(ne)startování motoru 2.0 AQY

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Brouczech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

(ne)startování motoru 2.0 AQY

Příspěvek od Brouczech »

Ahoj. Teploty se snížily a u mne se vyskytl problém se startováním. Jedná se vždy o 1. startování ( např. ráno,odpoledne po praci atd. ).Musím točit min.3-4 sekundy než se motor chytí a když už se chytí, tak 1-2sek. jde jako když nejde. Přišel jsem na jednu věc. Když s klíčkem otočím na chvílí ( motor se pouze malinko pohne ),klíček vrátím zpět a teprve ted zacnu startovat, taxe dá říct že chtí hned. Baterkou by to být nemělo,měřil jsem ji a i starter tocí celkem normalka. Chtěl jsem se tedy zeptat zda nekdo neměl nebo nemá stejý problém a popř. nějaké řešení? Zase abyh s tímto šel do servisu.....to se mi moc nechce, ale ji mi jasně, že mě to stejně asi nemine. Jinak když motor je teplý a nebo když ho nastartuju,vypnu a zase hned nastartuju, tak chytá OK....

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: (ne)startování motoru 2.0 AQY

Příspěvek od Mr. Death »

Mrknul bych na svíčky, bývají od oleje a pak vynechává motor. Případně pokud se teď někdy neměnily, tak vyměnit i s kabelama...

Brouczech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: (ne)startování motoru 2.0 AQY

Příspěvek od Brouczech »

Hmm.....no právě. Jinak jen pro info...již jsem s tím byl ve VW servis,Auto tam bylo od pondělí do pátku,nechal jsem tam 6tisíc, řekli že byl problém ve váze vzduchu...pro jistotu vyměnili i svíčky...Dnes jsem ráno potřeboval jet pryč, ráno v 5:30 bylo v ústí -3 stupně a co myslíte, auto už jsem nenatočil vůbec. Takže velký kulový,nic není OK.....at se jde celej VW bodnout,když maj káru tejden v servise,nakonec udělaj mozná i nesmyslnou výměnu něčeho,co nebylo potřeba, řeknou že již vše OK a já 2. den po servise opět nestartuji,neodjíždím...... Zejtra se tedy na ně vrhnu a pánové řeknu vám, takhle nasranej jsem dlouho nebyl.

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: (ne)startování motoru 2.0 AQY

Příspěvek od Mr. Death »

Ještě může být kaput cívka...

Brouczech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: (ne)startování motoru 2.0 AQY

Příspěvek od Brouczech »

Mr. Death píše:Ještě může být kaput cívka...
no dobře....ale to by delalo porad,ne? a ne jen kdyz startuju po nekolika hodinach, kdyz motor vychladne...teda aspon myslim ;)

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: (ne)startování motoru 2.0 AQY

Příspěvek od Mr. Death »

Naopak za studena tam někde může být vlhko a proto to blbě startuje. Jakmile se motor zahřeje, a že se zahřeje docela rychle, tak nemusí mít žádný problém. Proto se jim vada nemusela v servisu projevit, měli auto pěkně v suchu a teple, takže nebyl problém nastartovat. Každopádně bych jim to vrátil do servisu a trval na opravě, vrácení původních dílů a samozřejmě peněz...

Brouczech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: (ne)startování motoru 2.0 AQY

Příspěvek od Brouczech »

aha....ok,diky za postřehy ;) Samozřejmě to s tim servisem....mluvis mi z duše :)

Uživatelský avatar
TAcc.cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sydney
Kontaktovat uživatele:

Re: (ne)startování motoru 2.0 AQY

Příspěvek od TAcc.cz »

A heleme se, ustecak se stejnym motorem s tim rozdilem ze me to startuje. Nekdy se stav, hodimeto na vag, jestli to neco nehaze za chybu. Myslim ze jsem te uz parkrat zahledl u nas ve vsi :lol:

Brouczech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: (ne)startování motoru 2.0 AQY

Příspěvek od Brouczech »

No parada, to jsem rád :) Nekdy se dohodneme ;) Jinak hodíme ho*no, protoze auto mam v Elanu v TP a nevedí si s tím rady... Jiz to tam bylo celý minulý tyden a ted od pondeli zase a auto porad ne a ne chytit když je zima :( Tak mam aspon pujcenyho Golfa V.

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: (ne)startování motoru 2.0 AQY

Příspěvek od Mr. Death »

Ještě mě napadlo, jestli by to nemohl být špatně pracující sitič. Když bude blbě fungovat, tak ti to za studena bude chcípat nebo bude třeba i vynechávat válec...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“