Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nízký výkon - Bora 1.6 16V
PříspěvekNapsal: 01.10.2007 11:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

01.10.2007

15

Auto prostě nejede. Výkon neodpovídá deklarovaným hodnotám. Potvrdil mi i známý ze servisu. Několikrát připojeno na VAG a bez závad. Zkusil jsem i natural 98 a zlepšení minimální. Může to být třeba závada na katalyzátoru? Nebo váha vzduchu? Tu by měl ale VAG hlásit, ne?

Prosím o radu, už nevim jak dál.

Naposledy upravil Filip T. dne 01.10.2007 14:18, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V
PříspěvekNapsal: 01.10.2007 12:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

4163

Plzeň

Filip T. píše:
Auto prostě nejede. Výkon neodpovídá deklarovaným hodnotám. Potvrdil mi i známý ze servisu. Několikrát připojeno na VAG a bez závad. Zkusil jsem i natural 98 a zlepšení minimální. Může to být třeba závada na katalyzátoru? Nebo váha vzduchu? Tu by měl ale VAG hlásit, ne?

Prosím o radu, uže nevim jak dál.

Kámoš řešil před lety podobnej problém, auto mu prostě netáhlo a vše se zdálo být OK. Příčinou v jeho případě byla vyrezlá přepážka ve vejfuku, která se zdeformovala a vejfuk tak částečně ucpala.

PříspěvekNapsal: 01.10.2007 12:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

4163

Plzeň

Jo a ta váha vzduchu se měří za jízdy pod plnym plynem.. tu bych si možná nechal taky proměřit.

PříspěvekNapsal: 01.10.2007 12:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

01.10.2007

15

Díky. Dám instrukce v servisu a snad to bude jedno z toho. Už jsem zoufalej, nedávno jsem měnil ventil zpětného chodu vzduchu a snímač otáček. Pak žhavící cívku.

PříspěvekNapsal: 01.10.2007 16:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

531

Praha

ucpanej nebo prorezlej vejfuk přesně tohle dělá, taky to může bejt blbě nastavená směs palivo-vzduch,nebo jednoduše zanesený trysky a motor. zkusil bych výplach motoru a čistič vstřikování a ventilů 8)

PříspěvekNapsal: 05.10.2007 13:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

01.10.2007

15

Takže váhu vzduchu tento motor nemá. Vše ostatní přeměřeno, zkontrolováno a bez závad. VAG nic nehlásí ani v klidu ani za jízdy. Ještě zkusím nějaká aditiva do nádrže a pak se asi smířím s tím, že ten motor opravdu stojí za prd, jak jsem se teď dočetl v nějaké diskusi. Každopádně díky všem za radu.

PříspěvekNapsal: 05.10.2007 15:02 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

4625

Chrudimsko

Filip T. píše:
Takže váhu vzduchu tento motor nemá. Vše ostatní přeměřeno, zkontrolováno a bez závad. VAG nic nehlásí ani v klidu ani za jízdy. Ještě zkusím nějaká aditiva do nádrže a pak se asi smířím s tím, že ten motor opravdu stojí za prd, jak jsem se teď dočetl v nějaké diskusi. Každopádně díky všem za radu.

a ten prorezlej vejfuk si nějak zkoušel? ...to by VAG samo nenašel

BTW: jestli si ale jezdil předtím s nějakým turbem nebo v šestihrnku tak se nediv že "nejede" :lol:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 05.10.2007 16:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

01.10.2007

15

Jasne, auto si technik zvednul a komplet to prosel. Nikde nic. Holt dalsi auto bude s turbem a v dieselu :-)

PříspěvekNapsal: 10.10.2007 21:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

69

Ahoj nedávno jsem řešil stejný problem na mím Golfu 16. 16V.Při výměně vzduchového filtru mě napadlo rozebrat i ty zbejvalí přepážky ne deklu motoru.Konkrětně se jedná o nasávání teplého vzduchu od výfukových svodů.Je tam bimetalovej váleček kterej otevírá klabku teplej vzduch od motoru a studenej z boční nasávací díry.Tan váleček jsem vyhodil a klabku zalepil a saje jen studenej vzuch.Frajeři v servisu u VW mi řekli že se to nerozbíjí a nevedou to jako N.D.O této závadě nikdo netuší a má to skoro každá 16. 16V.Po opravě jede auto tak o 50% líp.

PříspěvekNapsal: 11.10.2007 15:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

469

Zlínsko

Takže ty jsi ten přívod od svodů úplně zrušil jo? Pokažené to je ve smyslu že je to furt otevřené jo?

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 11.10.2007 15:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

01.10.2007

15

Karlos2 píše:
Ahoj nedávno jsem řešil stejný problem na mím Golfu 16. 16V.Při výměně vzduchového filtru mě napadlo rozebrat i ty zbejvalí přepážky ne deklu motoru.Konkrětně se jedná o nasávání teplého vzduchu od výfukových svodů.Je tam bimetalovej váleček kterej otevírá klabku teplej vzduch od motoru a studenej z boční nasávací díry.Tan váleček jsem vyhodil a klabku zalepil a saje jen studenej vzuch.Frajeři v servisu u VW mi řekli že se to nerozbíjí a nevedou to jako N.D.O této závadě nikdo netuší a má to skoro každá 16. 16V.Po opravě jede auto tak o 50% líp.

Cim jsi to zalepil a jak dlouho s tim uz jezdis?

PříspěvekNapsal: 11.10.2007 20:56 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

4625

Chrudimsko

Karlos2 píše:

mám sice přímé sání, ale když jsem ho dělal toho bimetalu jsem si taky všimnul...a abych pravdu řekl přijde mi to dost nespolehlivé :arrow: že si ho zaslepil si udělal jen dobře, stejně to v zimně nijak razantně nepomůže

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 12.10.2007 00:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

112

Jen taková blbá otázečka. Kdy si naposled vymenil palivovy filtr? Ono se to nezda, ale ta mala blbina umi pekne priskrtit vykon. Ja ho menil nedavno na 1,4 16V a vymena byla fakt poznat. Auto jede uplne jak vymenene, zadne skubani, akcelerace se razantne zlepsila a sklidnil se volnobeh.

Jinak ten starej filtr mel nabehano 60 000... Po vymene jsem ho skontroloval tlakovou metodou(vstupni konec do huby) a byl teda pekne zaprasenej, skoro nesel profouknout...

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 12.10.2007 10:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

01.10.2007

15

Kdy presne to bylo nevim, ale dodrzuju vsechny predepsany servisni ukony, kam samozrejme spada i pravidelna vymena oleje a palivoveho filtru, takze si myslim, ze tady by probelm byt nemel.

PříspěvekNapsal: 12.10.2007 13:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

112

Pokud sis to nechal delat v servisu(nemyslim nekde u znamyho), tak bych na to moc nespolehal, ze to bylo vymeneno. Vono se to v "autorizovanym servisu" dela tak, ze stary olej se vypusti, precedi se pres filtr a nalije zpatky, neco malo se dolije novyho...podobne se to dela i s ostatnima vecma... Kamos v jednom pracoval... Ty veci, ktere takhle servisaci "usetri" potom prodavaj znamym levnejc. Tedko jsem prave menil olej, olejovy filtr, chystam se na G12 a brzdovku -vsechno jsem to koupil od znamyho a jsou to vsechno prave ty "usetreny" veci... Akorat by me zajimalo, kdo si tedka spokojene jezdi po Slovensku se starym filtrem a olejem... :lol:

ICQ   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]