Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: olej
PříspěvekNapsal: 19.12.2007 15:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

402

Karviná

cus, asi pujdu do Texaca a tedka tam mam olej 10w-40 a ujetych 140 000 tak zustat u desitky nebo prejit?
molczik píše:
Castrol je ale nesmyslně předraženej, tomu se vyhni. Super značka za rozumnej peníz je třeba Texaco.

Hlavně dodržet předepsanou VW normu. Já být tebou, tak přejdu z "longlifu" na pravidelný interval výměny, tj. po 15000km a začnu do auta lít 5W-40, třeba od zmíněného Texaca, Shellu, nebo nějaké další velké ropné firmy.

PříspěvekNapsal: 19.12.2007 20:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

4163

Plzeň

Type-17 píše:
cus, asi pujdu do Texaca a tedka tam mam olej 10w-40 a ujetych 140 000 tak zustat u desitky nebo prejit?
molczik píše:
Castrol je ale nesmyslně předraženej, tomu se vyhni. Super značka za rozumnej peníz je třeba Texaco.

Hlavně dodržet předepsanou VW normu. Já být tebou, tak přejdu z "longlifu" na pravidelný interval výměny, tj. po 15000km a začnu do auta lít 5W-40, třeba od zmíněného Texaca, Shellu, nebo nějaké další velké ropné firmy.

Nalej tam ten samej.

PříspěvekNapsal: 27.12.2007 21:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1075

3nec

Castrol se da sehnat levne cas od casu i tady na foru. Mel jsem tam TOTAL a presel jsem na Castrol, ted jsem menil zase a dal jsem castrol 5w-40 ale mozna je to uz moc ridke a mozna se zacne trochu ztracet.

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 24.05.2011 19:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.01.2010

51

hlučín okr.opava

custe chlopi.mam nalitane 145000km a chystam se na vymenu oleje.na aute je od novoti longlife servis-podle servisky.a nevim jestli mam prejit na normalni servis co 15000km jak pise ivco85.co je to za norma VW?nikdy jsem o tom neslisel.auto jsem dotahnul z nemecka kdyz melo nalitane 125000km a posledni servis v nemecku byl v 96000km a stejne jako predchozi servisy daly "zaruku mobility" na dva roky.tak predpokladam ze tam longlife olej daly.a i ja zatim davam longlife.olej mi to nezere.predem dik za info.VWforever...

PříspěvekNapsal: 24.05.2011 19:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.01.2010

51

hlučín okr.opava

chrobapso píše:
custe chlopi.mam nalitane 145000km a chystam se na vymenu oleje.na aute je od novoti longlife servis-podle servisky.a nevim jestli mam prejit na normalni servis co 15000km jak pise ivco85.co je to za norma VW?nikdy jsem o tom neslisel.auto jsem dotahnul z nemecka kdyz melo nalitane 125000km a posledni servis v nemecku byl v 96000km a stejne jako predchozi servisy daly "zaruku mobility" na dva roky.tak predpokladam ze tam longlife olej daly.a i ja zatim davam longlife.olej mi to nezere.predem dik za info.VWforever...

ivco85 píše:
nazdar...aj aj ti doporucujem prejst na 15 tis interval...ono by to tak aj malo byt..auta s intervalom 30 tis, teda longlife pouzivaju tento system iba do 90 tis km..teda ak hovorime o golfov...to presne hovori VW norma..takze do 90 tis longlife( 503, 506) a od 90 tis ide klasicky 15 tisicovy rezim (500, 505).......teda hocijaka plna syntetika 5w a ci uz 30 alebo 40 je myslim jedno..zdar
inak uz sa to tu riesilo..tak nabuduce hladaj....a nedavno 8)
viewtopic.php?f=72&t=44813

PříspěvekNapsal: 26.05.2011 14:22 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.05.2008

46

Praha

Já jedu Total Quartz 9000 a naprostá spokojenost. Teď jsem levně pořídil Motul a to bude teprve jízda :o Castrol Magnatec mi tam nesmí ani přes mou mrtvolu :(

Naposledy upravil Reska dne 26.05.2011 14:28, celkově upraveno 1

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 26.05.2011 14:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

939

Ratíškovice/Brno

Už jsem to psal jinde - Castrol není nic moc...

Jestli chce někdo číst, je to repost od uživatele jiného fóra, snad mu to nebude vadit...

Kód:
http://www.ioleje.cz/oleje/4-Otazky-a-odpovedi/16-Myty-o-olejich-od-Ing-Cerny
http://oleje.cz/index.php?left=main&page=zajimavosti_komentare

I Mogul je kvalitnější než Castrol, ale pokud to splňuje normu, tak to prostě na minimální hranici sahá a nedá se říct, že je něco vyloženě nekvalitní... Za mě jedině Mobil...

Nabídka cukrovinek za skladové ceny

Oleje Mobil 1 za super ceny!

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]