převodovka - OIL ??

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

převodovka - OIL ??

Příspěvek od VW.R32 »

Ahoj chlapaci chci se zeptat?jsem tu nova a hledam a hledam ale nenašla snad to bude tím že jsem blondýna :oops: !!!potřebuji vědět jaky olej do převodovky na G.IV 1.4 16V r.v.98 55kw???dekuji

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od GolfinoIV »

VW.R32 píše:Ahoj chlapaci chci se zeptat?jsem tu nova a hledam a hledam ale nenašla snad to bude tím že jsem blondýna :oops: !!!potřebuji vědět jaky olej do převodovky na G.IV 1.4 16V r.v.98 55kw???dekuji
skus pozret tu http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=13372
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od molczik »

VW.R32 píše:Ahoj chlapaci chci se zeptat?jsem tu nova a hledam a hledam ale nenašla snad to bude tím že jsem blondýna :oops: !!!potřebuji vědět jaky olej do převodovky na G.IV 1.4 16V r.v.98 55kw???dekuji
Zajdi do nejbližšího VW a tam si kup original olej do převodovky. Kupodivu tam vychází velice slušně, za 2 litry dáš pár stovek.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od Tomm »

molczik píše:
VW.R32 píše:Ahoj chlapaci chci se zeptat?jsem tu nova a hledam a hledam ale nenašla snad to bude tím že jsem blondýna :oops: !!!potřebuji vědět jaky olej do převodovky na G.IV 1.4 16V r.v.98 55kw???dekuji
Zajdi do nejbližšího VW a tam si kup original olej do převodovky. Kupodivu tam vychází velice slušně, za 2 litry dáš pár stovek.
Souhlas, jedinej slusnej olej je prave tento. Kdyz nepocitam NO-NAME GL4, tak dalsi slusnej je GL4+ TAF-X, ale to jsme cenove hodne jinde :?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od VW.R32 »

Tomm píše:
molczik píše: Zajdi do nejbližšího VW a tam si kup original olej do převodovky. Kupodivu tam vychází velice slušně, za 2 litry dáš pár stovek.
Souhlas, jedinej slusnej olej je prave tento. Kdyz nepocitam NO-NAME GL4, tak dalsi slusnej je GL4+ TAF-X, ale to jsme cenove hodne jinde :?


Tak chlapci dekuji za rady olej je vyměněn.převodovka dostala TAF - X !!! :wink: no jediný co bylo pro mě horor to byl ten imbus 8O velikej takovej jsem ještě neviděla :oops: :mrgreen: no jelikož jsem měnila OIL i v motoru tak jsem to chtela udelat přijednom!imbus jsem nemela !tak jsem to vyřešila tímhle způsobem vzala jsem 17 šroub a nakoci se našroubovala matka ktera se přivařila!pak už to šlo samo :D viz foto
Snímek 003.jpg
Snímek 004.jpg
Snímek 006.jpg
Naposledy upravil(a) VW.R32 dne 31.12.2007 12:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od VW.R32 »

Už jsem něco podobneho delala když jsem chtela přezouvat na zimní a zjistila že jsem stratila ořech od bezpečnostích šroubů :( !!prace hrozna ale vyplatilo se 8)
Snímek 007.jpg
Snímek 008.jpg
Snímek 009.jpg
Naposledy upravil(a) VW.R32 dne 31.12.2007 20:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od molczik »

Ty si děláš tohle všechno sama? 8O
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od VW.R32 »

molczik píše:Ty si děláš tohle všechno sama? 8O

no ja bydlím s brachou a všechno mě naučil on!vždycky si delame v dilně auta když je něco potřeba!a vždy si du k němu pro radu jeho Nick -( KANEC.H) ale ted je po autonehode skoro měsic a ve středu pujde domu! :D !většinou mi to dela on ale ted sem musela sama !no ten svar nic moc ale ten tach to vydrželo :) !je to vařený elektrikou kdybych mu šáhla na Céočko tak mě zabije :lol: !

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od molczik »

VW.R32 píše:
molczik píše:Ty si děláš tohle všechno sama? 8O

no ja bydlím s brachou a všechno mě naučil on!vždycky si delame v dilně auta když je něco potřeba!a vždy si du k němu pro radu jeho Nick -( KANEC.H) ale ted je po autonehode skoro měsic a ve středu pujde domu! :D !většinou mi to dela on ale ted sem musela sama !no ten svar nic moc ale ten tach to vydrželo :) !je to vařený elektrikou kdybych mu šáhla na Céočko tak mě zabije :lol: !
Koukám slušná automobilová domácnost. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
bechy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2545
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od bechy »

Jen dotaz, neni nahodou olej v prevodovce dozivotni? > tzn. nemenit?!
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od VW.R32 »

bechy píše:Jen dotaz, neni nahodou olej v prevodovce dozivotni? > tzn. nemenit?!



podle mě vše co se hýbe a pracuje - DOŽIVOTNÍ NENI!jednou se to musi PO*RAT

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od VW.R32 »

bechy píše:Jen dotaz, neni nahodou olej v prevodovce dozivotni? > tzn. nemenit?!
:158: :arrow:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od molczik »

bechy píše:Jen dotaz, neni nahodou olej v prevodovce dozivotni? > tzn. nemenit?!
Teoreticky (papírově) ano. Prakticky ale těžko...postupem let degraduje jako cokoli jiného. Navíc každej kdo ho měnil si to jenom chválí, včetně mě.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
brutus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od brutus »

výrobca ( Castol ) oleja odporúča .... výmena po 60 000 km ...

a už som sa stretol aj so servisom, kde to priam odporúčali .... sám som menil, asi po 90 000 km, vopchal som do vypusteného oleja magnet a samozrejme sa "nalepili" nejaké tie kovové čiastočky ....

... ale špinavý nebol .... :)

Uživatelský avatar
kutilov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Okolí Prahy

Re: převodovka - OIL ??

Příspěvek od kutilov »

Dnes jsem si koupil origoš převodovej olej řekl jsem jim kod převodovky a daly my G 070 726 A2. Kod převodovky mam DZL. Chci se zeptat jesli my daly správnej Může to zvás tady někdo zjistit? Jsem docela překvapenej z ceny stál totiš 200kč za litr to je nějak málo na origoš ne. Jo a připadá my docela řitkej. Dík

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“