Přívod sání série benzín/diesel

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cormi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 832
Registrován: 24.02.2006 21:02

Přívod sání série benzín/diesel

Příspěvek od Cormi »

Ahoj, chci si dodělat sání a rozhodl jsem se pro kit BMC CDA viz odkaz http://www.bmcairfilters.com/VisDetail.asp?ID=203 K tomu kitu se přivede ohebná trubice, která se napojí na sání. Buď bych tu hadice napojil přímo na přívod vzduchu z masky, kde by se ale dost ohnula za baterkou a nebo bych dodělal origo přívod sání jako mají motorizace s airboxem. Tady ale nevim přesně jak ten přívod vzduchu funguje - z jakých částí se skládá a kam ústí. Ten přívod vzduchu ústí za baterkou na straně blatníku? Co všechno je k tomu třeba? Narazil sem na pár fotek, které přikládam. Uměl by teda někdo přesně popsat, jak je z fabriky vedeno sání od masky k filterboxu? Fotek mám hodně, takže zhruba tuším, ale nejsem si jistej.

Výrobce řeší montáž takto, ale já bych to určitě vyved na místo kde bývá filterbox. Navíc tohle je zřejmě ta 1,6 16V, která má sání vyvedeno od masky směrem doprava, kdežto já mam 1,6 16V kde je filtr schovaný v boxu motoru.
Obrázek
Přílohy
bmc.jpg
522105.jpg
522106.jpg
r32lf05.jpg
r32lf06.jpg

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Přívod sání série benzín/diesel

Příspěvek od Tomm »

Na tom obrazku 522105.jpg je ten tuning filtr napojeny na origo privod od masky (tedy jeste musis mit 2 kryty pred baterkou)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přívod sání série benzín/diesel

Příspěvek od Toxyz »

Tomm píše:Na tom obrazku 522105.jpg je ten tuning filtr napojeny na origo privod od masky (tedy jeste musis mit 2 kryty pred baterkou)
tak tak, jsou jakoby zezadu na světle na 4řech šroubkách.....podle mě z mřážky nrazníku to bude lepší a estetice to taky neubere
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Re: Přívod sání série benzín/diesel

Příspěvek od crossic »

Já to mám navedeno z nárazníku a je to lepší...fakt to je poznat i na čase zesprintu... udělalo to 0.2s
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
Cormi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 832
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přívod sání série benzín/diesel

Příspěvek od Cormi »

Díkyz a reakce, k tomu origo přívodu vzduchu je třeba ten 2-dílnej kryt co se montuje do čela ze zasní strany světla, ale dole je ještě "hrdlo" a pak ta jedna trubka, ale možná ještě něco víc - nevim, protože jsem to nikdy neviděl rozebraný a tak můžu soudit jenom podle etky. Právě přemýšlim jestli se vyplatí sehnat ten origo přívod vzduchu a nebo to napojit na masku rovnou a nebo do mřížky nárazníku. Logicky když to napojim jednou rourou přímo tak tam nebudou takový ztráty jako v tom vedení co je z výroby a ta roura je součástí kitu. S ohledem na to, že v těch postranních mam mlhovky, tak by připadala v úvahu maska nebo přívod z V6 spoileru. Odkud konkrétně to teda natáhnout? Když bych to dal na tu mřížku v masce tak to nebude tak účinný jako z nárazníku nebo V6 spoileru? Pro ty z vás co to vedli z nárazníku nebo V6 spoileru - máte fotku kudy?

Našel jsem jednu instalaci jak by to zhruba vypadalo kdybych to ved od masky
Obrázek

Obrázek

Ten kit co budu kupovat se skládá z těchhle věcí:
Obrázek

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: Přívod sání série benzín/diesel

Příspěvek od peppa »

já to mam stejny jako crosic, je to husí krk co se používa k odsávačům, průměr 100mm celka myslím že 1m cena asi 90kč, proříznutá díra po origo vstupu v airboxu a protažena do předního narazníku do mřížky, ještě předtím jsem koupil sportovní vložku filtru, a čitění, a jednou za čas to vyčistím a svatej pokoj, fakt to funguje :wink:
Přílohy
P1010009.JPG

Uživatelský avatar
Mafox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přívod sání série benzín/diesel

Příspěvek od Mafox »

na jaro to taky plánuji a asi pudu od masky, příjde mi to jako nejeelegantnější řešení :) ale asi nějak samo domo, žádný kit
VW Golf IV 1,6 16V r.v. 2000 3dv.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“