Teplota pod 90°

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od valda84 »

tak teplotni cidlo je v poradku, vpriloze jsem tu dal obrazek,z toho grafu co mi ukazoval( i za jizdy, akorat otacky se menili :-) )
Přílohy
livescope.jpg

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od bifur »

Pokial ti to vobec nevystupilo nad tych 76,5° ako je na tomto obrazku, tak ti potom nezatvara termostat...

valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od valda84 »

aha, tak to jdu objednat nove :-)
nema nekdo zkusenosti s timhle eshopem http://www.cc-autodily.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; ?jestli jsou ty dily v pohode?maji tam totiz nejak podezrele nizke ceny :D

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od bifur »

Radsej to tu najprv trochu prehladaj, je tu toho o termostate dost. Niekedy to je kvoli tomu ze nie je zly termostat, ale prasknuty taky plastovy bazmek.. Pohladaj, docitas sa. Osobnu skusenost nemam, preto radsej radim citat. Na tvojom mieste by som to najprv rozobral a az potom riesil nakup.

valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od valda84 »

no v servise mi nedavno menili to viko termostatu, vcetne tesneni a pry nic jineho tam poskozene nebylo, takze to asi fakt vypada na ten termostat :-)

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od falko1983 »

Já objednávám skoro jen u CC Autodíly a nikdy žádnej problém.Jednou mi poslaly tedy oba stejný čepy hned druhej den mi doručily ten správnej.Takže s CC neuděláš chybu.Jinak jak sem už říkal rozeber a vyzkoušej ten termostat,jak jsem ti radil,stejně tak Bifur :wink:
VW GIV 1.6 16V

valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od valda84 »

ok,diky :-) o vikendu jdu na to...bude to vesele, ze pry je problem se k tomu dostat, tak uvidim :-D

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od deckard »

No já už taky delší dobu pozoruju podobný problém,nedosažené správné teploty 90°.Připisoval jsem to tomu,že nemám teď pod motorem ten plastový kryt,tím pádem se stále motor chladí a nedrží teplotu.Pak mě taky ale napadlo a to bych právě chtěl od Vás pokud možno zodpovědět,jestli ta nízká teplota,není také vlivem vadného termostatu,který se mohl poškodit nedávnou výměnou vodního čerpadla,který se delší dobu poroučel a jeden šikula v servisu,mi ho doku..vil,při výměně klíňáku,ale to nechci teď rozmazávat.Takže otázka zní:termostat poškozený před výměnou vodního čerpadla ,nebo jen vadný kus,po dlouhodobém používání? Samozřejmě zjistil bych to po vyndání toho termiku a odzkoušení výše napsaného návodu od Vás.Ale ta teplota je fakt pořád kolem těch 70-75 při jízdě,jen když jsem popojížděl v koloně,tak se držela na těch 90°....Motor AGU 1.8T rok 1999..

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od DworiBak »

taky jsem měl problem ted v zimě auto ohřát na 90 jen když auto stálo výměna termostatu pomohla,nevim jak dlouho tam termostat máš ale měl by se dělat s rozvody ale málo kdo to dělá :wink:

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Sicco »

můžu s zeptat kde ten termostat najdu? koukal jsem do motoru a nevim kde ho hledat :blush:
teplotu mám pořád do 70 stupňů a ventilátory stojí, jen když pustím klimu tak se oba roztočí jinak vůbec ani při popojíždění v koloně...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“