Spatne startuje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomhrb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Spatne startuje

Příspěvek od tomhrb »

GIV 1.6 1998 - spatne mi startuje - kdyz startuju, tak se jakoby dusi, jakoby vynechaval jeden valec..nebo dlouho tocim a chytne az po chvili.. jak proslapnu plyn tak nakonec chytne a pak jede uplne OK.
Svicky meneny uz 2x a porad stejny, menil sem i kabely..
Neverim ze je to svickama ani kabelama, cim by to jeste mohlo byt? Dela to jen nekdy tak 50 na 50
Tomas

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bear »

nejsem mechoš ale když byly svíčky a káblíky měněny tak skus se podívát na vzduchovej filtr (třeba tam najdeš kunu :D )jestli není za*ranej (ale to je asi blbost, když to potom jede normálně). Váha vyduchu ? špatnej benál? rozdělovač? Potom leda poradí někdo jinej ale mě nic nenapadá , nejsem mechoš, já si pomalu ani sám nenatankuju :oops:

Uživatelský avatar
tomhrb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od tomhrb »

Vzduchovej filtr je taky novej prave :) Je divny, ze kdyz mi to nestartuje, a pohejbu kabelama u svicek, tak to vetsinou pomuze a hned to chytne.. ale po case zase to samy. Kabely jsem zkousel ale dvoje a stejny.. Jinak sem to zkousel vsechno prostriknout kontaktolem a taky nic

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Příspěvek od GolfinoIV »

tomhrb píše:Vzduchovej filtr je taky novej prave :) Je divny, ze kdyz mi to nestartuje, a pohejbu kabelama u svicek, tak to vetsinou pomuze a hned to chytne.. ale po case zase to samy. Kabely jsem zkousel ale dvoje a stejny.. Jinak sem to zkousel vsechno prostriknout kontaktolem a taky nic
a ked bol nastartovany a vypnes a znovu startujes tak je to take iste

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bear »

a koupil jsi správny kabely nebo neprohazel si je nějak (to by nejelo vůbec). hmm nevím ale pokud říkáš že když zahejbeš kabelama a je to dobrý ,tak bych hledal chybu někde tam.
Skusil jsi zajet na diagnostiku, nebo se domluv z někým kdo bydlí poblíž tebe a má VAG, že by si za ním jel a on ti to projel VAGEM a 5ekl ti co a jak nebo bz ti pomohl to opravit, myslím že tady jsou hodní kluci a někteří ochotní 8O :D

Uživatelský avatar
tomhrb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od tomhrb »

Kdyz prave vypnu motor a nastartuju hned znova, tak vetsinou chytne hned. problem je spis, kdyz to chvili stoji, treba du do kramu tak nez se vratim tak to samy.. Jinak ty kabely jsou Ok, to by nejelo jinak vubec :) Mozna je to jen nahoda ze s nima hnu a ono to je OK.. tezko rict, diagnostiku sem nestestoval, musel bych se domluvit jak rikas :)

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Příspěvek od GolfinoIV »

tomhrb píše:Kdyz prave vypnu motor a nastartuju hned znova, tak vetsinou chytne hned. problem je spis, kdyz to chvili stoji, treba du do kramu tak nez se vratim tak to samy.. Jinak ty kabely jsou Ok, to by nejelo jinak vubec :) Mozna je to jen nahoda ze s nima hnu a ono to je OK.. tezko rict, diagnostiku sem nestestoval, musel bych se domluvit jak rikas :)
1.diagnostika
2.skontrolovat kable
3.lamda sonda

Uživatelský avatar
miroh
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Humenne,Slovac.

Re: Spatne startuje

Příspěvek od miroh »

Mám podobny problem.Ked mi auto postoji a motor vychladne tak nastartuje ale naskoči jak by na dva abo tri valce. Rano nenabehne ani sytic. Ked ho hned vypnem a opat nastartujem naskoci na supu ako za tepla a rano aj zo syticom. VAG nehlasi ziadnu chybu, sviecky vymenene+ kable, sonda v poriadku aj čidlo kapaliny. Už si neviem radi, bol som aj v servise na VAGU vyčistili klapku+ nastavenie a furt to isté. Čím to muže byt? Motor 1.6 SR 98.

stinkie999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.01.2008 16:26

Re: Spatne startuje

Příspěvek od stinkie999 »

Ahojte,

presne to iste. Obcas ked startujem len tak-tak naskoci... ale je to tak 10% nastartovani. Navyse mi starter vydava niekedy pisklavy zvuk po nastartovani, cize ho idem dat premazat a uvidim, ci to nie je tym starterom.

Uživatelský avatar
mnamko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne startuje

Příspěvek od mnamko »

Ahojte,

presne to iste. Obcas ked startujem len tak-tak naskoci... ale je to tak 10% nastartovani. Navyse mi starter vydava niekedy pisklavy zvuk po nastartovani, cize ho idem dat premazat a uvidim, ci to nie je tym starterom.
aj mne robi to iste a v servise mi povedal ze je to suchy starter
mnamkooo

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne startuje

Příspěvek od valec1 »

na oktavce se mne neco podobnejo delo zacalo to vybijet baterku myslel sem ze je ko. ale nebyla zacal se drit starter.

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne startuje

Příspěvek od Ondrej »

Zkus ještě mrknout na rozdělovač.
stinkie999 - dělá to volnoběžka startéru obvykle stačí jen promazat.

blade44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.03.2008 12:40
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne startuje

Příspěvek od blade44 »

caw mam to iste motor 1.6 SR menil jsem 2x svicky a jedna z nich bola trochu jina nez tz ostatni taka spinava, ted to mam v servise a nasli me tam nastiplou vlozku valce .. nevite jestli se to neda nejak opravit servis rikal, ze ty vlozky se nedaji objednat .. :cry:

Uživatelský avatar
vandal666
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatne startuje

Příspěvek od vandal666 »

hh mne naštartuje za studena takmer okamžite ale keď mojou chybou mi to zdochne tak musím troška dlhšie natočiť aby znovu naskočil motor :D presne opačne :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“