cidlo teploty chlad. kvapaliny

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Yetti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW Golf IV, 1,6 AKL (zatím s dobrou převodovkou) zaparkovaný kousek od Zlína

Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od Yetti »

Ahoj Golfáci, všechny Vás zdravím!

Chtěl bych poprosit někoho z Vás, kdo má etku nebo to ví. Potřeboval bych číslo nebo typ nebo prostě nějaké označení čidla teploty chladící kapaliny. Ať vím podle čeho kupovat. VAG mi vyhodil, že je odepsané a tak budu muset měnit, aspoň bude Golfík zase zdravý.
Mám to koupit origoš ve VW nebo náhradu (pokud teda existuje)??

Autí je GIV 1,6 AKL rok 00.

Předem moc a moc díky za Vaši ochotu!!!!

Uživatelský avatar
Freeman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královehradecký kraj

Příspěvek od Freeman »

Podle Etky je to: 059 919 501 A
nebo: 059 919 501 C

cena u vw 654kč.
V elitu když to vezmeš od Helly, tak 677kč. Od Faceta za 644kč.

Čili suma sumárům koupil bych origo u vw.

Uživatelský avatar
3necky_LEV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní morava

taky

Příspěvek od 3necky_LEV »

8) sorry za OT, ale to čidlo mi odešlo taky-vyměněno a vše OK :idea:

Uživatelský avatar
Yetti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW Golf IV, 1,6 AKL (zatím s dobrou převodovkou) zaparkovaný kousek od Zlína

Příspěvek od Yetti »

Díky kluci za odpovědi! Koupím tedy asi origoš. Ještě jednou DÍK!

Uživatelský avatar
joe25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od joe25 »

Taky mi blbne asi to čidlo teplozy vody,budík občas ukazuje občas ne.Mam 1,4 golf IV ty kody jsou zhodné nebo ja potřebuju jiné čidlo?Případně nemůže to být jiný problém?A ještě jedna prosba,kde to čidlo přesně je a jak ho vaměním?Díky za ochotu pomoci.

Uživatelský avatar
vlenko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikulas SK

Re: taky

Příspěvek od vlenko »

3necky_LEV píše:8) sorry za OT, ale to čidlo mi odešlo taky-vyměněno a vše OK :idea:
Co Ti to vadne cidlo sposobovalo? Lebo ja ho mam dnes menit.
Dakujem za odpoved.

Uživatelský avatar
Yetti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VW Golf IV, 1,6 AKL (zatím s dobrou převodovkou) zaparkovaný kousek od Zlína

Příspěvek od Yetti »

Čidlo mi způsobovalo lítání otáček při volnoběhu, ale hlavně a to byl problém bylo zdechání motoru. Když byl motor zahřátý a chvilku jsem stál, tak jsem měl dost velké problémy nastartovat a hlavně se pak rozjet bez opětovného udušení motoru :evil:

Čidlo vyměníš jednoduše, akorát si pod něj dej nějakou nádobu (já jsem pod ním měl rozřízlý kanystr od destilky), protože jak ho vytáhneš, tak Ti vyteče trocha chladící kapaliny. Žádné spešl nástroje nejsou potřeba, čidlo je jen zajištěně "sponou", tu vytáhneš a pak vytáhneš čidlo. Dáš nové, pak sponu. Doleješ zpět kapalinu a už to jezdííííííííííí

Uživatelský avatar
vlenko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikulas SK

Příspěvek od vlenko »

Dik za info, mne to robi ine kusky, mne to dochne pri vyradenej rychlosti a VAG pise vadne cidlo teploty a obcasne nizke otacky, snad to bude to cidlo.

Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od ivco85 »

cavte vazne vam to cidlo chladiacej kvapaliny sposobovalo kolisanie otacok na volnobehu??bo mam niekedy podobny problem...a tiez mi VAG vypisal sporadicku chybu, ze cidlo teploty chladiacej kvapaliny..a vozne to po vymene pomohlo??prestali plavat??dikes

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re:

Příspěvek od GolfinoIV »

Yetti píše:Čidlo mi způsobovalo lítání otáček při volnoběhu, ale hlavně a to byl problém bylo zdechání motoru. Když byl motor zahřátý a chvilku jsem stál, tak jsem měl dost velké problémy nastartovat a hlavně se pak rozjet bez opětovného udušení motoru :evil:

