Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od H8me »

dnes stejny problem - auto jsem nakopl na druhy pokus - motor zahraty :( ...
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Mafox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od Mafox »

druhý máš v pohodě, já tak úspěšný nikdy nebyl, ale zas to udělá jednou za čas o to větší je to však vždy zklamání :(
VW Golf IV 1,6 16V r.v. 2000 3dv.

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od H8me »

no Mafoxi, druhy start mam jen relativne v pohode, kdyz mas takovy auto, tak ocekavas start na drb i v -25°C :D a jeste to je trapny, kdyz nekde u Kauflandu masirujes starter, lidi co jdou kolem si mysli, ze mas nejvetsi plecku :D
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

blade44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.03.2008 12:40
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od blade44 »

caw mam to same na 1.6 SR r.v. 98 ale dela me to jen pri studenem motoru ... svicky sem menil 2x a nic ted je auto v servise a nasli me tam nastipnutou vlozku valce nevite nekdo jestli se ty vlozky nedaji nejak vymenit original prej nedelaj .. :(

Uživatelský avatar
LukinoG23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od LukinoG23 »

Ahoj, tak koukám, že 1,6 mé přítelkyně není nijak vyjmečná. Děla uplne to samé. Zhruba každé 20. nasartování. Pak šlape jak hodinky.

Uživatelský avatar
Mafox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od Mafox »

Musím to zaklepat ale mně to od mého posledního příspěvku v tomhle topicu zatím neudělalo. Co jsem měnil a mohlo mít vliv byly ty kabely ke svíčkám. (ale i po jejich výměně to tuším 2x) udělalo ale od té doby už klid. Ještě jsem dával novou baterku, ale ta na to vliv imho neměla, auto vždy točilo dobře.
VW Golf IV 1,6 16V r.v. 2000 3dv.

blade44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.03.2008 12:40
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od blade44 »

hmm mate zatim stesiti ja snad taky pac ten vystiplej kousek na vlzce pujde nejak zbrousit ... ? prej? a pak by to mohlo byt dobre :)

Uživatelský avatar
Placeboy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 20.11.2007 22:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od Placeboy »

Ahoj,

mam taky 1.6 16V 2001, majtel co mi to prodaval rikal, ze jediny problem co zaznamenal byla "civka zapalovani", ze se cas od casu musi vymneit, a pak slape jak hodinky.

Parkart se mi taky stalo, ze golfik nechytl, ale nekdy kdyz se pri startu zaposloucham staci podrzet klicek dyl a chytne to.

Tot ma zkusenost, treba helpne...

Cavas Honzicak Brno

blade44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.03.2008 12:40
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od blade44 »

caw ja mam problem jen pri studenem startu motor se klepe a chcipne jako kdyby bezel na 3 valce a pak se pridal 4 kabel a svicky jsou nove tak nwm poradte?

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od valec1 »

blade44 píše:caw ja mam problem jen pri studenem startu motor se klepe a chcipne jako kdyby bezel na 3 valce a pak se pridal 4 kabel a svicky jsou nove tak nwm poradte?
a nemuzou byt zasrane vsriky nebo neco? co nejake aditivum na procisteni?

blade44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.03.2008 12:40
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od blade44 »

vstriky byly rozdelane kdyz mem menili tesneni pod hlavou a aditivum jsem daval prave 2x premyselel jsem jestli to nemuze byt benzinem, ale tankuji u shellu :? mam 1.6 SR r.v. 98

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od g*o*l*f* »

Ahojte, tak mám podobný problém. Mám 1.6 16V a občas se stane, že má motor chytit, ale pěkně se zatřepe a pak někdy naskočí a někdy zdechne. Teď se mi stalo, že to chcíplo jednou a hned podruhé taky. Je to takový divný zvuk(nedokáži popsat), prostě jako vždy a pak zničeho nic bum a zdechne. Jinak auto startuje opravdu na brnk. Děje se to taky nahodile, ať je studený nebo zahřátý. Vidím ale, že stejný problém má spousta lidí, tak by to mělo být něco určitého, ne? :-)

blade44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.03.2008 12:40
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od blade44 »

mno jo jenze sem zjistil dnes, ze me to bude asi delat furt kdyz je auto studene pac to dneska rano slo zas az na po 3 motor pri 1 startu to nejde vubec tocim tak 10s se starterem a motor se jen klepe pri 2 startu to naskoci motor se klepe cca 1min. a pak naskoci normalne kdyz chcipnu tak auto nastartuje na brink ... :( tak sem z toho zoufalej ted nwm jestli tim, ze to takhle tocim tam neco jeste nesk**vim .. :cry:

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od Toxyz »

to že motor špatně nastartuje (vibruje a jde jakoby na 3) se mi stává pořád, ale ojediněle...svíčky mám rok a něco, cívky všechny new
.....ale vypozoroval jsem že se to stane hlavně když se auto nastartuje popojedu s ním třeba 30metrů zas ho chcípnu a po chvilce zase nastartuju...to nastartuje už "špatně" takže okamžitě chcípu a na druhej pokus OK :wink:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od H8me »

Toxyz píše:to že motor špatně nastartuje (vibruje a jde jakoby na 3) se mi stává pořád, ale ojediněle...svíčky mám rok a něco, cívky všechny new
.....ale vypozoroval jsem že se to stane hlavně když se auto nastartuje popojedu s ním třeba 30metrů zas ho chcípnu a po chvilce zase nastartuju...to nastartuje už "špatně" takže okamžitě chcípu a na druhej pokus OK :wink:
hosi, tak me napadlo, otazka - kdyz me motor jede jak hodinky - musi se menit svicky i presto ? ....
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“