Autobaterie pro 1.6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
RRR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Autobaterie pro 1.6 16V

Příspěvek od RRR »

Zdravím,
tento rok před zimou asi budu muset vyměnit baterku. Mám tam po starým majiteli neoriginál 44Ah. V obchodě mi ale řekli, že tam patří alespoň 60Ah. Rád bych teda vědel, jaké baterky máte v autě Vy kolegové případně nějaké doporučení na značku.
Za originál chtějí ve VW neskutečný pálky.

Děkuji.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od Tomm »

Tady
http://www.varta-automotive.com/cze/ind ... index.html

mas konfigurator pro dany typ a motor.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od TomB »

RRR píše:Zdravím,
tento rok před zimou asi budu muset vyměnit baterku. Mám tam po starým majiteli neoriginál 44Ah. V obchodě mi ale řekli, že tam patří alespoň 60Ah. Rád bych teda vědel, jaké baterky máte v autě Vy kolegové případně nějaké doporučení na značku.
Za originál chtějí ve VW neskutečný pálky.

Děkuji.
V 1,6 je standardně 55 Ah. Mám tu jednu Bosch Silver (černá bezúdržbová), kámoš jí měl dva roky ve Škodce, ale je skoro nepoužívaná. Nová stojí cca 1900,-. Za 1000,- by se dala prodat. A Škodka šla do šrotu.

Uživatelský avatar
Mafox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od Mafox »

A můžu tam dát s větší kapacitou? Případně co riskuji? Rád bych aby mi auto vydrželo hrát co nejdýl a 55Ah je žalostně málo. :/ Je nějaké maximum pro 1,6? Kolikátka tam je altík?
VW Golf IV 1,6 16V r.v. 2000 3dv.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od Tomm »

Mafox píše:A můžu tam dát s větší kapacitou? Případně co riskuji? Rád bych aby mi auto vydrželo hrát co nejdýl a 55Ah je žalostně málo. :/ Je nějaké maximum pro 1,6? Kolikátka tam je altík?
Pro benzin je to temer zbytecne. Do dieslu se vejde max 80Ah, do benzinu nevim..
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od Pasul »

Větší kapacitou baterie nic neriskuješ!Obecně-spotřebič si vezme proudu kolik potřebuje a ty mu tuhle podmínku musíš splnit.Když zdroj dokáže dát víc proudu tím lépe.Nezahřívá se tolik a pracuje takzvaně v bezpečnějším režimu-není tolik namáhán(opotřebovány součástky na krajních mezích)-déle vydrží.Nesplníš-nefunguje spotřebič nebo funguje omezeně.V autě-nenastartuješ!Čím víc tím lépe.Baterie pak dokáže dát mžikově větší proud a o to hlavně v zimě jde.Dal bych tam největší co se tam vleze.

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od TomB »

Mafox píše:A můžu tam dát s větší kapacitou? Případně co riskuji? Rád bych aby mi auto vydrželo hrát co nejdýl a 55Ah je žalostně málo. :/ Je nějaké maximum pro 1,6? Kolikátka tam je altík?
Můžeš, neriskuješ nic. Jen jí bude v autě dýl trvat, než se dobije na skoromaximální kapacitu. Já to většinou řešil tak, že svojí starou baterku z diesla, která už v zimě měla problémy dal nějakýmu kámošovi (do O1, GIV apod) s benzínem a tam ještě min. dva roky sloužila. Origo 80 Ah se tam vleze v pohodě. Ale dávat do 1,6 novou 74-80 Ah jen pro dobrej pocit je taky trochu otázka peněz - cena baterky s kapacitou docela stoupá a i třeba rozdíl u Bosch Silver 55 a cca 60 Ah je 500,-

Uživatelský avatar
Mafox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od Mafox »

mám spadeno na 74Ah :P
VW Golf IV 1,6 16V r.v. 2000 3dv.

Uživatelský avatar
miroh
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Humenne,Slovac.

