Praskavý zvuk z motoru, poraďte!

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin_b
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava, Brno

Praskavý zvuk z motoru, poraďte!

Příspěvek od Martin_b »

Mam problem u golfa IV se zvlastnim praskavym kovovym zvukem, ktery jakoby vychazi z pravy predni napravy. Situace je delikatni v tom, ze se to kovovy mlaceni ozyva jen nekdy a jen kdyz je zarazena rychlost (Na petku to ale nedela skoro vubec).. Musi byt proste motor v tahu. Pri vyrazeni rychlosti je vsechno ok. Projevuje se to priblizne po cca 50 ujetych kilometrech. Opticky s tim ale nic neni a kdyz za cokoliv pevne chytnu, drzi to jak pribity.. i mechanik to kontroloval (zrovna kdyz to nedelalo, takze to bohuzel neslysel) a rekl, ze je vsechno v pohode. V pohode to ale asi neni, fakt netusim, co to muze bejt.

Diky moc za kazdou radu!

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Praskavý zvuk z motoru, poraďte!

Příspěvek od GolfinoIV »

Martin_b píše:Mam problem u golfa IV se zvlastnim praskavym kovovym zvukem, ktery jakoby vychazi z pravy predni napravy. Situace je delikatni v tom, ze se to kovovy mlaceni ozyva jen nekdy a jen kdyz je zarazena rychlost (Na petku to ale nedela skoro vubec).. Musi byt proste motor v tahu. Pri vyrazeni rychlosti je vsechno ok. Projevuje se to priblizne po cca 50 ujetych kilometrech. Opticky s tim ale nic neni a kdyz za cokoliv pevne chytnu, drzi to jak pribity.. i mechanik to kontroloval (zrovna kdyz to nedelalo, takze to bohuzel neslysel) a rekl, ze je vsechno v pohode. V pohode to ale asi neni, fakt netusim, co to muze bejt.

Diky moc za kazdou radu!
aky motor
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
Martin_b
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava, Brno

Re: Praskavý zvuk z motoru, poraďte!

Příspěvek od Martin_b »

1.6 SR, konec roku 98

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Praskavý zvuk z motoru, poraďte!

Příspěvek od GolfinoIV »

Martin_b píše:1.6 SR, konec roku 98
menil si nity na diferaku caasta chyba pri tychto motoroch
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Praskavý zvuk z motoru, poraďte!

Příspěvek od dawenow »

mam stejne auto i motor na nyty diferaku bych to nevidel jelikoz to by si neujel ani km!!! to mi ver znam to a zazil jsme to to je jiny kafe!! Dela to hlavne kdyz zatacis?????? Co takhle homokineticky kloub, jelikoz jak popisujes dela to pouze pri zaberu coz by mohlo tohle byt pvni problemy s homokin. kloubem ,

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Praskavý zvuk z motoru, poraďte!

Příspěvek od GolfinoIV »

dawenow píše:mam stejne auto i motor na nyty diferaku bych to nevidel jelikoz to by si neujel ani km!!! to mi ver znam to a zazil jsme to to je jiny kafe!! Dela to hlavne kdyz zatacis?????? Co takhle homokineticky kloub, jelikoz jak popisujes dela to pouze pri zaberu coz by mohlo tohle byt pvni problemy s homokin. kloubem ,
no teoreticky by tzo homoklb byt mohol treba pozret ci nie je prasknuta manzeta a ci tam je vazelina. Skus dat plny rajd a pohni sa a uvidis co to povie
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Praskavý zvuk z motoru, poraďte!

Příspěvek od dawenow »

GolfinoIV píše:
dawenow píše:mam stejne auto i motor na nyty diferaku bych to nevidel jelikoz to by si neujel ani km!!! to mi ver znam to a zazil jsme to to je jiny kafe!! Dela to hlavne kdyz zatacis?????? Co takhle homokineticky kloub, jelikoz jak popisujes dela to pouze pri zaberu coz by mohlo tohle byt pvni problemy s homokin. kloubem ,
no teoreticky by tzo homoklb byt mohol treba pozret ci nie je prasknuta manzeta a ci tam je vazelina. Skus dat plny rajd a pohni sa a uvidis co to povie
usuzuji podle toho ze po urcitych km se vazelina zahreje a potom muze spatny kloub zacit klepat , ale nevim pouze radim , vis jak nekdy je to presne opak toho co si myslime

Uživatelský avatar
Martin_b
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava, Brno

Re: Praskavý zvuk z motoru, poraďte!

Příspěvek od Martin_b »

No prave ze to na zataceni vubec nezalezi.. Taky sem myslel na ten kloub, ale nevim nevim. Zarazi me porad to ze je to jen pri zarazeny rychlosti a ten zvuk jde od pravyho predniho kola.. Zvlastni kombinace. Dela to spis v nizsich otackach nekdy i kdyz brzdim motorem.. Ty nýty jsem nemenil, ale tim by to bejt asi nemelo.

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: Praskavý zvuk z motoru, poraďte!

Příspěvek od Type-17 »

mel jsem asi stejny problem, po 25km to zacalo cvakat a po chvilce kdyz jsem pridaval plyn tak to byly rany jak jako prase az se zacala trast cela podlaha. tak jsam vymenil celou poloosu (byla starsi) a bylo po problemu akurad mi to zaclo cvakat pri plnem rejdu. vnejsi homokynetak byl vyslehany a na aute to neslo poznat a do zatacky necvakal.
PS: na Golfiku 1

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“