Chip Golf IV 1.6

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
ony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02

Chip Golf IV 1.6

Příspěvek od ony »

Ahoj mel bych takovy dotaz,chtel bych nechat prechipovat Golfa IV 1.6.Mam o tom jen nejake okrajove info(ustaleni spotreby, zvyseni vykonu) a pac do toho zas tak nevidim,tak bych byl rad za vas nazor, jestli to ma pro tento motor vubec cenu, popr. jestli s tim mate zkusenosti. Diky Ondra

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Golf IV 1.6

Příspěvek od SakoVerife »

ony píše:Ahoj mel bych takovy dotaz,chtel bych nechat prechipovat Golfa IV 1.6.Mam o tom jen nejake okrajove info(ustaleni spotreby, zvyseni vykonu) a pac do toho zas tak nevidim,tak bych byl rad za vas nazor, jestli to ma pro tento motor vubec cenu, popr. jestli s tim mate zkusenosti. Diky Ondra
jasne mame :wink:
hlavne nechapu co chces u te 1,6 chipovat? :?:
Pokud jsi to videl u nejake firmy ze to nabizi tak ver tomu ze u benzinu bez turba jsou to vyhozene prachy...
Pokud chces zvedat vykon auta tak si kup jine protoze to vyjde ve finale levneji nez se v te 1,6 hrabat v motoru. Protoze aby jsi docilil nejakeho efektu tak by jsi musel delat setsakra velke upravy v motorove, vyfukove casti.

Resi se to tu mesic co mesic. Zkus neco pohledat.
Rada nakonec, pokud chces auto na kterym budes zvysovat vykon tak TDI nebo benzin s turbem. Amen :wink:

Uživatelský avatar
ony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ony »

No me ani tak nezajima nejake brutalni zvyseni vykonu, pac to asi neni ani mozne :) ale spis teda se mi doneslo ze to snizi spotrebu a motor pak lip tahne,nemusi tak casto podrazovat...

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

ony píše:No me ani tak nezajima nejake brutalni zvyseni vykonu, pac to asi neni ani mozne :) ale spis teda se mi doneslo ze to snizi spotrebu a motor pak lip tahne,nemusi tak casto podrazovat...
to co jsi rikal bude platit spise u tech motoru co jsem rikal.
Je mozny ze by ti prechip trosku zkulturnil chod motoru a pridal cca 5koni. Ale myslim si ze to jsou vyhozeny prachy. Tohle se ti nemuze vyplatit. Navic to ani nemuzes pocitit...

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

je to tak jak píše "SakoVerife"

Uživatelský avatar
zachy
Profík
Profík
Příspěvky: 959
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rudá záře nad....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zachy »

kdyz jsem mel 1.6SR tak sem s tim byl u kluka co cipoval tatovi TDi a ten mi rekl ze se tyhle motory nečipujou protoze je ten motor slaboučkej a nema to cenu.
je to motor na "takové to domácí žvýkání",ale ne na zavodeni.
zkus tam dat sportovni filtr.
Right foot fanatic

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Příspěvek od GolfinoIV »

skus pozriet starsie temy uz sa to tu riesilo

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Příspěvek od GolfinoIV »

keby si namiestro zakladania novej temy hladal http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... highlight=" target="_blank

Uživatelský avatar
Borizzz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 388
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Příspěvek od Borizzz »

Mám stejnej názor. Myslim si že čipovat 1,6 je zbytečný. Já mám 1,6 16V a vim že kdybych to čipnul tak mi to naroste cca 5-10 koní a budu akorát furt nasranej jelikož se to tam skoro vůbec neprojeví. To samí mi potvrdil známej co čipuje auta!!!Hlavně krouťák ti to nezvýší skoro vůbec!!!Jesli ti můžu poradit kup si Filtr od Greenu a budeš spokojenej, má to zvuk a nějakejch těch 5 koní ti tam přibude a nemusíš se bát že ti bude odcházet motor. Po 100 000 km vypereš a jedeš dál!

