstí na emisích mi tam nevyskočila takže to bylo OK, ale příště tam vyskočit může a budu mít zbytečný problémy. Teď to jede bez problémů, ale kontrolka svítí.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Egr ventil

Příspěvek od VWMysak »

Kup nový EGR ventil a je po starostech. Kontrolka zhasne a motor bude fungovat dát. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“