Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Tommy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 484
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Na severu

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od Tommy »

shaft.cz píše:to Tommy: Mno jestli tlaci cerpadlo poznas sluchem, musim vzdy po otoceni klicku! Ja mam jeste v planu nechat promerit rele cerpadla tak uvidime...
to nevim nikdy sem se nato nesoustredil, vtdycky slisim nejaky cerpadlo kdyz otevru dvere

dudikof
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.10.2007 20:33
Bydliště: Nový Jičín

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od dudikof »

Chlapi,jak si čtu Vaše problémy,tak jsou na chlup stejné jak u mě.U mě vyřešeno.Nějaký snímač teploty motoru-nebo tak něco.Od doby co jsem to vyměnil tak to nabrnknu napoprvé.Asralo mě to pěkně dlouho.Stal 550kč ve škodovce.Měl jsem zahřátý motor a to ukazovalo třeba - 10 C.

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od shaft.cz »

dudikof píše:Chlapi,jak si čtu Vaše problémy,tak jsou na chlup stejné jak u mě.U mě vyřešeno.Nějaký snímač teploty motoru-nebo tak něco.Od doby co jsem to vyměnil tak to nabrnknu napoprvé.Asralo mě to pěkně dlouho.Stal 550kč ve škodovce.Měl jsem zahřátý motor a to ukazovalo třeba - 10 C.
a jak si poznal ze je to ten spinac? VAG? diky

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od Tomm »

shaft.cz píše:
dudikof píše:Chlapi,jak si čtu Vaše problémy,tak jsou na chlup stejné jak u mě.U mě vyřešeno.Nějaký snímač teploty motoru-nebo tak něco.Od doby co jsem to vyměnil tak to nabrnknu napoprvé.Asralo mě to pěkně dlouho.Stal 550kč ve škodovce.Měl jsem zahřátý motor a to ukazovalo třeba - 10 C.
a jak si poznal ze je to ten spinac? VAG? diky
Na vagu lze nalogovat presnou teplotu chl.kap...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Tommy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 484
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Na severu

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od Tommy »

dudikof píše:Chlapi,jak si čtu Vaše problémy,tak jsou na chlup stejné jak u mě.U mě vyřešeno.Nějaký snímač teploty motoru-nebo tak něco.Od doby co jsem to vyměnil tak to nabrnknu napoprvé.Asralo mě to pěkně dlouho.Stal 550kč ve škodovce.Měl jsem zahřátý motor a to ukazovalo třeba - 10 C.
jakej snimac to byl?

blade44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.03.2008 12:40
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od blade44 »

hmm taky by me zajimalo co to bolo za snimac .. :?

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od Phate »

jde o snimac chladici kapaliny, je to ctyrpinove cidlo, vetsinou je modre. Kdyz si ve vagu najedes do merenych hodnot a najdes si teplotu chladici smesi tak ti musi ukazovat cca strejne jak budiky, pokud ukazuje o hodne jinak tak je cidlo spatne.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od bear »

Phate píše:jde o snimac chladici kapaliny, je to ctyrpinove cidlo, vetsinou je modre. Kdyz si ve vagu najedes do merenych hodnot a najdes si teplotu chladici smesi tak ti musi ukazovat cca strejne jak budiky, pokud ukazuje o hodne jinak tak je cidlo spatne.
proč musí bejt spínač klidně může bejt posunutá rafička :D

Uživatelský avatar
Tommy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 484
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Na severu

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od Tommy »

Phate píše:jde o snimac chladici kapaliny, je to ctyrpinove cidlo, vetsinou je modre. Kdyz si ve vagu najedes do merenych hodnot a najdes si teplotu chladici smesi tak ti musi ukazovat cca strejne jak budiky, pokud ukazuje o hodne jinak tak je cidlo spatne.
me budik ukazuje max 90° vic nanem jeste nebylo

blade44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.03.2008 12:40
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od blade44 »

jj jsem na tom stejne s tema 90C ...

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od Alesek820 »

Toho cidla jsou dva druhy. Oba jsou ctyrpinove ale jedno je modle a druhe je zelene. Ja mam na svem 1.6 16V kod motoru AZD zelene. Stalo me v obycejne mototechne neco okolo 350 kc.

Pokud se jedna o to co jste meli na mysli vy tak nazev v Etce je DVOJITE CIDLO TEPLOTY. Cislo je 059 919 501 (modre) a 059 919 501 A (zelene). Rozdil mezi nimi je ve velikosti konektoru.

V autokelly je maji taky.
Obrázek

AUTO: Golf IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od shaft.cz »

V patek jsem vymenil rele palivoveho cerpadla a zatim je to ok, vzdy naskocil motor jak za studena tak za tepla, po 2hodinach i po 5minutach, ale neni to stopro pac to moje rele ma ted kamos v aute a mu to zatim taky jede jak ma :lol:

Uživatelský avatar
sisa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od sisa »

Dnes ráno zase jak sem jel do práce.Přijel jsem z garáže před barák a průběh zase úplně stejnej.Ale předminulej týden mi to hodilo sporadickou chybu teplotního čidla tak sem to smázl a chvilku sledoval teplotu přes VAG a byla uplně stejná jak na budíkách.Od té doby to žádnou chybu nevyhodilo.Ještě zkusím proměřit to relé na čerpadlo.

blade44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 02.03.2008 12:40
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od blade44 »

hmm tak to je zajimave, aspon vime ze to muzou delat tyhle veci me to ted budou davat na VAG tak pak sem pisnu co s tim bylo ..

dablikmiki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.04.2008 20:22

Re: Někdy odmítá nastartovat 1,6 16V

Příspěvek od dablikmiki »

Ahojte ...tak se mi ten problém,že mi golfík někdy odmítal na startovat objevil taky....vyřešeno během 20 min diagnostika a výměna čidla chladící kapaliny...čídlo stalo cca 500 kč....to vadné čidlo vykazovalo jiné hodnoty než na palubovce na budíku chladící kapaliny.mám GolfíkaIV 1.6 16v 2OO2

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“