Uživatelský avatar
pepajosef
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Golf IV 1.6

Příspěvek od pepajosef »

je to tak, jak pisi kluci...

ja jsem dal do sve 1.6 16V..pouze lepsi svicky, kvalitni olej s vetsi viskozitou, KN filtr pro lepsi privod vzduchu do motoru a leju tam pouze Shell V-Power 95+ a rozdil v chovani motoru je opravdu markatni..nemas sice vice koni..motor se ale celkove zklidni a je tissi.
Lehce se ti snizi spotreba..tak o dve deci co jsem vysledoval..motor take krasne tahne odspodu a lehce se vytaci i do maximalnich otacek ..a to i pri jizde na dalnici v rychlostech nad 16Okm/h..no a zimni starty jsou uplne v pohode..lehounke jako drive nebyly ani behem letnich mesicu....tot me dojmy, ktere nyni z auta mam:!

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip Golf IV 1.6

Příspěvek od motorpower »

pepajosef píše:je to tak, jak pisi kluci...

ja jsem dal do sve 1.6 16V..pouze lepsi svicky, kvalitni olej s vetsi viskozitou, KN filtr pro lepsi privod vzduchu do motoru a leju tam pouze Shell V-Power 95+ a rozdil v chovani motoru je opravdu markatni..nemas sice vice koni..motor se ale celkove zklidni a je tissi.
Lehce se ti snizi spotreba..tak o dve deci co jsem vysledoval..motor take krasne tahne odspodu a lehce se vytaci i do maximalnich otacek ..a to i pri jizde na dalnici v rychlostech nad 16Okm/h..no a zimni starty jsou uplne v pohode..lehounke jako drive nebyly ani behem letnich mesicu....tot me dojmy, ktere nyni z auta mam:!
I když se tím připravuji o kšeft, je to takto. A spotřeba u motorů bez turba jít dolů nemůže. Za A: protože přikrmím palivo a vzduchu jde stejně, za B: protože většinou přidávám na omezovači nějaké otáčky neboť výkon s nimi jde nahoru. Tak neskrblete a kupte nové svíčky, tím spíš, že je zima.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Mafox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Golf IV 1.6

Příspěvek od Mafox »

Nechápu teda, proč ty benzíny chipují za takovou raketu, jak jsem psal už jinde, byt to do 2000max. klidně bych do toho šel. Vždyť sami přichazeji o kšeft :?
VW Golf IV 1,6 16V r.v. 2000 3dv.

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Golf IV 1.6

Příspěvek od valec1 »

Mafox píše:Nechápu teda, proč ty benzíny chipují za takovou raketu, jak jsem psal už jinde, byt to do 2000max. klidně bych do toho šel. Vždyť sami přichazeji o kšeft :?
ja dal za 1.4 16V 4000kc

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip Golf IV 1.6

Příspěvek od jery »

no já teď čipnul 1,6 16v u sportmotoru o 7 kw ,je to málo. s kitem sání to hodí tak 10 kw,je to trochu znát.je to všecko hrozně drahý čip 5800, kit sání kn 8500.
na svody nemám ty stojí 12000, a výfuk simons 8000 to aní nekomentuju
časem tam vrazím dvoulitr z oktávky a vyjde to levněji (doufám)

Uživatelský avatar
nemiem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 19:47
Bydliště: Fryšava podŽák.hor.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Golf IV 1.6

Příspěvek od nemiem »

já mám 1.6 8V r.v.98 nchal jsem to čipnout od jedoho borce co mi doporučil známí.Ted co to obnášelo:musel vyndat řídící jednotku odletovat čip překopat ho na pc a znovu ho tam naletovat zkusil jsem to projet a musel to udělat ještě jednou a bylo to hotovka a naprostá spokojenost říkal zvýšení max 10% ale na akceleraci je to hodně znát a zase tak drahý to nebylo 4000kč.Paráda

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“