motor OIL????

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: motor OIL????

Příspěvek od molczik »

VW.R32 píše:tak ja nevim ted podle vašich rad a co tam kdo lejete jsem objednala 10w 40 a z olejů.cz mi píšou že tam mam mýt 5w - 30?na 1.4 16V AKQ ?
Jak jsem ti psal do SZ. Také jsem si myslel, že jsou na http://www.oleje.cz odborníci, ale ted mi od nich přišla odpověd a už si to nemyslim. :D Na otázku co za olej do 10 let starýho motoru mi odpověděli ať se obrátim na výrobce co on doporučuje a pak mi ještě pro jistotu poslali výtažek z nějakejch tabulek olejů Valvoline. :roll:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
tazi
Profík
Profík
Příspěvky: 1075
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: motor OIL????

Příspěvek od tazi »

ja mam stejny typ motoru AKQ. Staci kdyz olej splnuje prislusne specifikace. Oleje jsou temer jeden jako druhy. Staci mrknout do FAQ tam jsem vsechny zakladni specifikace podobrobne rozepsal.
Zmena znacky nevadi. Zmena typu - synta / polo tak nevadi na mineral uz musis vyplachovat...
Stěrače BOSCH AEROTWIN - Sportovní filtry KN - Brzdové kotouče za nejlepší ceny
http://www.tuningstyle.cz E-shop s tuningovými díly a autodoplňky
TUNING a NÁHRADNÍ DÍLY na všechny vozy

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: motor OIL????

Příspěvek od VW.R32 »

tazi píše:ja mam stejny typ motoru AKQ. Staci kdyz olej splnuje prislusne specifikace. Oleje jsou temer jeden jako druhy. Staci mrknout do FAQ tam jsem vsechny zakladni specifikace podobrobne rozepsal.
Zmena znacky nevadi. Zmena typu - synta / polo tak nevadi na mineral uz musis vyplachovat...


jo jo nasla jsem to na FAQ!díky JO a co ten narazník z ABS R32?maš ho ještě?
Naposledy upravil(a) VW.R32 dne 14.12.2007 09:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: motor OIL????

Příspěvek od alean »

VW.R32
jenom pro informaci,ten nárazník nemá ABS -to je jen z jakého je materiálu.

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: motor OIL????

Příspěvek od VW.R32 »

alean píše:VW.R32
jenom pro informaci,ten nárazník nemá ABS -to je jen z jakého je materiálu.




:twisted: :evil: zas takova KRÁ*A nejsem!ja si to řikala že to tady nebude lehký mezi opačným pohlavím :( :lol: :lol:

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: motor OIL????

Příspěvek od VW.R32 »

molczik píše:
VW.R32 píše:tak ja nevim ted podle vašich rad a co tam kdo lejete jsem objednala 10w 40 a z olejů.cz mi píšou že tam mam mýt 5w - 30?na 1.4 16V AKQ ?
Jak jsem ti psal do SZ. Také jsem si myslel, že jsou na http://www.oleje.cz odborníci, ale ted mi od nich přišla odpověd a už si to nemyslim. :D Na otázku co za olej do 10 let starýho motoru mi odpověděli ať se obrátim na výrobce co on doporučuje a pak mi ještě pro jistotu poslali výtažek z nějakejch tabulek olejů Valvoline. :roll:

ještě jsem psala na http://www.olejshop.cz a tam odepsali že se spletly při víčkovaní :lol: :roll: !!takže až budete kupovat olej dejte bacha at v tom neni FRIDEX!!!! :mrgreen:

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: motor OIL????

Příspěvek od alean »

VW.R32 píše:
alean píše:VW.R32
jenom pro informaci,ten nárazník nemá ABS -to je jen z jakého je materiálu.




:twisted: :evil: zas takova KRÁ*A nejsem!ja si to řikala že to tady nebude lehký mezi opačným pohlavím :( :lol: :lol:
ale to bych si ani nedovolil myslet :oops:
to byla jen zkouška kolik toho víš o autech
:D :arrow: výsledek prošla si 8)

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: motor OIL????

Příspěvek od VW.R32 »

alean píše:
VW.R32 píše:
:twisted: :evil: zas takova KRÁ*A nejsem!ja si to řikala že to tady nebude lehký mezi opačným pohlavím :( :lol: :lol:
ale to bych si ani nedovolil myslet :oops:
to byla jen zkouška kolik toho víš o autech
:D :arrow: výsledek prošla si 8)

8)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: motor OIL????

Příspěvek od molczik »

VW.R32 píše:
alean píše:VW.R32
jenom pro informaci,ten nárazník nemá ABS -to je jen z jakého je materiálu.
:twisted: :evil: zas takova KRÁ*A nejsem!ja si to řikala že to tady nebude lehký mezi opačným pohlavím :( :lol: :lol:
No s tim avatarem co máš, to lehké mít opravdu nebudeš. :lol: Je to tady samej potenciální ženich. :wink: :mrgreen:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
sabikeuk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: motor OIL????

Příspěvek od sabikeuk »

Ja mam Golf 1.4 16v (BCA) a od zaciatku som pouzival 0W-30 Shell longlife (30k interval/24mesiacov) a menil som to po cca 20-23000. Ten olej je odporucany vyrobom, ale kedze je velmi riedky, tak aj ho dost ubuda! Teraz tam mam Castrol EDGE 5W-30 Long life (nahrada od castrolu za 0W-30 pre VW group). Nemam skusenosti s polo syntetikou 10W-40 ale pokial splna VW technicku specifikaciu napr. 503 00 (pozri si v prirucke) tak by to malo byt v pohode. Len asi to netreba mixovat. Myslim ze ked raz prejdes zo syntetiky na polo, tak treba ostat pri polo syntetike.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“