Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
1.6golfingrIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.10.2007 22:01
Kontaktovat uživatele:

Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

Příspěvek od 1.6golfingrIV »

Zdravim všechny.Potřeboval bych radu.Tak kolem 2-4 tis.otáček slyšim takovej až pískavej zvuk.Spíš takový šumění...Většinou to slyšim,když jedu podél zdi,nebo svodidel.Nejspíš nejaký ložisko asi někde.Nevíte někdo co to způsobuje?? Při volnoběhu neslyšim nic,ale když trochu přišlápnu,začne pískat a tak kolem 4 tis.to zase zmizí.Díky za radu

Uživatelský avatar
MaF
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1463
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

Příspěvek od MaF »

1.6golfingrIV píše:Zdravim všechny.Potřeboval bych radu.Tak kolem 2-4 tis.otáček slyšim takovej až pískavej zvuk.Spíš takový šumění...Většinou to slyšim,když jedu podél zdi,nebo svodidel.Nejspíš nejaký ložisko asi někde.Nevíte někdo co to způsobuje?? Při volnoběhu neslyšim nic,ale když trochu přišlápnu,začne pískat a tak kolem 4 tis.to zase zmizí.Díky za radu
ja jsem dneska prehodil kola na zimaky a zkousel jak to jede, tak jsem tomu dal pokourit a taky mi tam zacalo piskat stejne jak tobe :D :D

priste do spravne sekce, jinak mozna pomuze
http://vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=41751
OOOO A4 3.0TDI

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

Příspěvek od Toxyz »

je to pískání závyslé na rychlosti/otáčkách?
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
1.6golfingrIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.10.2007 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

Příspěvek od 1.6golfingrIV »

Na rychlosti si myslim asi nezáleží,ale spíš na otáčkách...tak kolem 2000-3500 ot/min to začne jako svištět,nebo lehce hučet,ale takovej vysokej tón.Nedá se to dost dobře popsat.Taky slyšim lehkou rezonanci od výfuku kolem těch otáček...trochu mi přijde,že to moc nejede a spíš řve...když překročim 4 tis,tak se to zase pěkně rozletí...Je to prokletý auto...ono nestačí,že mi to čtyřikrát vykradli během půl roku :? ,teď se to snad začne sypat a já se z toho asi taky sesypu... :cry:

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

Příspěvek od Type-17 »

chlapci, tak takove zvuky kolem svodidel a aut mi moje jednicka taky delala a piskot k ranu tak jsem patral a patral az jsem na konec nasel prasklinu na konci svodu ze spodu pres zrcatko. a k tamu uplne propaleny vytesnovaci krouzek. tak jsem je vymenil a zahadny zvuk zmizel a obevil se jiny. fucelo to jeste pres sroub na katalizatoru. a jeste jeden pisklavej zvuk mi delalal altik, kdyz jsem sundal remen a chytil remenicku tak tam byla vule. protocilo se lozisko na hridelce a uplne ji obrousilo, tak drel rotor o stator a pri vetsich otackach (zatizeni rval jako o zivot).

Uživatelský avatar
1.6golfingrIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.10.2007 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

Příspěvek od 1.6golfingrIV »

to by mě ani nenapadlo,že to může bejt od výfuku. Docela nedávno sem nechal vymenit pletenec a střední díl a je pravdou,že před tím sem to neslyšel :roll: .Každopádně dík za radu,skusim na to mrknout

Uživatelský avatar
MaF
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1463
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

Příspěvek od MaF »

a nedela ti to servo? Posilovac rizeni... vymenit olej, popr. cely servo, me to dela prave to... :cry: jed na kruhac, podrad na dvojku a projed ho, jak budes tocit volantem bude to kvilet jak prase...
OOOO A4 3.0TDI

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

Příspěvek od GolfinoIV »

MaF píše:a nedela ti to servo? Posilovac rizeni... vymenit olej, popr. cely servo, me to dela prave to... :cry: jed na kruhac, podrad na dvojku a projed ho, jak budes tocit volantem bude to kvilet jak prase...
a nevies co tam ide za olej?
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
MaF
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1463
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

Příspěvek od MaF »

GolfinoIV píše:
MaF píše:a nedela ti to servo? Posilovac rizeni... vymenit olej, popr. cely servo, me to dela prave to... :cry: jed na kruhac, podrad na dvojku a projed ho, jak budes tocit volantem bude to kvilet jak prase...
a nevies co tam ide za olej?
vim akorat ze mnozstvi je ho tak litr... jaky netusim, melo by to pomoci... to moje servo dostalo strasny zahuly tema 19" proto se rozkvilelo... v tydnu nato mrkneme tak budu chytrejsi :wink:
OOOO A4 3.0TDI

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

Příspěvek od Toxyz »

1.6golfingrIV píše:to by mě ani nenapadlo,že to může bejt od výfuku. Docela nedávno sem nechal vymenit pletenec a střední díl a je pravdou,že před tím sem to neslyšel :roll: .Každopádně dík za radu,skusim na to mrknout
najeď na rampu a pořádně zkoukni výfuk, zahejbej s ním a pak to třeba i nastartuj a uslyšíš kdyby bylo něco zle

mě na autě právě jednu dobu taky "pískal" vejfuk a pak jsem zjistil že je urezlej jeho držák na silentblocích v místě jak jde výfuk od motoru pod auto...a kov na kov dělal hroznou neplechu právě třeba v tunelu, okolo zdí a svodidel, kde se zvuk odrážel :roll:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
1.6golfingrIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.10.2007 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

Příspěvek od 1.6golfingrIV »

Tak sem nejjspíš vyřešil můj problémek s pískáním...zkouknul sem komplet vejfuk a nikde ani škvírka :) .Tak sem bádal a pátral a nakonec sem zjistil,že je špatně přesazený sací potrubí.Taková malinká škvírka a kousek odštípnutej-no a tahle prkotina mi vrtala hlavou snad měsíc :roll: ...no nedalo mi to,celý sem to rozebral a hle..ještě byl přidřenej pístek od klapky uvnitř potrubí sání.Klapka se nedovírala ulně na doraz...zajímalo by mě,jestli to má nějakej vliv celkově na chod motoru... :?:

boston
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.10.2007 18:49
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pomooc... pískavý zvuk při akceleraci

Příspěvek od boston »

Jak ses prosim tě dostal na tu klapku v sacím potrubí.?Chtěl jsem klapku taky zkouknout,ale prej je to lepený a dovnitř se nejde dostat.Přidřenej pístek myslíš to táhlo na podtlakovym ventilu co ji ovládá?Mam podobnej problém s pískáním,navíc to netáhne.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“