Čidlo vyměníš jednoduše, akorát si pod něj dej nějakou nádobu (já jsem pod ním měl rozřízlý kanystr od destilky), protože jak ho vytáhneš, tak Ti vyteče trocha chladící kapaliny. Žádné spešl nástroje nejsou potřeba, čidlo je jen zajištěně "sponou", tu vytáhneš a pak vytáhneš čidlo. Dáš nové, pak sponu. Doleješ zpět kapalinu a už to jezdííííííííííí
zaujimavy problem prejavovalo sa to takto ked si presiel pak km a dosiel si do krizovatky zacali kolisat otacky a motor zdechol. a ked si ho startoval bez pridateho plynu nechytil?
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od ivco85 »

mne to nezdochyna..ani nic podobne..len ked je zohriaty motor...alebo ho trosku zahrejem tym ze mu stupim..tak zacnu na volnobehu plavat....nie vzdy..ale VAG mi vypisal presne chybu cidla teploty chladiacej kvapaliny..ale iba sporadicku,takze mozno este nie je v prdeli uplne ..a este chybu 16555...co neviem co konkretne s tym robit..bo vo VIS napise o pricinach a rieseniach tejto chyby velke houby...darmo skontrolujem hodnoty 030 a 031 ked neviem ake tam maju byt hodnoty..mam 1,6 16V BCB 11/2002..jedno je napatie lambdy...ale neviem co je v norme ..a druhe su neake bin/bits..co su neake kody v dvojkovej sustavy ale netusim co to znamena...takze nakonec
ale podla vsetkeho kupim to cidlo nove a asi dam aj neake aditivum do benzinu nech to preplachne system...co vy nato ako odbornici??

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Re:

Příspěvek od GolfinoIV »

GolfinoIV píše:
Yetti píše:Čidlo mi způsobovalo lítání otáček při volnoběhu, ale hlavně a to byl problém bylo zdechání motoru. Když byl motor zahřátý a chvilku jsem stál, tak jsem měl dost velké problémy nastartovat a hlavně se pak rozjet bez opětovného udušení motoru :evil:

Čidlo vyměníš jednoduše, akorát si pod něj dej nějakou nádobu (já jsem pod ním měl rozřízlý kanystr od destilky), protože jak ho vytáhneš, tak Ti vyteče trocha chladící kapaliny. Žádné spešl nástroje nejsou potřeba, čidlo je jen zajištěně "sponou", tu vytáhneš a pak vytáhneš čidlo. Dáš nové, pak sponu. Doleješ zpět kapalinu a už to jezdííííííííííí
zaujimavy problem prejavovalo sa to takto ked si presiel pak km a dosiel si do krizovatky zacali kolisat otacky a motor zdechol. a ked si ho startoval bez pridateho plynu nechytil?
pisni ako sa ti to presne prejavovalo
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od ivco85 »

nazdar chalani..neviete mi prosi mVas povedat kde presne to cidlo teploty chladiacej kvapaliny najdem??by som bol vdacyn za neaku schemu..Dakujem...mam 1,6 16V BCB 11/2002

Uživatelský avatar
ivco85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

cidlo teploty chlad. kvapaliny

Příspěvek od ivco85 »

sorry ze zakladam novu temu, pretoze sa to tu uz spominalo..no nikto neako nereagoval..by Vas chcel poprosit kde presne najdem to cidlo v motorovom priestore( neaka schema by bola super), pretoze podla toho co tu bolo spominane, teda ze
Podle Etky je to: 059 919 501 A
nebo: 059 919 501 C ..to moja Etka absolutne nenasla..proste take cislo nepozna..a neviem to nikdy najst.. mam 1,6 16 V BCB 11/2002..a neviem ani za pana nikde najst kde by to cidlo malo byt..Dikes.

EDIT by Toxyz
témata sloučena: doufám že pochopíš že tu nemůžou být dvě stejná témata a na odpověd si taky počkej déle, ve čtvrt na 12 už ti moc lidí neodpoví

Uživatelský avatar
MichalVFR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzen

Re: cidlo teploty chlad. kvapaliny

Příspěvek od MichalVFR »

ivco85 píše:sorry ze zakladam novu temu, pretoze sa to tu uz spominalo..no nikto neako nereagoval..by Vas chcel poprosit kde presne najdem to cidlo v motorovom priestore( neaka schema by bola super), pretoze podla toho co tu bolo spominane, teda ze
Podle Etky je to: 059 919 501 A
nebo: 059 919 501 C ..to moja Etka absolutne nenasla..proste take cislo nepozna..a neviem to nikdy najst.. mam 1,6 16 V BCB 11/2002..a neviem ani za pana nikde najst kde by to cidlo malo byt..Dikes.

EDIT by Toxyz
témata sloučena: doufám že pochopíš že tu nemůžou být dvě stejná témata a na odpověd si taky počkej déle, ve čtvrt na 12 už ti moc lidí neodpoví
Na clipboard01 je motorovy prostor ta cervená sipka ukazuje jakym smerem se teplotni cidlo nachazi, ja asi 10cm od zhora.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“