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od miroh »

Ked už tak bez-udržbovy BOSH.Min. 55 Ah

Uživatelský avatar
Cormi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 832
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od Cormi »

S klimoškou má 1,6ka baterku 60Ah a altík 90A, bez klimošky 44Ah a altík 70A. Sám mam klimošku a měnil sem origo za Vartu (62Ah). Varta je ok. Ten altík 70A stačí max. na 60Ah baterku, pokud dáš víc než 60Ah tak rozhodně i jinej altík, aby se ta baterka stačila dobíjet. Jinak do 60Ah (resp. Varta 62Ah) stačí to malý pouzdro, nad 60Ah už to chce to velký pouzdro z TDI a nebo bez pouzdra. Jinak velká kapacita neni pro pocit pokud nemáš adekvátní altík !!! Když máš slabej altík a velkou baterku tak si nepomůžeš. Baterka sice bude mít velkou kapacitu, ale nevydrží takj dlouho protože nebude adekvátně nabitá. Samo záleží jak jezdíš, jestli denně dálky po dálnici tak to je ideál na dobíjení (to nemam zkušenost, ale možná bys takovym provozem slušně dobíjel i 70Ah baterku se 70A altíkem - nevim), jestli auto stojí a občas s nim vyjedeš tak je to špatný. Jestli máš altík 70A nebo 90A tak bych doporučil pro 1,6ku Vartu o kapacitě 62Ah (a to i jestli experminetuješ s muzikou a nehraješ na kilowattových výkonech). Jsou to dobrý baterky za přijatelný peníze, v zimě nemají problém se startem (i když nejsou zrovna dobře nabitý - vlastní zkušenost). Jestli máš slušnou muziku, hodně jezdíš dálky a chceš vydržet co nejdýl hrát bez motoru tak zvažuj co nejvýkonnější altík (120A z TDI) a k tomu baterku s co největší kapacitou - nějakou 88Ah a nebo EXIDE. Obecně EXIDE Maxxima je jedna z nejlepších baterek (tu si koupim až začne odcházet Varta ale je třeba\ počítat s trošku jinou cenovou politikou).

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od shaft.cz »

ahoj kluci, prosim Vas neporadi mi nekdo jaka je v GIV 1.6 16V original baterka myslim tim jestli je bezudrzbova nebo ne? Stalo se mi ze se mi vybila tak ze motor uz nenaskocil a tak sem ji v aute asi 2 hodky nabil a od te doby jen jezdim , vetsinou pocuky, sem tam dalka cca 100km, jde mi o to jestli musim tu baterku nabit pres noc a nebo stacily ty 2 hodinky a pak se dobije na max v aute? dik

Uživatelský avatar
RRR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od RRR »

Myslím, že je tam bezúdržbová 60Ah (VARTA).

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od Toxyz »

shaft.cz píše:ahoj kluci, prosim Vas neporadi mi nekdo jaka je v GIV 1.6 16V original baterka myslim tim jestli je bezudrzbova nebo ne? Stalo se mi ze se mi vybila tak ze motor uz nenaskocil a tak sem ji v aute asi 2 hodky nabil a od te doby jen jezdim , vetsinou pocuky, sem tam dalka cca 100km, jde mi o to jestli musim tu baterku nabit pres noc a nebo stacily ty 2 hodinky a pak se dobije na max v aute? dik
se ti zejtra mrknu, mám tam ještě origo i s číslem :lol:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od ivco85 »

ano je tam od vyroby 60A bezúdržbová VARTA..mam ju tiez...a je pravda co bolo spomenute..ze darmo da niekto hold silnu baterku ked ma slaby altik a ten ju nestaci dobit..akurat myslim ze jej to moze uskodit ked ju bude dobijat ..no nikdy nie do plna..proste bude klesat samovolne koncentracia roztoku, ktora sa udrzuje prave ty madekvatnym dobitim..
Fyzika a chemia nepusti..:)

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: AUTOBATERIE pro 1,6 16V

Příspěvek od GolfinoIV »

pravda je ako tu bolo spomenute ze ked sa da bateria s vacsou kapacitou, add1 altik dostane zabrat add2 pri jazde hlavne na male trasy sa skoro vobec nenabije add3 alternator ju nedokaze dobijat na normalnu hodnotu
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“